Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczury
Autor Wiadomość
yagienka Wysłany: 2012-10-17, 06:50   Szczury

Pampersa mi dali i nowym nazwali
Jagna z Bagna

Przejrzałam całe forum, wszędzie pieski, kotki, gekony nawet, a o szczurach nie ma nic.
Czyżby nie było wśród towarzystwa Babińca żadnej osoby, która miałaby (lub miała kiedykolwiek) ogonka w domu? ;-)

Moją podopieczną jest obecnie urocza Jadwiga, szczurzyna odmiany dumbo fuzz. A oto i ona:

To jak, są tu jakieś 'zaszczurzone'? :D

"Kobieta jest jak lilia - subtelny nie ośmieli się jej dotknąć, ale przyjdzie osioł i ją zeżre..."

Zapiski (z) orzechowej miski.

SkrawekNieba Wysłany: 2012-10-17, 06:59   

Starsza Kobieta

ja nie zaszczurzona ale marzę o takowym :) tylko mąż się nie chce zgodzić

Kary Wysłany: 2012-10-17, 07:00   

Starsza Kobieta

Ja co prawda z opcji kociej, ale na tych zdjęciach szczurzyca wygląda rozbrajająco :D

Łobuz Maksymalny
Miko

yagienka Wysłany: 2012-10-17, 07:06   

Jagna z Bagna

SkrawekNieba napisał/a:
ja nie zaszczurzona ale marzę o takowym :) tylko mąż się nie chce zgodzić

A czemuż to? Boi się? :)

Kary napisał/a:
Ja co prawda z opcji kociej, ale na tych zdjęciach szczurzyca wygląda rozbrajająco :D

Koty jej nie groźne. ;) Jest rozbrajająca, czasami zachowuje się jak pies pomieszany z kotem. I jest bardzo ciepła w dotyku. ;)

"Kobieta jest jak lilia - subtelny nie ośmieli się jej dotknąć, ale przyjdzie osioł i ją zeżre..."

Blutka Wysłany: 2012-10-17, 07:27   

Starsza Kobieta

yagienka napisał/a:
Koty jej nie groźne.

Chyba nie spotkała jeszcze mojego. :]

SkrawekNieba Wysłany: 2012-10-17, 07:34   

Starsza Kobieta

nie wiem czemu nie chce, jest z opcji kociej i boi się pewnie o te kilometry kabli

Kary Wysłany: 2012-10-17, 07:36   

Starsza Kobieta

Blutka napisał/a:
yagienka napisał/a:
Koty jej nie groźne.

Moja młodsza z pewnością też by się ucieszyła ;)

Łobuz Maksymalny
Miko

yagienka Wysłany: 2012-10-17, 07:52   

Jagna z Bagna

Kary napisał/a:
Blutka napisał/a:
yagienka napisał/a:
Koty jej nie groźne.

Moja młodsza z pewnością też by się ucieszyła ;)

Heheh, to mamy 2:1. :D Ale nie wiem, czy byłoby tak łatwo. Kiedyś przelazła przez balkon do nas kotka sąsiadki, to Jadzia zaczęła na nią prychać i się rzucać... byłą w klatce, penie broniła swojego domu. Nie wiem, jak zachowałaby się, gdyby była luzem, tuż przy kocie. ;)

SkrawekNieba napisał/a:
nie wiem czemu nie chce, jest z opcji kociej i boi się pewnie o te kilometry kabli

Z kabelkami może być problem... Jadźka akurat nie gryzie, ale moje poprzednie szczury, szatańska para - Zuzanna i Tadeusz - to byli istni kablożercy!

saskiia Wysłany: 2012-10-17, 09:46   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
harpia2

Blutka, Twój kot morderca by wzrokiem zgromił!

yagienka, rewelacyjna ta Twoja jadwiga :) lata luzem po domu?

yagienka Wysłany: 2012-10-17, 10:08   

Jagna z Bagna

saskiia, tak, ale trzeba uważać, bo lubi wlecieć pod nogę i można ją zdeptać. No, i trzeba pilnować jak stoi jakieś żarcie w jej zasięgu, bo lubi coś ukraść. A poza tym, nie robi większych szkód. Nawet ją nauczyłam robić obroty wokół własnej osi w zamian za jakiś smakołyk. ;)

