Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka karma dla kota?
Autor Wiadomość
ankha Wysłany: 2012-08-09, 17:40   Jaka karma dla kota?

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Nie znalazłam takiego tematu.
Od 7 miesięcy mamy znajdę-domowego kota długowłosego. Do tej pory karmiłam go Royal Canin sprzedawanym na wagę w zoologicznym ale kot się zrobił ospały a futro ma matowe. Dumam nad zmianą karmy-poczytałam trochę i zamierzam przejść na Acanę albo Orijen.
Ma to sens? Może taka uroda kota po prostu?
Jakie karmy kupujecie dla swoich kotów?

pino Wysłany: 2012-08-09, 19:00   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Myśmy wcześniej kupowali właśnie Acanę i Orijena i robiliśmy mix :) . Niestety kłopoty zdrowotne kocizny spowodowały powrót do Royala konkretnie Urinary HD.

ankha Wysłany: 2012-08-13, 15:32   

Wynalazłam blisko fajny sklep z karmami i za namową sprzedawcy wzięłam suchą Bozitę na spróbowanie. Wszędzie ją chwalą a zapłaciłam mniej niż wcześniej za RC. Sprzedawca mówił, że Orijen i Acana są rewelacyjne ale dla nie kastrowanych kotów a mój jest kastrat.
Zobaczymy jak mu będzie "wchodzić" ;)

pino Wysłany: 2012-08-13, 16:26   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

to oby mu smakowała ;)

ankha Wysłany: 2012-08-13, 17:55   

Na razie mu zmieszałam z jedzonym do tej pory RC. Zobaczymy czy mu posmakuje-dam znać:)

Alma_ Wysłany: 2012-08-13, 18:00   

Starsza Kobieta

ankha, moja rada - próbuj po trochu. Ja kupiłam od razu wielki wór Orijena, a moja Zuzka za cholerę go nie chciała - mieszałam ze starą karmą - wyżerała tylko kawałki tej starej, Orijena wyjmowała i wypluwała na podłogę, jak dawałam samego - potrafiła nie jeść 2 dni. Koty niekoniecznie chcą jeść to, co nam się wydaje dla nich dobre.

ankha Wysłany: 2012-08-13, 18:07   

No zobaczymy, kupiłam 2kg worek, mniejszy 400g dostałam w gratisie. Zapłaciłam w sumie mniej niż za Royal Canin na wagę a po nim kot się zrobił ospały a futro ma matowe i bardzo mu się filcuje mimo codziennego czesania.
Będę próbować a póki co jestem zdecydowana zrezygnować z RC.

siuda_baba Wysłany: 2012-08-13, 18:30   

Net włączony- gar z zupą spalony

Problem z karmami RC jest taki, że składają się głównie ze zboża, a koty są mięsożerne. Przekonałam się o tym boleśnie, jak mój kot rozchorował się na cukrzycę. Karmy sprzedawane na wagę mogły być dodatkowo zwietrzałe, co nikogo nie zachęciłoby do konsumpcji. ;)
Przetestuj na spokojnie kilka rodzajów (a może mokra? "naturalne" mięso? drobiowe rosołki? :lizak: ), nie przejmuj się na razie tym, czy są dla kastrata, czy nie i pamiętaj, że zawsze masz do dyspozycji sklepy internetowe, pod względem asortymentu i cen są niezastąpione.

Madeleine Wysłany: 2012-08-13, 18:57   

Starsza Kobieta

Ja kupuję Mastery. Jest rewelacyjna, wprawdzie stosunkowo droga, ale kot je jej mniej niż tańszej, zatem wychodzi na jedno. No i sprzątanie kuwety jest zupełnie innej klasy, już nie wchodząc w szczegóły.

MarMaja Wysłany: 2012-08-13, 19:10   

Starsza Kobieta

Ja to mam "fajnie", bo aktualnie mam 7 kotów :masakra: w tym: 1x 10lat, 1x 7 lat (grubasek), 1x 5lat, 1 x1,5 roku i 3x 4 miesiące :hyhy: Nie da się karmić zróżnicowaną karmą, bo i tak wyjadają sobie wzajemnie i biją się o cudze chrupki :oczami:

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

ankha Wysłany: 2012-08-14, 15:40   

Madeleine napisał/a:
Ja kupuję Mastery. Jest rewelacyjna, wprawdzie stosunkowo droga, ale kot je jej mniej niż tańszej

Nie wiedziałam wcześniej o tej karmie.
Czytam o BARF-ie i się zastanawiam czy w ogóle od karm nie odejść na rzecz BARF właśnie.

