Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Stylizacje weselne - goście czyli pomóżcie sie ubrać forumki
Autor Wiadomość
sheila Wysłany: 2017-03-14, 20:36   

Poważnie uzależniona

darkbulka napisał/a:
Mi to tylko skórzana ramoneska pasuje :cwaniak:

To skoro przy skórzanych ramoneskach jesteśmy... :hyhy:

Potrzebuję Waszej porady. Ślub mnie czeka - siostrzenicy, cała wierchuszka familii będzie, a w tym rozmaite ciotki i stryjenki bacznie obserwujące i oceniające każdą kreację. ;)
Ślub będzie 1 kwietnia, cywilny, z poczęstunkiem w restauracji, bez wesela.
Moje warunki: jestem niewysoka, mam figurę (choć nazwać to ciężko figurą ;) ) - cegły (mocne nogi, brzuszek, niewielki biust).
Moje marzenia - kreacja, którą będę mogła nosić na randki z mężem, na imprezy, do teatru.
Od zawsze chciałam mieć taką spódnicę tiulową jak Carry w Sex and the City. Ja wiem, że to już pewnie niemodne, oklepane, ale może???
Aaa, i jeszcze nie lubię zakupów, nie znam się na aktualnych trendach, nie lubię wydawać kasy na ciuchy. ;P
Na szybko wpadłam do CH i oto co przywdziałam. Wiem, że bluzka fatalna i nie miałam stanika, ale czy to jest w ogóle dobry kierunek? Oprócz takiej tiulowej spódnicy bardzo chciałabym mieć czarne szpileczki i ramoneskę - tylko czy to pasuje na ślub? Nie czepnie się starszyzna, że "czorne jak na pogrzeb" ?
Jaką bluzkę ewentualnie byście proponowały? Może szpilki lepsze byłyby jakieś kolorowe niż czarne?

synek
córcia
córuteńka

saskiia Wysłany: 2017-03-15, 08:21   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
harpia2

na modzie się nie znam, ale olałabym stryjenki w kwestii koloru :)
sheila napisał/a:
tylko czy to pasuje na ślub? Nie czepnie się starszyzna, że "czorne jak na pogrzeb" ?

na naszym ślubie było kilka dziewczyn w czarnych sukienkach, w tym nawet nasza forumka oraz partnerka świadka :D wyglądały super szałowo, nie widzę problemów. czarny jest elegancki i już.
wydaje mi sie, że to zestawienie jest mało typowo eleganckie, a bardziej rockowe (za sprawą ramoneski), ale szara spódnica i ciemna góra (bluzka) na pewno są w porządku na ślub! szczególnie, jeśli Ty się dobrze czujesz.

nituszka Wysłany: 2017-03-15, 08:58   

Net włączony- gar z zupą spalony

Cytat:
na modzie się nie znam, ale olałabym stryjenki w kwestii koloru :)

popieram.

na jedno wesele do zwiewnej granatowej sukienki miałam czarną skórzaną kurtkę, bo o dziwo ze wszystkich marynarek, sweterków itp z mojej szafy tylko ta kurtka pasowała. później na weselu i tak szybko ściągniesz kurtkę i zostanie sama kreacja.

do wklejonej przez Ciebie spódnicy dobrałabym bluzkę/body z dekoltem w łódkę, może być nawet czarne :hyhy:

Gdzie wszyscy wiedzą, że tego nie da się zrobić, przyjdzie ktoś, kto nie wie i to zrobi.

Zmora Wysłany: 2017-03-15, 09:03   

Starsza Kobieta

sheila, całkiem niezła ta spódnica (czasem strasznie "łyse" są w sklepach), ale z pewnością bluzka powinna być inna (a i ten żakiet/ramoneska jest bardzo zwykły), więc od siebie mogę napisać tylko tyle, że od pasa w dół nie gra z tym co jest od pasa w górę.
Ku inspiracji, może też dla alexy

nata Wysłany: 2017-03-15, 11:35   

Poważnie uzależniona

Lepiej wyglądałaby bluzka blisko ciała (tiulowe spódnice zwykle poszerzają, więc obcisła bluzka da równowagę).
Co do kolorów, to byłam w podobnej stylizacji na weselu - tiulowa spódnica w identycznym kolorze, jak Twoja, czarna, obcisła bluzka, czarna ramoneska i fuksjowe szpilki. Według mnie było ok, ale z oczywistych względów nie jestem obiektywna ;)

alexa Wysłany: 2017-03-15, 14:40   

Starsza Kobieta

Na ostatnim weselu bylam w tiulowej spodnicy (mam kilka i bardzo lubię) w jedwabnym czy jak mu tam było topie na cieniutkich ramiączkach i bialej marynarce, ale takiej "luźniejszej" i bez problemu zalozylabym i ramoneskę. No i szpile.

Do tej sukienki przyjaciolki tak po prawdzie nic mi nie pasuje :kwasny: Ramoneska w tym przypadku nie przejdzie.

Nabla Wysłany: 2017-03-15, 14:47   

Starsza Kobieta
Every man must dine

alexa napisał/a:
Do tej sukienki przyjaciolki tak po prawdzie nic mi nie pasuje

A zwyczajne, slubne bolerko? Mogloby byc z tej samej koronki, co dol sukienki.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

alexa Wysłany: 2017-03-15, 15:25   

Starsza Kobieta

Wlasnie dobranie koronki, ktora pasuje do tej koronki jest problem. Razem z tą sukienką zamowila dwie inne, ale ta z koronkowymi rękawami, na ktorej jej zalezalo miala tak wąskie te rękawy, że na patyk jakis.. Odeslala, zostawila tą ze zdjęcia a to jest kurczę trudna sukienka :niepewny:

Nabla Wysłany: 2017-03-15, 15:30   

Starsza Kobieta
Every man must dine

No to tiulowe bolerko, takie, jak wykonczenie sukienki przy szyji, np:

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Asik0011 Wysłany: 2017-03-15, 15:35   

Poważnie uzależniona

Mam identyczne jak wklejone przez Nablę - to drugie zdjęcie - w kolorze ivory. Na sprzedaż ;) Ma bardzo fajne długie rękawy.

alexa Wysłany: 2017-03-15, 16:44   

Starsza Kobieta

Tiulowe bolerka podobają mi się w tym przypadku najbardziej, podeslę jej, moze krawcowa cos wymysli w ten deseń.

Edit: Asik masz zdjęcie? Rękawy są wąskie?

Asik0011 Wysłany: 2017-03-15, 17:21   

Poważnie uzależniona

alexa napisał/a:
Edit: Asik masz zdjęcie? Rękawy są wąskie?

Mogę poszukać później i wkleję takie, na kt. dobrze widać bolerko. Zdjęć ze ślubu mam całkiem sporo. ;)
Tak, rękawy bardzo wąskie i bardzo długie.

patrycjasl Wysłany: 2017-03-15, 18:43   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

Asik0011... jakaś ty piękna;)

Asik0011 Wysłany: 2017-03-15, 19:05   

Poważnie uzależniona

patrycjasl napisał/a:
Asik0011... jakaś ty piękna;)

Chociaż tego jednego dnia mogłam się tak poczuć ;) Dziękuję! :)

alexa Wysłany: 2017-03-17, 12:11   

Starsza Kobieta

Asik jesli bylo zdjęcie to ja nie zdązylam go zobaczyc ;) ale bardzo wąskie rękawy i tak "załatwiają" sprawę, nie wlozy :(

Odpowiedz do tematu