Anirrak Wysłany: 2012-10-17, 10:15   

Net włączony- gar z zupą spalony

Ta szczurzyca i kot_seryjny_morderca Blutki to byłaby eststycznie najciekawsza para zwierząt, jaką widziałam :rotfl:

Yagienka, świetnie o Jadwidze piszesz, tak ciepło i wogóle - ale ja po obejrzeniu zdjęć wiem, że bym sie nigdy w życiu na szczurka/szczurzycę nie zdecydowała, mam wewnetrzne fuj :zawstydzony:

yagienka Wysłany: 2012-10-17, 11:00   

Jagna z Bagna

Anirrak napisał/a:
Ta szczurzyca i kot_seryjny_morderca Blutki to byłaby eststycznie najciekawsza para zwierząt, jaką widziałam :rotfl:

Yagienka, świetnie o Jadwidze piszesz, tak ciepło i wogóle - ale ja po obejrzeniu zdjęć wiem, że bym sie nigdy w życiu na szczurka/szczurzycę nie zdecydowała, mam wewnetrzne fuj :zawstydzony:

Są gdzieś zdjęcia tego kota? Bo aż muszę zobaczyć, czy on ma taki morderczy wygląd... :D

Bo Jadwiga to jest jak członek rodziny! :) Rozumiem, nie każdy przepada za szczurami, to bardzo specyficzne zwierzęta i większości kojarzą się - niestety - z dżumą, kanałami, brudem, ogólnie źle.

To kim są te tajemnicze 5 ogonów w takim razie? Bo mnie się od razu ze szczurami skojarzyło... :>

Blutka Wysłany: 2012-10-17, 11:10   

Starsza Kobieta

Anirrak, jeśli estetyka krwawej miazgi ze szczura jest ciekawa, to tak. :P

Anirrak Wysłany: 2012-10-17, 11:11   

Net włączony- gar z zupą spalony

yagienka napisał/a:
To kim są te tajemnicze 5 ogonów w takim razie? Bo mnie się od razu ze szczurami skojarzyło... :>

Yagienka, to 5 ogonów to 5 kotów - potencjalnych pogromców szczurów ;)

Z czego jestem pewna, że Puśka padłaby na zawał na widok szczura (juz nornica ją o palpitacje serca przyprawiła), Klakier by pro forma fuknął i zwiał, Ogryzka i Noname by się bawić chciały, a jedynie Dzika widziałby w szczurze potencjalnego wroga "do załatwienia" :rotfl:
Bohaterskie mam stado :cwaniak:

Blutka napisał/a:
Anirrak, jeśli estetyka krwawej miazgi ze szczura jest ciekawa, to tak. :P

Ja nawet o miazdze nie myslałam :rotfl:
Ja po prostu dobrze pamietam zdjęcie Twojego kiciusia. :cool2:
I na górze widzę zdjęcie Jadzi :hyhy:
I od razu mi sie Maria Czubaszek przypomina i jej słowa o nieoczywistej urodzie :cwaniak:
Ostatnio zmieniony przez Anirrak 2012-10-17, 11:14, w całości zmieniany 1 raz  

naturella Wysłany: 2012-10-17, 11:13   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Miałam szczura dwa tygodnie - było to jedyne zwierzę, którego nie byłam w stanie oswoić, mimo, że sumiennie się przygotowałam, książki i postępowanie zgodnie ze wskazówkami. Szczur był otępiały i nieagresywny po przyniesieniu do domu, a jak się ożywił, to w stronę dużej agresji. Przez dwa tygodnie nie wykazywał żadnych postępów w oswajaniu, rzucał się na klatkę, jak byliśmy blisko, a koniec szczura w naszym domu nastąpił, jak szczur dziabnął Maksa w rękę, gdy Maks sięgał po coś i dotknął ręką klatki (nie wkładając do środka). Krew się lała, szczur został ewakuowany, a na jego miejsce przybył chomik, który od drugiego dnia pobytu był już totalnie oswojony i kochaliśmy się bardzo.

Generalnie mam rękę do zwierząt i nieco doświadczenia (psy, koty, chomiki, króliki, żółw, owady, myszy), naprawdę, bardzo się lubimy, zwierzaki mi ufają, ja się ich nie boję, ale tamten szczur (Parszywek) wybitnie nas nie polubił. Widocznie akurat do szczurów nie mam zdolności, albo może z tamtym egzemplarzem było coś nie halo.

Odpowiedz do tematu