Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wroclawskie plotki :-)
Autor Wiadomość
kometa Wysłany: 2017-01-19, 10:20   

Starsza Kobieta

nituszka a Ty masz na myśli spotkanie z dziećmi czy bez? :cool2:

MiuMiu widziałam ;) zernijcie na FB na fanpage Lubię testować, tam był link do nagrania z PnŚ.

Aloreszeka Wysłany: 2017-02-08, 13:33   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Coś ciekawego ostatnio w kwestii teatru/opery? :)

Magae Wysłany: 2017-02-16, 13:47   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
Miss Ilsa

Dziewczyny, pomóżcie, proszę. Poszukuję sprawdzonych i godnych polecenia:

- ekipy od czyszczenia materaca (chodzi o plamy, które mocno wniknęły w głąb); oraz

- speca od napraw AGD - chodzi o zepsutą pralkę.

Za wszelkie polecenia będę dozgonnie wdzięczna :padam:

Puuu Wysłany: 2017-02-16, 17:15   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Magae, poszukam namiaru na kolesia od pralki - bylismy zadowoleni, ceny konkurencyjne a jak do tej pory pralka na chodzie i nic wiecej sie zlego z nia nie dzialo (naprawa jakis rok temu)

Magae Wysłany: 2017-02-16, 20:46   

Miss Ilsa

Puuu, będę bardzo zobowiązana! Z góry śliczne dzięki! :)

nituszka Wysłany: 2017-03-11, 19:13   

Net włączony- gar z zupą spalony

czy gdzieś we Wrocławiu dostanę dekorowane ciasteczka? :niepewny:

Gdzie wszyscy wiedzą, że tego nie da się zrobić, przyjdzie ktoś, kto nie wie i to zrobi.

kometa Wysłany: 2017-03-13, 10:42   

Starsza Kobieta

Magae pewnie po jablkach z pralka, ale na przyszlosc mam namiar na dobrego speca.

Magae Wysłany: 2017-03-13, 10:48   

Miss Ilsa

kometa, podziel się :) może jeszcze kiedyś wykorzystam.

Z góry serdeczne dzięki!

kometa Wysłany: 2017-03-15, 11:34   

Starsza Kobieta

Mardo p. Marek tel 509 183 592. nie wiem dlaczego w guglu maja jakas nedzna jedynke, bo mi go juz kilka osob polecalo na FB ;) a do tego naprawial u nas lodowke i zmywarke i bylo bardzo ok.

Zmora Wysłany: 2017-03-17, 11:33   

Starsza Kobieta

Wydawało mi się,że kiedyś już był poruszany temat optyka dla dzieci, ale nie znalazłam...

Możecie polecić zakład optyczny dla 5-latka?

Madeleine Wysłany: 2017-03-17, 12:10   

Starsza Kobieta

Różowe Okulary.
Bardzo duży wybór, krótkie terminy realizacji, chociaż podobne oprawki są dostępne i u zwykłych optyków. No i fantastyczna właścicielka, pamiętająca swoich klientów. Chociaż o ile u osiedlowego optyka uda się coś dobrać, to jednak jest te 20 złotych taniej.

Zmora Wysłany: 2017-03-17, 12:31   

Starsza Kobieta

Madeleine, 20 zł to można dopłacić do profesjonalnej obsługi, gorzej, jeśli mają oprawki tylko z wyższej półki, bo nie wiem, czy chcę dużo wydawać na pierwsze okulary. Ich strona internetowa jeszcze kuleje, ale widzę, że mają optometrię, czyli pewnie dobiorą szkła od a do z. Bo my jeszcze przed doborem, mamy tylko suchy wydruk z komputera.

Madeleine Wysłany: 2017-03-17, 12:50   

Starsza Kobieta

Mają pełen przekrój oprawek. Od zupełnie tanich, do bardzo drogich. Plus współpracują z NFZ - masz receptę? zawsze to taniej.
Bardzo dobrzy specjaliści.

Dzięki Piotrkowi, który najwyraźniej ma ambicję nie dopuścić do bankructwa optyków ;) zamawiałam mu w ciągu roku 4 pary (spokojnie, większość po prostu gubi). Plus 2 Matyldzie.
W różnych miejscach - na Krynickiej (w sumie najtaniej, ale tylko raz się udało wstrzelić z oprawkami - zależało mi na takich z flexem), w Oculusie pod Arkadami (trzy podejścia, raz nie mieli oprawek, raz nie mieli na szybko szkieł, raz się udało - chociaż tutaj uwaga, mają drogie szkła, oprawki w normalnych cenach). Reszta w Różowych Okularach.
Uwaga praktyczna - w soboty u nich jest zawsze wielki ruch, wygodniej podjechać w tygodniu.

Zmora Wysłany: 2017-03-17, 13:21   

Starsza Kobieta

Nie mamy recepty, nie byliśmy u okulisty - wada wzroku dopiero co wyszła na badaniach komputerowych w przedszkolu. Tak naprawde, to nie zastanawialam sie nad nfz, bo terminy do okulisty są jakieś obłędne (w Promyku w grudniu mi zaproponowali maj). Czy jest inny sposób na receptę, którą honoruje fundusz?

Syn nie skarzy sie, ze zle widzi, dopiero od kilku tygodni łapię go czasem na niedostrzeganiu małych elementów na pstrokatym tle, ale może im wcześniej mu zrobię okulary, tym szybciej wzmocni motorykę małą? Z Lego buduje super, szczegóły w zeszytach zadań widzi, ale słabo mu idą szlaczki i trochę wyjeżdża za linię w kolorowaniu. Pewnie moglibyśmy jeszcze trochę poczekać, ale nie wiem, czy warto zwlekac. Mówimy o wadzie +1,5 z drobnym astygmatyzmem. Chociaz w sumie nie wiem, czy z drobnym, bo pewnie ma to po swoim tacie, którego szkła - tylko z dodatkiem powłoki antyrefleksyjnej - kosztują ok. 700 zł z powodu jakichś nietypowych cylindrów.

Madeleine Wysłany: 2017-03-17, 13:29   

Starsza Kobieta

Zmora, sprawdź na stronie NFZ kolejki do lekarzy okulistów. To, że w Promyku kolejka długa nie znaczy, że wszędzie taka jest. A dzieciom trzeba zrobić pełne badanie wzroku z rozszerzaniem źrenic. Lekka nadwzroczność jest fizjologiczna, z drugiej strony dzieciom oko bardzo dobrze akomoduje – czyli dziecko potrafi tak się skupić, że widzi ostro, tylko oczy się męczą po jakimś czasie. Oczywiście nie każda wada, ale ten rząd nie jest uciążliwy w przypadku nieczytających dzieci, tak na co dzień. Matyldzie wadę podejrzewałam wcześniej, bo nie lubiła czytać drobnego tekstu, ale wada wyszła dopiero po badaniu atropiną – u okulisty była w stanie przeczytać absolutnie wszystko (w tym drobny maczek rodem ze ściąg maturalnych). Nosi okulary +1,0, mogłaby też nie nosić.

Odpowiedz do tematu