Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wroclawskie plotki :-)
Autor Wiadomość
Zmora Wysłany: 2017-03-17, 13:47   

Starsza Kobieta

Kolejki dawno sprawdziłam, ale właśnie pomyślałam, że może przyjmą go w poradni z kodem dla dorosłych. A co z refundacja kolejnej pary, gdyby zgubił?

Madeleine Wysłany: 2017-03-17, 13:52   

Starsza Kobieta

Refundacja przysługuje dzieciom raz na rok do określonej wysokości, niezależnie od zgubienia. Vision Express czy Fielmann nie mają umów z NFZ, więc zniżki nie da rady. Więcej nie wiem - sama nie korzystałam.

Zmora Wysłany: 2017-03-17, 13:58   

Starsza Kobieta

Dziękuję, sporo wiesz, jak na niekorzystającą :)

irish Wysłany: 2017-04-14, 12:03   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Jak do nas trafilas?: za gimblówkami ;-)
Przychodzi Wam może na myśl ktoś na dorobku albo w trudniejszej sytuacji finansowej, komu przydadzą się meble? Wszystkie używane, ale działające, mało modne, ale niezniszczone. Odbiór własny, z zachodniej części W-wia.
a) meble kuchenne, 2 szafki dolne (w tym ze zlewem), 2 górne (w tym z suszarką), kuchenka elektryczna zwykła, lodówka, okap i rurki do okapu, chyba jeszcze mikrofala i jakieś pierdoły kuchenne też
b) zestaw wypoczynkowy sofa 2 os (nierozkładana) + fotele, białe, skóra ekologiczna, bez pęknięć, ale do odszorowania (wodą i mydłem da się).
c) szare meble typu biurowe: szafa, regał i długa komoda o wysokości do dół uda, a, i ława do tego (może być do zestawu wypoczynkowego).
d) oprócz tego czarne szafy garderobiane, duże, w sumie 4 albo 5 sztuk (nie lubię ich, bo są płytkie okrutnie i wieszaki się zahaczają, ale poza tym szafy działają jak szafy)
I pewnie jakieś pierdoły typu dywan etc

Mebli spokojnie wystarczy do zapełnienia 2 pokojowego mieszkania (poza łóżkiem, tego nie mam na zbyciu ;) )

Zdjęć nie mam, zbieram się powoli do zrobienia.
(gdyby się okazało, że znacie kogoś, komu mogłoby się coś przydać, to miałabym motywację do zrobienia ;) oczywiście w takim przypadku można też przyjechać i obejrzeć :) )
Jak zrobię zdjęcia, to umieszczę też info na gumtree i w Gazecie Wrocławskiej, na razie niespiesznie rozpuszczam wici "po znajomości"

Trafiony. Zatopiony.

irish Wysłany: 2017-06-29, 09:53   

Jak do nas trafilas?: za gimblówkami ;-)
Kto chce duże kwiaty? Uprzedzam, że wielkie, więc nadają się wyłącznie do dużych wnętrz.
Ogłoszenia z olx, bo nie umiem z kompa wkleić zdjęć - pod linkami opis i zdjęcia (z numerem telefonu do mojej Mamy, jak powiecie, że ode mnie, to pewnie te kwiaty Wam odda, a nie sprzeda za cenę, za którą wystawiła ;) )
Fikus dębolistny, wielki jak szafa, ma ponad 3 m wysokości i z tyle samo szerokości https://www.olx.pl/oferta...28-IDn7tSO.html
Yuka, niemal tak samo wielka, 2,7 m wysokości i 2,5 m szerokości (poważnie!) https://www.olx.pl/oferta...28-IDn7uqq.html
I wilczomlecz wysoki, ponad 2 metry, za mojego dzieciństwa rósł w moim pokoju i tak się u Mamy ostał https://www.olx.pl/oferta...28-IDn7uS8.html

P.S. Meble z poprzedniego posta wydałam :cool2:

Trafiony. Zatopiony.

