Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
mleko modyfikowane - do kiedy?
Autor Wiadomość
Misiaczek Wysłany: 2012-07-02, 06:09   

Forumowy wyjadacz
www.petycje.pl

Właśnie zastanawiałam się ile jeszcze mam podawać Nisi mm. Bo już mam dość bo to droga sprawa. Dzięki za ten wątek :padam: zacznę Jej wprowadzać zwykłe mleko.

Caska Wysłany: 2012-07-02, 06:28   

Forumowy wyjadacz

Młoda długo była na piersi i MM nie dostawała prawie wcale, jakoś po pierwszym półroczu życia zaczęłam jej gotować kaszki na zwykłym mleku. Z czasem coraz częściej, nie miała problemów z jego smakiem. Od kiedy pija mleko, kupujemy 3,2% bo gdzieś czytałam, że dzieci powinny pić pełnotłuste (coś się lepiej z tłuszcze przyswaja ;) ).
Teraz jest różnie - rano zwykle robię jej MM (dla dzieci powyżej 2. roku życia oczywiście), w ciągu dnia jak prosi to dostaje zwykłe (podobnie w kaszkach, płatkach itp.), chyba, że prosi konkretnie o MM - bo najlepszą zabawą jest liczenie ze mną miarek i mieszanie całości :oczami:

Co do marki, to jeśli nie ma alergii to chyba nie ma różnicy, ale w smaku się trochę różnią - np. Gerbera Młoda nie chciała pić, a Bebiko polubiła od razu ;)

peahen Wysłany: 2012-07-05, 18:27   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

My przeszliśmy na zwykłe po skończeniu roczku. Od początku łaciate 2%.
Do kaszek je gotowałam, do płatków czy do picia z kubka tylko podgrzewam.

Misiaczek Wysłany: 2012-07-05, 18:33   

Forumowy wyjadacz
www.petycje.pl

Caska napisał/a:
Co do marki, to jeśli nie ma alergii to chyba nie ma różnicy, ale w smaku się trochę różnią - np. Gerbera Młoda nie chciała pić, a Bebiko polubiła od razu ;)

a czy to tez nie są mleka modyfikowane?

Sill Wysłany: 2012-07-05, 21:06   

Poważnie uzależniona

no właśnie, mam wrażenie, że Caska myślała o smaku mm, a chodziło o zwykłe. :) Ja tak czy siak nie chciałabym małej mieszać mm różnych marek.

Ale jakoś nie zauwazyłam zmiany smaku przy mleku pilos, czy łaciatym (ok, ja mleka nie piję prawie wcale, więc mogłam nie zwrócić uwagi)

Caska Wysłany: 2012-07-06, 07:08   

Forumowy wyjadacz

Faktycznie, źle zrozumiałam pytanie i pisałam o smaku MM :zawstydzony:

Karoleena Wysłany: 2012-07-07, 20:58   

Starsza Kobieta

M. nadal na mm (a ma ponad 2,5 roku) - co jakiś czas próbuję podać krowie i nadal kończy się wysypką na czole (szorsta skóra) oraz na brzuchu. Pije Bebilon 4. Zjada inne przetwory z mekla krowiego ale samo mleko nadal nie jest tolerowane :(

mpire Wysłany: 2017-12-11, 15:06   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Na jednej ze stron internetowych wyczytałam, że mleko modyfikowane powinno się podawać do trzeciego roku życia. My stosowaliśmy nuppi, które jako jedyne nie powodowało u naszej córci zaparć i wzdęć... Myślicie, że to dzięki nukleotydom? Wyczytałam, że wspomagają regenerację kosmków jelitowych i wzmacniają układ immunologiczny.

mpire Wysłany: 2017-12-11, 15:07   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jezusie, przeczytałam, że to wpis z 2017 :orany:

Odpowiedz do tematu