Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzieci z niedosłuchem
Autor Wiadomość
grzybowa Wysłany: 2016-04-22, 06:30   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

focia i jak tam u Was? Jak Tosia się czuje?
Kiedy pierwsze próbowanie? :)

Ewa3343 Wysłany: 2016-07-07, 10:49   Terapia logopedyczna Głogów, Terapia logopedyczna Raniżów
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Mam 3,5 letnią córeczkę, do niedawna potrafiła wypowiedzieć kilka słów, reszta to jakiś mało zrozumiały bełkot, widać, że bardzo chce rozmawiać, ale nie można jej zrozumieć. Moja znajoma poleciła mi pójść z nią do lekarza.

Regulamin. Kary
Ostatnio zmieniony przez Kary 2016-07-07, 13:32, w całości zmieniany 1 raz  

focia Wysłany: 2016-07-07, 17:32   

Starsza Kobieta

100 lat mnie nie było :)

Tosia po 2 ustawieniach. Reaguje, rozpoznaje dźwięki, powtarza i coraz więcej mówi spontanicznie :) Zadziwia wszystkich postępami, tfu, tfu :)

light Wysłany: 2016-07-07, 17:51   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Focia :ok: super się czyta takie newsy!

Oleta Wysłany: 2016-07-07, 20:58   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: z forum na G!
Świetne wieści! :D Niech Tosia nadal zadziwia otoczenie. :)

Ludzie, którzy traktują samych siebie zbyt poważnie, mają smutne życie!

markdottir Wysłany: 2016-07-09, 08:02   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

:hurra: superowe wieści!

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

zalamanaania86 Wysłany: 2017-08-13, 13:15   

Witajcie, mój synek ma prawie trzy lata. Stwierdzono u niego niedosłuch 50 db na oba uszka. czekamy na wizytę w kajetanach. Jestem zalamana. Synek mówi, powtarza, ale nie wyraźnie. Boję się strasznie. Podobno będzie musiał nosić aparaty. Boję się że nie nadrobi braków, że nie pójdzie do normalnej szkoły, że nie będzie chciał ich nosić bo jest strasznie nerwowy. Do tego ma zaburzenia SI. Nie jestem w stanie zaakceptować faktu że mamy takie problemy, że będzie trochę inny niż reszta dzieci. Jestem na skraju załamania nerwowego.

Zmora Wysłany: 2017-08-13, 18:16   

Starsza Kobieta

zalamanaania86, najważniejsze, żeby zaczął dobrze słyszeć! Na kiedy masz termin w Kajetanach?

zalamanaania86 Wysłany: 2017-08-13, 21:38   

w tym tygodniu dopiero dostanę termin, podobno około miesiąca. Czy on jest w stanie normalnie mówić jak wada wykryta tak późno? jestem zszokowana wynikiem. Dziecko odpowiada na pytania zadawane szeptem za jego głową, słyszy lalkę która ma melodyjkę bardzo cicho grającą, tylko mam wrażenie że ma problem z lokalizacją dzwieku.

focia Wysłany: 2017-08-13, 22:13   

Starsza Kobieta

Toisa zdiagnozowana w wieku prawie 4 lat. Nie mówila w ogóle. Teraz - 5,5 roku, po wszczepie dwoch implantów nawija jak katarynka. Oczywiście - nie wszystko rozumie, niewyraźnie, przekręca, niegramatycznie. Ale róznica jest ogromna i widać jak ważna jest rehabilitacja.

zalamanaania86 Wysłany: 2017-08-14, 16:55   

Czyli jest szansa na to że nadrobi braki? w jaki sposób ta rehabilitacja wygląda? skoro miała implanty to wada musiała być duża. u mojego synka 45-50 db. Nie zauważyłam tego. Boje się czy będzie mógł iść do masowej szkoły. Jak dzieci z niedosłuchem w normalnej szkole funkcjonują. Mój synek ma też zaburzenia integracji sensorycznej. Jeszcze jedno. Jak może wyglądać przyzwyczajenie do aparatów?

markdottir Wysłany: 2017-08-14, 17:58   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

zalamanaania86 napisał/a:
Jak dzieci z niedosłuchem w normalnej szkole funkcjonują.

Normalnie. W grupie Madame jest chłopiec z aparatami i nie widzę żadnej różnicy. Dzieci też nie. Rozrabia aż miło. ;)

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Oleta Wysłany: 2017-08-14, 20:54   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: z forum na G!
markdottir napisał/a:
zalamanaania86 napisał/a:
Jak dzieci z niedosłuchem w normalnej szkole funkcjonują.

Normalnie. W grupie Madame jest chłopiec z aparatami i nie widzę żadnej różnicy. Dzieci też nie. Rozrabia aż miło. ;)
Potwierdzam! Miałam w poprzedniej klasie ucznia z niedosłuchem i to nie był w ogóle żaden temat w jego kontaktach z innymi dziećmi ani przeszkoda w aktywności na zajęciach. :)

Ludzie, którzy traktują samych siebie zbyt poważnie, mają smutne życie!

zalamanaania86 Wysłany: 2017-08-15, 07:43   

Bardzo się cieszę że są szanse na normalne życie. Ja przez tą wiadomość mam początki depresji. Płaczę, nie mogę jeść, spać. Wiem że niektórzy mają większe problemy z dziećmi ale myśl że moje dziecko jest niepełnosprawne powoduje że nie chce mi się żyć. Wiem że muszę być silna, walczyć o dziecko a nie mam na nic siły.

iga Wysłany: 2017-08-18, 19:56   

Forumowy wyjadacz

zalamanaania86, udaj się do poradni psychologiczno pedagogicznej w swoim mieście, poproś o wydanie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju. Dzięki tej opinii synek będzie mógł korzystać z bezpłatnej terapii (od 4 do 8 godzin w miesiacu). Nie czekaj zbyt dlugo bo teraz jest końcówka wakacji i zwykle godziny są przyznawane od początku roku szkolnego.
Synek ma szanse chodzić do szkoły ogólnodostepnej. Konieczna jest jednak terapia surdopedagogiczna (czyli zajęcia o charakterze treningu słuchowego - synek musi wyćwiczyć uwagę słuchową), terapia logopedyczna (a jeszcze lepiej - surdologopedyczna).
Czy synek chodzi do przedszkola? Jeśli tak równolegle z opinią o wwr (wczesne wspomaganie rozwoju) starajcie się o orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. W tym dokumencie będa wskazówki i zalecenia dla nauczycieli w przedszkolu jak pracować z dzieckiem z niedosłuchem. To orzeczenie zobowiązuje do prowadzenia dodatkowych zajęć z dzieckiem, min. logopedii.

Jeśli masz jakieś pytania, pisz smiało.
Jeśli korzystasz z fb, polecam grupę "Niedosłuch u dzieci".

Odpowiedz do tematu