Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
insekty w ogrodzie
Autor Wiadomość
Domino Wysłany: 2012-07-10, 10:16   insekty w ogrodzie

Forumowy wyjadacz

czy da się wytępić insekty w ogrodzie?
mamy tego cały przegląd osy, ślepce, komary, much i muszyska, a i szerszenie się znajdą :kwasny:
po wizycie w ogrodzie jesteśmy cali pogryzieni, psikacze na skórę mało dają, bo np. w basenie gryzą ślepce :zly:
Tośka się ciągle drapie, specyfiki na po ugryzieniu tez niewiele dają

i tak myślę czy da się to jakoś wytępić? znacie jakieś sposoby?

Tosia
Jurek
Ostatnio zmieniony przez Domino 2012-07-10, 10:39, w całości zmieniany 1 raz  

Dzej Wysłany: 2012-07-10, 10:32   

Starsza Kobieta

Domino, z ciekawości: co to są ślepce? Bo gugiel wyrzuca mi takie coś, a to chyba nie o to zwierzątko chodzi? :rotfl:

"Każdy cytat w Internecie wygląda na prawdziwy" Józef Piłsudski

nawiedzona Wysłany: 2012-07-10, 10:32   

Poważnie uzależniona

Matko, u nas gzy tak siekają, że mam kilka poważnych ran na ciele. :masakra: Komarów jest zdecydowanie mniej ale te much doprowadzają nas do rozpaczy :masakra:

U nas, czasowo, sprawdza się preparat 3M na wszelkiego rodzaju robactow latające:

Szukam jakiegoś specyfiku do oprysków.

Szczęście niejedno ma imię, czyli Jula, Marysia i Tomuś

Licho Wysłany: 2012-07-10, 10:38   

Forumowy wyjadacz

Dżej napisał/a:
co to są ślepce?

Przypuszczam, że chodzi o takie co to tutaj wołają na nie ślepaki. Gzo-podobne. Gryzie paskudnie.

Na osy i szerszenie można kupić pułapki. Takie dwuczęściowe ustrojstwo, do środka wlewa się płyn wabiący lub po prostu wodę z sokiem. Włażą do środka i nie potrafią wyleźć. Mało humanitarne ale skuteczne.

Na komary i muchy są opryski - na przykład odstraszające. Któraś z dziewczyn na babińcu polecała, ale musiałabym poszukać. Czy działają też na ślepce i inne gzy - nie wiem

:police:

Domino Wysłany: 2012-07-10, 10:38   

Forumowy wyjadacz

Dżej napisał/a:
Domino, z ciekawości: co to są ślepce? Bo gugiel wyrzuca mi takie coś, a to chyba nie o to zwierzątko chodzi? :rotfl:
nie, Dżej, to nie to aczkolwiek też bleeeeeeee, gryzonie to temat na późniejsze lato :oczami:

ślepiec to chyba inaczej mucha końska :niepewny: bardzo nie przyjemnie gryzie, szczególnie mokre ciało, wrrr

też myślimy o spryskaniu krzaczorów, a trochę tego już w ogrodzie mamy, więc to badziewie ma gdzie się chować i wić gniazda :zly:

Tosia
Jurek

Blutka Wysłany: 2012-07-10, 10:39   

Starsza Kobieta

W tym roku jest inwazja jusznic deszczowych (nazwy potoczne to ślepaki, pawenty, muchy końskie) - tną jak wściekłe, bo jest mało os, które są ich naturalnymi wrogami. Niestety - opryski na ślepaki są mocno toksyczne, ale można spróbować smarowania się czymś z DEETem, który PODOBNO je odstrasza. Obawiam się jednak, że to taki rok - komarów u nas nie ma, za to te cholery pierwszy raz w życiu u nas widzę, na dodatek w takiej ilości. Natrętne to i tnie boleśnie. Fuj.

Aha - ich larwy żyją w wodzie, więc jak w okolicy jakiś zbiornik jest, to po ptokach. ;)

Licho Wysłany: 2012-07-10, 10:49   

Forumowy wyjadacz

Blutka napisał/a:
Aha - ich larwy żyją w wodzie, więc jak w okolicy jakiś zbiornik jest, to po ptokach

Jaka odległość liczy się jako "okolica"?

:police:

Blutka Wysłany: 2012-07-10, 11:32   

Starsza Kobieta

Licho, nie wiem, jak daleko od miejsca lęgu odlatują.

