Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
O której wracacie z pracy?
Autor Wiadomość
madzik Wysłany: 2013-10-07, 06:57   

Starsza Kobieta

sosna napisał/a:
A wydawało mi się, że wcześnie kończe pracę i szybko odbieram dzieci. Przedszkole państwowe.

Ja pracuję od 7:30 do 15:30. W przedszkolu po syna jestem o 15:35 - i też jest jednym z ostatnich dzieci. W żłobkowej grupie wychodził ostatni.

Tomek Alek

awangarda w stylu retro Wysłany: 2013-10-07, 07:48   

Starsza Kobieta

madzik napisał/a:
sosna napisał/a:
A wydawało mi się, że wcześnie kończe pracę i szybko odbieram dzieci. Przedszkole państwowe.

Ja pracuję od 7:30 do 15:30. W przedszkolu po syna jestem o 15:35 - i też jest jednym z ostatnich dzieci. W żłobkowej grupie wychodził ostatni.
mnie odbieranie wcześniejsze nie dziwi, sami tak robiliśmy i robimy. W końcu to moje pieniądze i jeżeli zadeklarowałam, ze Gajka będzie w przedszkolu do 15, a zostanie odebrana wcześniej to jedynie ja na tym tracę ;) .

Mnie natomiast zastanwaiają godziny zebrań rodziców, rady rodziców itp, np: 15:30. Nawet ja pracująca do 16 i kilometr od przedszkola spóźnie się na nie prawie godzinę.

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

Agata22 Wysłany: 2013-10-07, 08:03   
Starsza Kobieta

awangarda w stylu retro napisał/a:
W końcu to moje pieniądze i jeżeli zadeklarowałam, ze Gajka będzie w przedszkolu do 15, a zostanie odebrana wcześniej to jedynie ja na tym tracę

to u nas i tak płaci się tylko za godziny które dziecko jest w przedszkolu
na umowie zadlekarowałam że dziewczyny będą do 15 ale jeśli uda mi się je odebrać przed 13 to na moją korzyść bo nie będę płaciła za dodatkowe godziny

zosiabg napisał/a:
po prostu pierwszy raz słysze o przedszkolu otwartym do 16

był juz kiedyś poruszany ten temat ale skoro część dzieci odbierana jest po obiedzie ok godz 13 część odbierana jest zaraz po podwieczorku ok 15 więc do 16 niewielu zostaje ( na osiedlu większość dzieci ma dziadków więc odbeirają dzieci jeśli rodzice nie mają możliwości)

darkbulka Wysłany: 2013-10-07, 18:50   
Starsza Kobieta

ja rozumiem, ze w urzedach/szkolach cza spracy jest dosc sztywny, ale, ze w korpo nie ma mozliwosci przyjscia na wczesniejsza godzine?
zarowno ja jak i maz, mozemy zjawic sie w pracygdzies do 9-10. tak naprawde w mojej pracy wazne jest aby ilosc godzin/mc sie zgadzala, reszta do dogrania. Maz, nie ma systemu logujacego sie wiec u niego to juz wogole luz.

sosna Wysłany: 2013-10-07, 19:14   

Poważnie uzależniona
Kangurzyca ;)

awangarda w stylu retro napisał/a:
madzik napisał/a:
sosna napisał/a:

mnie odbieranie wcześniejsze nie dziwi, sami tak robiliśmy i robimy. W końcu to moje pieniądze i jeżeli zadeklarowałam, ze Gajka będzie w przedszkolu do 15, a zostanie odebrana wcześniej to jedynie ja na tym tracę ;) .

Mnie zaskakuje po prostu, że tak dużo ludzi ma taką możliwość - sami nauczyciele czy jak? ;) W przedszkolu niepublicznym, do którego młody chodził wcześniej, był jednym z pierwszych odbieranych dzieci - w okolicach 15-15:20.