Magae Wysłany: 2017-06-29, 11:44   

Miss Ilsa

irish, ja bym bardzo chciała, ale mąż mnie pogoni... na razie muszę znaleźć miejsce w domu na te namnożone sansewierie :masakra: Nie chcesz paru? :rotfl:

light Wysłany: 2017-07-02, 19:55   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Dziewczyny, co poleciłybyście do zobaczenia we Wrocławiu z ciekawą świata 4,5 latką?
Zakładam, że zatrzymamy się na 2-3 dni. Internety polecają: Zoo, Hydroplis, Kolejkowo, Krasnale. A co Wy polecacie? Jakieś fajne place zabaw na przerwy w zwiedzaniu? Jakieś fajne knajpki? No i czy jest jakaś metoda na krasnale (mapa? ścieżka odnajdywania?) - czy po prostu się je spotyka? Polećcie coś ładnie proszę ;)

irish, rośliny imponujące ;)

Madeleine Wysłany: 2017-07-02, 20:58   

Starsza Kobieta

Hydropolis jest ciekawe, ale to dla Was, nie dla tak małego dziecka.

Magae Wysłany: 2017-07-03, 08:14   

Miss Ilsa

light, polecam Kolejkowo. Byłam dwa tygodnie temu i sama miałam mnóstwo frajdy, a dzieciaki (3 l. i 6 l.) zachwycone ;) Podobało im się też w ZOO w Afrykarium, więc polecam.

W punktach informacji turystycznej można nabyć mapy z krasnalami - przy czym jak ostatnio zostałam uprzedzona, na mapie jest ponad 100 krasnali, podczas gdy w rzeczywistości jest ich już około 300 - nie nadążają z aktualizacjami ;) Dodatkowo są (niestety raczej średniej jakości) aplikacje na Androida (np. tu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pawelm.krasnalewewroclawiu&hl=pl czy tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.cubesoft.dwarfs&hl=pl).

Co do Hydropolis, to zgodzę się z Madeleine - nie będzie to raczej wielka atrakcja dla cztero- czy pięciolatki :)

Słyszałam jeszcze o Humanitarium, ale tam nie byłam i nie jestem w stanie wypowiedzieć się o jakości tego miejsca - może inna forumka ma tu doświadczenie?

Puuu Wysłany: 2017-07-03, 10:37   

Dziewczyny nie znacie kogos kto szuka pracy administracyjno biurowej?najlepiej mloda osoba moze byc po studiach moze byc w trakcie. Sprawa pilna szczegoly na prw

Zmora Wysłany: 2017-07-03, 12:12   

Starsza Kobieta

Light, Zoo można połączyć z rejsem po Odrze z/na Ostrów Tumski.

A ja szukam zakładu z instalacjami LPG do auta. Ten, co zakładał, zwija się,a nie mogę przejść przeglądu.

light Wysłany: 2017-07-03, 14:05   

Dziękuję bardzo za wszystkie sugestie :padam:

Madeleine Wysłany: 2017-07-03, 14:12   

Starsza Kobieta

A co do jedzenia, a raczej deserów - to polecam Ice Cream Factory. Lody mrożone azotem, robione na miejscu na zamówienie. Masz jakieś 50 składników do wyboru i wybierasz 3, baza może być mleczna, sorbetowa lub na mleku sojowym. Możesz więc wylądować z bombą kaloryczną, ale i super zdrowymi lodami ogórkowo-rabarbarowymi ;)
Lodziarnia na Wita Stwosza.

Magae napisał/a:

Słyszałam jeszcze o Humanitarium, ale tam nie byłam i nie jestem w stanie wypowiedzieć się o jakości tego miejsca - może inna forumka ma tu doświadczenie?

CNK dużo lepsze, porównując z Warszawą. W dodatku Humanitarium jest położone daleko na obrzeżach, więc niekoniecznie dla przedszkolaka.

Fajny plac zabaw i miły jako przerywnik jest w Parku Staromiejskim. Nie wiem, czy nadal czynna jest restauracja w Teatrze Lalek? była bardzo przyjemna, nastawiona na dzieci i rzut kamieniem.

Odpowiedz do tematu