SkrawekNieba Wysłany: 2012-07-10, 11:40   

Starsza Kobieta

ja polecałam repelent pt"pożegnanie z komarem i kleszczem". Nazwa boska :hyhy:
ale ja w tym roku psikałam i du@#$, nic na te komary nie pomaga, są takie maleńkie i jak się śmiejemy ze znajomymi-podlatują, siadają dalej i podchodzą :rotfl:

ale może komuś pomoże-preparat jest z firmy zielony dom i jest ekologiczny

Alix Wysłany: 2012-07-10, 17:03   

Starsza Kobieta
stara schizara...

SkrawekNieba napisał/a:

To jest to do opryskiwania? Ja słyszałam, że to zmywa deszcz i trzeba regularnie powtarzać oprysk :niepewny:

U nas komary uciekaja tak szybko jak muchy, zmutowane jakies :przestraszony:
Nie wiem co u nas lata oprócz tych zmutowanych komarów, meszki jakieś i dużo takich malutkich różności... najgorzej jest o zmroku, w ruchu dopadają :przestraszony:

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

Fall Wysłany: 2012-07-10, 20:06   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Jak do nas trafilas?: z G.
Blutka napisał/a:
tną jak wściekłe, bo jest mało os, które są ich naturalnymi wrogami

Kurcze, to ja nie wiem o co chodzi bo u nas jednych i drugich zatrzesienie, dzis w ciagu godziny 'ustrzelilam' 6 os w kuchni, normalnie inwazja.
Nie pamietam takiego wysypu jak w tym roku.
Jestem juz pogryziona i przez slepaki i osy - masakra - gryza na bezczela. Gzy zawsze byly upierdliwe ale nie tak agresywne przy tym i z tego co pamietam byly w zasadzie tylko nad woda a u nas w okolicy zadnego zbiornika wodnego nie ma :zdegustowany:

Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka

SkrawekNieba Wysłany: 2012-07-10, 20:18   

Starsza Kobieta

Alix napisał/a:
SkrawekNieba napisał/a:

To jest to do opryskiwania? Ja słyszałam, że to zmywa deszcz i trzeba regularnie powtarzać oprysk :niepewny:

no tak, trzeba powtarzać co 2-3 tygodnie więc tania metoda to nie jest, bo butelka kosztuje ok. 40-50 zł (zależy gdzie). Na butelce jest napisane, że najlepiej opryskać zanim się zaczną wylęgać ale to już chyba nieosiągalne. No ale nie jest to jakas chemia i można przy dzieciakach stosować bez problemu. Ale jak mowię-u nas kompletnie nie działa to w tym roku-w tamtym było duuuużo lepiej, teraz klapa.

A butelkę podłącza się do węża ogrodowego i opryskuje budynek, okna, drzwi, krzaki.

Nabla Wysłany: 2015-06-03, 18:32   

Starsza Kobieta
Every man must dine

W kącie ogródka chcę postawić osłoniętą rabatkę i posiać zioła. Ale mam od groma i trochę stonóg murowych

albo czegoś bardzo podobnego. Chowają mi się czasem pod doniczkami, siedzą na ścianie garażu... jest sens brać się za sianie czegokolwiek, czy mi zjedzą? :looka:

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Mik@ Wysłany: 2015-06-03, 20:33   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Nabla napisał/a:
jest sens brać się za sianie czegokolwiek, czy mi zjedzą?

Jeśli jest ich naprawdę dużo, to młode siewki mogą być dla nich atrakcyjnym pożywieniem. Jednak, zazwyczaj wybierają one rozkładające się resztki organiczne. Ja - u siebie - ich nie zwalczam, w kompoście są organizmami pożytecznymi - próchnico twórcze.

„Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać kochać.”
Aniołki - 27.X.2015 (') 29.X.2015 (')

Nabla Wysłany: 2015-06-03, 22:25   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Mik@, nie ma zatrzęsienia, ale podniosłam dziś doniczki w mojej tymczasowej "szklarni" (plastikowe pudełko dnem do góry ;) ) i 3 siedziały pod pietruszką dość zdziwione co ja od nich chcę... Zwalczyć ich nie zwalczę, za dużo mam zarośli dookoła, dlatego rozważam, czy się nie poddać na wstępie.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Odpowiedz do tematu