Co do pieniędzy, u nas w przedszkolu to wygląda inaczej trochę - na początku się deklarujesz, czy dziecko chodzi na 5 godzin, czy dłużej. Jeśli na 5 godzin, to nie płacisz wcale, jeśli dłużej - płacisz stawkę 6,50zł za dzień - niezależnie od tego, do której dziecko jest, więc nie musisz gnać na wyznaczoną godzinę, bo za następną policzą ;)

pokochaj Laurę

awangarda w stylu retro Wysłany: 2013-10-07, 19:18   

Starsza Kobieta

sosna napisał/a:
sami nauczyciele czy jak?
sami dziadkowie :rotfl: :rotfl:

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

Nabla Wysłany: 2013-10-07, 20:04   

Starsza Kobieta
Every man must dine

darkbulka napisał/a:
ja rozumiem, ze w urzedach/szkolach cza spracy jest dosc sztywny, ale, ze w korpo nie ma mozliwosci przyjscia na wczesniejsza godzine?

A co za różnica czy dziecko jest w przedszkolu 7-16 czy 9-18? Tyle samo godzin...

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

darkbulka Wysłany: 2013-10-08, 03:57   
Starsza Kobieta

Nabla napisał/a:
darkbulka napisał/a:

A co za różnica czy dziecko jest w przedszkolu 7-16 czy 9-18? Tyle samo godzin...

patrzac w taki sposob, zadna. ale jezeli jedno z rodzicow pojdzie na szybsza godzine, drugie zaprowadzai dzieci, apotem zmiana przy odbiorze, to juz robi sie tych godzin mniej. ja jezdze na 6, koncze o 14. maz jezdzi na ktora dojedzie ;) wiec dzieci sa w szkole srednio na 8.30(maja tez zajecia na 7.30)

u nas w przedszkolu bylo tak, ze deklarowac nie mozna bylo 5h, bo takei dzieci nei byly przyjmowane. min8h. jezeli odbierasz wczesniej to luz, jesli chcesz pozniej, to zmienic potrzeba deklaracje na wieksza ilosc godzin....

skrzacik Wysłany: 2013-10-08, 04:50   

Starsza Kobieta

Nabla, roznica jest chyba taka, ze w tym drugim przypadku wlasciwie nie masz czasu, aby pobyc w ciagu dnia z dzieckiem. ;)
Ja teraz odbieram Macka ze szkoly czasem o 17.30 i wtedy dzien konczy sie strasznie szybko.

shiadhal Wysłany: 2013-10-08, 06:23   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

to też zależy co robi się rano przed pracą - potrafię sobie wyobrazić rodzinę rannych ptaszków aktywnie spędzającą razem czas przed rozejściem się do pracy i placówek opiekuńczych. ba, potrafię sobie nawet wyobrazić przewagi takiego układu na próbami aktywności popołudniowej, kiedy wszyscy zmęczeni.

tyle, że to zwyczajnie nie moja bajka, ja o poranku nie jestem zdolna do zmuszenia się do wcześniejszego wstania, nie mówiąc o organizacji. ewentualnie mogę wstać i zabrać się do pracy czy ogarniania domu jeśli ABSOLUTNIE muszę, ale na pewno nie wchodzą w grę przyjemne interakcje społeczne.

stay true to your dreams and they will stay true to you

skrzacik Wysłany: 2013-10-08, 07:10   

Starsza Kobieta

Wydaje mi się, że jeśli dziecko ma być w przedszkolu na 9.00, to chyba trudno byłoby spędzać "quality time" rano. ;) No chyba, że się wstaje o 5.00. :hyhy:

gonick Wysłany: 2013-10-08, 09:08   

Poważnie uzależniona
Bajabongo fajlure

Nabla napisał/a:

Taka, że jak wrócisz z nim o 16 to do tej,powiedzmy 20tej jeszcze zdążysz coś porobić wspólnie.

shiadhal Wysłany: 2013-10-08, 11:11   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

skrzacik napisał/a:
No chyba, że się wstaje o 5.00.

No niektórzy może wstają, nie? Chociaż mi też trudno to sobie wyobrazić :masakra:

stay true to your dreams and they will stay true to you

Truskawka Wysłany: 2013-10-08, 12:08   

Net włączony- gar z zupą spalony

Wstają, wstają. Z bólem wielkim, zwłaszcza gdy ciemno, ale da radę.

(') 20.11.2010

skrzacik Wysłany: 2013-10-08, 12:47   

Starsza Kobieta

I bawisz się z dzieckiem rano? Przed wyjściem do pracy i przedszkola? Podziwiam.

Odpowiedz do tematu