Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wkładki laktacyjne - jakie?
Autor Wiadomość
Madeleine Wysłany: 2010-02-17, 21:46   polecane wkładki laktacyjne

Starsza Kobieta

Pytanie do doświadczonych mam, co polecacie z wkładek laktacyjnych?

Przy Piotrusiu leciałam głównie na babydream rossmanna - ok, tylko bez kleju, oraz J&J. Ale może jest coś lepszego?

Jak się sprawuje na przykład chicco czy lansinoh?

kate13 Wysłany: 2010-02-17, 21:51   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Jak do nas trafilas?: Gimbla
Polecam BabyOno. Są duże, cienkie, mają spory pasek kleju i nigdy nie miałam w nich przemoczonej koszulki. :)
Na allegro można je kupić naprawdę tanio.

grzybowa Wysłany: 2010-02-17, 21:51   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Ja oprócz w/w przez ciebie używałam jeszcze z Belli. Dobre jakościowo i cenowo.
W sumie moje ulubione :hyhy:

amst Wysłany: 2010-02-17, 22:01   

Czytam z ruchu traw...

Ja kocham Chicco - mają taki żel w środku jak pampersy i wchłaniają wszystko. Nigdy ich nie przemoczyłam. Mam zaczęte opakowanie Belli i mnie osobiście totalnie nie podchodzą - jakby nie miały żadnej warstwy chroniącej przed przemoczeniem - zawsze mi przeciekną.
Lubię Penatena i ostatnio wpadłam w Carrefour Expres na Helen Harper - też niezłe. Ale IMO Chicco bije wszystkie na głowę.

Matylda vs.Emilka vs.Zocha

Casik Wysłany: 2010-02-17, 22:26   

Wiele przerobiłam wkładek i od kilku miesięcy używam tylko wkładek Lansinoh cienkie ze sporym paskiem kleju, nie przeciekają, nie ciągną się żadne niteczki (w Belli masakra)

Razem
Julia
Zuzia

karola78 Wysłany: 2010-02-17, 22:41   

Forumowy wyjadacz

Choć to dawno było to pamiętam, że dla mnie najlepsze były Chicco. Jako jedyne nie zostawiały farfocli na brodawkach.

Ardabil Wysłany: 2010-02-18, 00:09   

Net włączony- gar z zupą spalony

Po przetestowaniu wszystkiego chyba na rynku zostałam przy J&J/ Penaten bo to to samo i Lansinoh bardziej wyjściowo, gdy potrzebuję pod cienką bluzkę J&J znasz. A Lansinoh są fajne, cienkie i nie ma szansy na przeciek, bo mają jakąś taką folijkę + jakiś sorbent wewnątrz. Jedyny mankament, to że pierś jest jakby pod kompresem i podejrzewam, ze latem to odparzyc sie mozna przez połączenie tej folii i wilgoci.

:police:

Karo Wysłany: 2010-02-18, 02:52   

Poważnie uzależniona

Ja też jestem bardzo zadowolona z Lansinoh, porównania niestety nie mam z tymi które wymieniacie. Zwłaszcza na początek, bo są super chłonne.

Kary Wysłany: 2010-02-18, 08:35   

Starsza Kobieta

Mnie się sprawdziły chyba najlepiej TT.

Bella mi zawsze przeciekała i uciekała. J&J pamiętam, że też mi nie podszedł. Jeszcze BabyOno były ok.

Łobuz Maksymalny
Miko

Alix Wysłany: 2010-02-18, 12:32   

Starsza Kobieta
stara schizara...

U mnie hit: J&J, chlonne, przylepiaja sie dobrze.
kit: bella, za bardzo sie przyklejaly i rozciagaly stanik przy odklejaniu, slabo chlonne, ostre i nieprzyjemne w dotyku brzegi, przeciekały... :zdegustowany:
Kupilam tez babydream, ale nie uzylam, bo bez kleju...

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

skrzacik Wysłany: 2010-02-18, 12:46   

Starsza Kobieta

TT i Chicco. Reszta była koszmarna. Jakbym sobie ligniny nawkładała.

Ale naj naj były takie wielorazowe silikonowe przyklejki. Co to tamowały wypływanie mleka. No cud miód. Ale pamiętam, że chyba Nale mi je sprowadzała z USA? Może są teraz w Polsce dostępne. Tylko nazwy firmy nie pamiętam.

Już pamiętam:
LilyPadz
http://petronela.pl/index...d=30&Itemid=110

Jo76 Wysłany: 2010-02-18, 13:33   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: Gimbla
Najlepsze sa TT - delikatne, nie draznily. Chicco na drugim miejscu, bo czasem przyklejaja sie do piersi :zdziwko: bardziej je widac pod stanikiem i maja po odpakowaniu lekko chemiczny/plastikowy zapach - co mnie draznilo.
Poza tym oba dobre - nie przeciekaja, nie szeleszcza, nie zostawiaja farfocli. Pojedynczo zapakowane

Banda
Z K i E

nullka Wysłany: 2010-02-18, 13:46   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

Ja wypróbowałam bardzo dużo firm ale najbardziej jestem zadowolona (i takich używam do dzisiaj ) z wkładek Johnsona . Jeszcze nigdy mi nie przeciekły
Na drugim miejscu TT
a mega niewypał jak dla mnie to Bella i Baby Ono

Ania

mise Wysłany: 2010-02-18, 14:43   

Net włączony- gar z zupą spalony

Przetestowałam prawie wszystkie dostępne na rynku (poza Nuby i Medelą)
- Chicco są super chłonne, wg mnie najbardziej z testowanych, miękkie, nie odznaczają się
- TT też są bardzo przyjemne, ładnie się układają w staniku, chłonne (ale Chicco to mój nr 1.)
- Lansinoh najlepsze z cienkich, chłonne, odrobinę sztywniejsze od TT
- Avent też były OK
- Johnson/Penaten dosyć chłonne, ale nie tak jak Chicco i TT, mniejsze niż pozostałe i bardzo widoczne pod ubraniem
- Gerber- cienkie, bez kleju, ale mimo to dobrze się trzymały w staniku i nie przesuwały, dosyć chłonne
- Babyono- duże, cienkie, ale jak chłonęły mleko, to się robiły takie nieprzyjemne w dotyku, nie wiem jak to określić :oczami:
Porażka wg mnie (ze względu na znikomą chłonność) to Babydream, Bella, Canpol, Lovi, Nuk (noramalne i cienkie), Fixies
A największym kitem są dla mnie wkładki wielorazowe- mam Aventu. Są sztywne, odznaczają się, przesuwają, wymagają częstej wymiany :masakra:

Edit: LilyPadz są dostępne w Polsce. Mi nie przypadły do gustu, jakoś tej gumy nie mogłam nosić :niepewny:

Książki, książki

AgaFe
[Usunięty]
Wysłany: 2010-02-18, 16:09   

Dla mnie babydream były OK, mimo braku kleju
Ostatnio też trafiłam na Helen Harper i są niezłe, chociaż kiepsko z chłonnością.

Odpowiedz do tematu