Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzieci z niedosłuchem
Autor Wiadomość
nawiedzona Wysłany: 2012-12-04, 12:55   Dzieci z niedosłuchem

Poważnie uzależniona

Czy macie może jakieś doświadczenia w postępowaniu z niedosłuchem u dzieci?

Nasza historia jest następujaca: Jula po urodzeniu miała robione badania przesiewowe w kierunku wad słuchu i wszystko było ok. Około 5-6 roku życia miała robione badania słuchu na które skierowała nas pani logopeda. Wyszedł jej lekki niedosłuch ale ponieważ ćwiczenia z logopedą przynosiły efekty to było stwierdzone, ze widocznie taka uroda Juli.
Teraz problem powrócił z bardzo dużym natężeniem. Jula ma poważne problemy dyslektyczne, ogromny kłopot z czytaniem. Wczoraj byłam z nią na badaniach w poradni dysklektycznej do której skierowała nas szkoła i pani pedagog widząc sposób pisania Juli od razu spytała się o słuch ponieważ Juli pisanie jest typowe dla dzieci niesłyszących. Od razu po badaniu dyslektycznym pojechałam z nia na badania słuchu i w dwóch badaniach wyszedł niedosłuch. W badaniu ogólnym wyszło, że słyszy w granicach 20-30db, gdzie 20db to teoretycznie granica normy ale u dzieci powinno być lepiej. Drugie badanie wyszło jeszcze gorzej ale nie umiem go zinterpretować.
Jutro mamy umówioną wizytę do laryngologa. pani pedagog z poradni kazała zwrócić uwagę na Juli problemy w szkole (nie wynikają one z obniżonej inteligencji czy niedorozwoju dziecka- w tym kierunku też była badana) oraz na to, że Jula musiała kiedyś przyjmować dożylnie Gentamycynę, która uszkadza słuch.

Czy macie doświadzenie o co pytać się lekarza, na co zwrócić uwagę, gdzie szukać fachowej pomocy a nie być zganiamym w kąt jako przewrażliwiony rodzic? Czy aparat słuchowy mógłby pomóc?

Szczęście niejedno ma imię, czyli Jula, Marysia i Tomuś

iga Wysłany: 2012-12-04, 16:48   

Forumowy wyjadacz

nawiedzona, napisz mi na priv jakie sa te najnowsze wyniki. Może bedę mogła Ci pomóc, coś doradzić.

Pietruszek doczekał się brata

Kat.ka Wysłany: 2012-12-05, 10:21   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Nawiedzona - a nie macie czasem problemów z migdałkami? U mojego synka właśnie stwierdzono wysiękowe zapalenie ucha (które przebiegało bezobjawowo), które spowodowało niedosłyszenie. Ubytek jest spowodowany płynem w uszach i prawdopodobnie ustąpi po zabiegu.

nawiedzona Wysłany: 2012-12-05, 10:25   

Poważnie uzależniona

Nie, wszelkie powody laryngologiczne zostały wczoraj wykluczone.

kotetsu Wysłany: 2012-12-05, 10:39   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

nawiedzona ja co prawda nie od strony dziecięcej, ale mąż ma ubytki słuchu spowodowane prawdopodobnie jakąś niedoleczoną dziecięcą infekcją.
Za dobrze się nie znam, ale napiszę co mi świta, może Ci pomoże.

Co do aparatu to ważna jest przyczyna niedosłuchu - z tego co wiem jesli został uszkodzony nerw słuchowy, to aparat nie pomoże - aparat może wmacniać sygnał, wtedy proponują szczególnie w przypadku dzieci, ale też zależnie od stopnia niedosłuchu (i tez tego czy jest obuuszny) implant.

Co do diagnostyki polecam Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu - mąż czekał na wizytę około 1,5 miesiąca (był w Kajetanach), na miejscu od razu pełna diagnoza, na podstawie badań słuchu określenie przyczyny i stopnia niedosłuchu i decyzja co dalej. Nie wiem jak wygląda pełny proces, bo u niego na diagnozie się skończyło.