iwonaz52 Wysłany: 2012-11-06, 12:24   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ja mam problem z kotem ten, że idiota nie chce nic jeść oprocz Whiskasa. A ja zdaję sobie sprawę, że to jest shit i zaraz mogą być problemy zdrowotne, zwłaszcza, że kot jest po przejściach, miał 6 razy narkozę, w ciągu 2 miesięcy. Wczoraj mu dałam pokrojonego drobno kurczęcego fileta w śmietanowym sosiku, to poszedł do miski, tak jakby nie wiedział o co chodzi i połowę zostawił. Jak niosę w misce łyskasa to goni, mało sie nie zabije. Słyszałam, Ze Applaws jest też smakowita, ale trochę mnie nie bardzo stać. Chętnie dawałabym mu to mięso co psom, + jakieś szczególnie kocie dodatki.
Kupiłam Orijena w granulkach, to wszedł tylko mieszany z Łyskasem. Trochę się wtopiłam, bo na informację, że on tego Orijena nie je, oddałam prawie całe opakowanie szwagierce. A jednak to co miałam w końcu zjadł. Kupy po tym łyskasie są takie, że sznaucerka by sie nie powstydziła. Masakra. Nie miałam jeszcze takiego kota, który je tylko jedno, a poza tym sie głodzi.
A propos Royala : mam uprzedzenie do tej karmy. Jest niewspółmiernie droga w stosunku do zawartości, skład jest kiepsko opisany, zawiera zboża i kukurydzę, które sa dla kur, nie dla psów/kotów. I ponieważ jest to karma koncernowa, to jest produkowana na całym świecie, czyli Bóg wie gdzie, w Chinach pewnie tez. Może więć być sytuacja, że pies je psa. Tam była jakaś afera z tym rojalem, bo w USA były przypadki,że psy karmione nim w hodowlach pozdychały. (Oni maja Klub Hodowcy i dają dla hodowcó ze zniżkami)

MarMaja Wysłany: 2012-11-06, 12:36   

Starsza Kobieta

iwonaz52, jeden z moich kotów tez jest wyłacznie śmieciowy i nie ma sposobu, aby zmusić go do lepszego jedzenia. To stara, cwana i uparta kocica ;) I zagłodzi się, a nie zje. Ostatnio ponownie próbowaliśmy ją przestawić to 3 dni nas trzymała. Nie ma na nią siły.
Chrupek nie jada wcale.
Jada tylko Whiskasa (puszki), albo Feliksa (saszetki) plus gotowane kurczakowe mięso i ryby :hyhy:
Ma się dobrze, a my już przyzwyczailismy się.

Mam 7 kotów :hyhy: , więc z chrupek w grę wchodzi głównie RC (+ przez jakiś czas Brit, ale jeden futrzak ma na nią uczulenie, wiec już odpadła) - ostatnio przestawilismy kocią bandę na RC Sensible 33 i minął problem kup. Jest nieporównywalnie (objętościowo, wizualnie i zapachowo).

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

ankha Wysłany: 2012-11-06, 17:58   

To ja zmieniłam zdanie o RC. Wiem oczywiście, że skład ma taki sobie a cena dość wysoka ale fakt faktem, że kot nie ma po nim żadnych dolegliwości, jest wesoły i ruchliwy. Kłopoty zdrowotne miał jak próbowałam przejść na coś innego bo się naczytałam na kocich forach o różnych karmach. Po Boschu ślinił się jak głupi i był ospały, po Bozicie -dostał megabiegunki. Mimo, że karmy zmieniałam stopniowo, mieszając w zalecanych proporcjach.
Wróciłam za namową wetki do RC i nie mieszam go z niczym i jest to teraz jedyna karma mojego kota + surowy kurczak/wołowina/dorsz raz na jakiś czas i kot jest nie do poznania. Szaleje i jest wesoły. Taki mam egzemplarz, że jemu akurat RC służy więc póki je chętnie zmieniać nie zamierzam!

Share Wysłany: 2012-11-06, 21:14   

Jak do nas trafilas?: z Gimbli
Ja jestem kompletnie niedoswiadczona kociara i daje im ciągle coś innego. Generalnie RC dla brytyjczyków, ale do osobnych misek sypie Acane i Orijen. A jak zapomnę zrobić zakupy to dostają Purine. Gorzej że uwielbiają też mokre z saszetek ale tylko te najtańsze

Odpowiedz do tematu