Mam tez w rodzinie przypadek bratanka (3latka), który miał badania w CZD właśnie słuchu, bo wyraźnie było widać, że problemy z mową jakie miał wynikają z niedosłuchu. Ale u niego diagnoza była przerosnięty migdał i po wycięciu problemy się skończyły.

Asik0011 Wysłany: 2012-12-05, 10:44   

Poważnie uzależniona

nawiedzona, ja potwierdzę co napisała kotetsu. Są różne przyczyny niedosłuchu, aparat nie zawsze pomaga. Czasami wręcz nie ma sensu go zakładać.
A na studiach też dużo dobrego słyszałam o ośrodku w Kajetanach.

sylw Wysłany: 2012-12-05, 11:02   

Starsza Kobieta

nawiedzona, mój Michał jest prowadzony w Kajetanach - z tym, że w oddziale w Warszawie na Młocinach. Polecam. Dobra, sprawna obsługa. Patrzą na dziecko wielowymiarowo.

Moje Bąble kochane :)

nawiedzona Wysłany: 2012-12-05, 12:40   

Poważnie uzależniona

Możecie mi podac namiary na Kajetany? Wczoraj na badaniu lekarz potraktował nas owszem miło, ale sztampowo, a ja wiem, że moje dziecko wymaga innego sytemu niż 0:1.
Dzisiaj, po informacji jaką przekazałam pani z ośrodka zajmującego się badaniem Juli w kierunku dysleksj dostałam namiary na inny ośrodek w Krakowie, wizytę mam umówioną na 13/12.

To nie jest tak, żeby szukała na siłę choroby u Juli ale wiem, jestem o tym przekonana!, że problem tkwi głębiej niz tylko w dysleksji. Zwłaszcza, że to samo twierdzi całkowicie obiektywy specjalista jakim jest pani z ośrodka.

kotetsu Wysłany: 2012-12-05, 14:12   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

nawiedzona
http://whc.ifps.org.pl/kontakt/
Teraz widzę, że mają jakąś filie w Krakowie.
Mąż to w ogóle się jakoś przez internet chyba rejestrował - skierowanie trzeba mieć na NFZ.

sylw Wysłany: 2012-12-05, 14:15   

Starsza Kobieta

Tu masz kontakt i stronkę: http://whc.ifps.org.pl/kontakt/
My jesteśmy na Zgrupowania AK Kampinos.

sylw Wysłany: 2012-12-05, 14:34   

Starsza Kobieta

Tu masz kontakt i stronkę: http://whc.ifps.org.pl/kontakt/
My jesteśmy na Zgrupowania AK Kampinos.

nawiedzona Wysłany: 2012-12-05, 15:09   

Poważnie uzależniona

kotetsu napisał/a:
Teraz widzę, że mają jakąś filie w Krakowie.
Mąż to w ogóle się jakoś przez internet chyba rejestrował - skierowanie trzeba mieć na NFZ.

A, to już wiem, dzwoniłam do nich w poniedziałek. Przyjmują tylko na NFZ, najszybsza wizyta możliwa na koniec kwietnia :/

iga Wysłany: 2012-12-05, 20:02   

Forumowy wyjadacz

nawiedzona, ośrodek z Kajetan jest bardzo dobry, myslę że warto tam uderzać, tzn szukać pomocy w innych miejscach, ale tam zarezerwować termin koniecznie.

Zaraz odpisuje na priv.

Pietruszek doczekał się brata

nawiedzona Wysłany: 2012-12-05, 20:45   

Poważnie uzależniona

Ale umówić się w Kajetanach czy w oddziale w Krakowie?

Ajka Wysłany: 2012-12-05, 21:17   

Forumowy wyjadacz

Jezeli dojazd Ci nie straszny to tam gdzie szybciej.

Odpowiedz do tematu