Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki, które warto przeczytać
Autor Wiadomość
fjona Wysłany: 2013-01-21, 07:30   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

dobbi napisał/a:
awangarda w stylu retro napisał/a:
Zbrodni i kary - nienawidze tej ksiazki

książka mojego życia, serio

i mojego!!! zdecydowanie!

Wpisałabym tu również (oprócz niektórych z wymienionych):
Władca much - Wiliam Golding
Sto lat samotności (albo Miłość w czasach zarazy) - Gabriel Garcia Márqueza

i może:
Wilk stepowy - Hermann Hesse
Buszujący w zbożu - J. D. Salinger

Chodzi mi coś jeszcze po głowie więc się pewnie dopiszę.

yasmin Wysłany: 2013-02-10, 23:01   Re: Książki, które warto przeczytać
Pampersa mi dali i nowym nazwali

[quote="
Jakie książki Waszym zdaniem warto przeczytać, bo są dobre, bo to ambitna literatura, bo niosą jakiś przekaz, bo długo się o nich myśli już po zakończeniu lektury, bo.. (?)[/quote]

Król Maciuś Pierwszy, Polyanna, Mały Książę - do poczytania do pogadania z dziećmi,

Bajki filozoficzne - Michel Piquemal, Agnieszka Malmon - krótkie historyjki przypominające o tym, co ważne.
Kandyd, czyli optymizm - Voltaire'a, - aby nabrać dystansu i podumać trochę
Kubuś Fatalista i jego Pan - Diderot D. - jw.

Druga Płeć - Simone d.B - pomyśleć o sobie jako o kobiecie w kontekście tego, o czym pisze Simone.

pazurek Wysłany: 2014-09-14, 12:11   

o ile ciekawych książek, większość już przeczytałam i podzielam zdanie, na pewno sięgnę też po wasze propozycje, a od siebie książkę, którą warto przeczytać mogę polecić "Oczyszczenie" A. Millera

JellyBelly Wysłany: 2015-01-04, 14:12   

moim zdaniem warto też sięgnąć po książkę Evansa List. Bardzo ciekawa i wzruszająca opowieść o miłości. Na pewno się wam spodoba.

Cesia Wysłany: 2015-01-27, 15:15   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Nie tylko powieści, są wart uwagi jeśli chodzi o książki i choć długo omijałam wszelkiego rodzaju przewodniki, czy książki inne niż totalna fikcja literacka, to ostatnio zmieniłam zdanie. Od dwóch dni zaczytuję się w "Sile serca" - piękna i mądra książka m.in. o poszukiwaniu własnej drogi.

raskolnikow Wysłany: 2015-01-28, 11:24   

mnie się bardzo podobała książka Pierwszy telefon z nieba. Bardzo fajna i trochę niespodziewana historia, o tęsknocie o tym, co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze.

Nie tobie się pokłoniłem, pokłoniłem się całemu cierpieniu ludzkiemu.

Portmonetka Wysłany: 2015-02-04, 12:58   

Cesia napisał/a:
Nie tylko powieści, są wart uwagi jeśli chodzi o książki i choć długo omijałam wszelkiego rodzaju przewodniki, czy książki inne niż totalna fikcja literacka, to ostatnio zmieniłam zdanie. Od dwóch dni zaczytuję się w "Sile serca" - piękna i mądra książka m.in. o poszukiwaniu własnej drogi.

O! Koleżanka z pracy ostatnio przyniosła tę książkę i właśnie mówiła, że fajna :D
Ja raczej sceptycznie podchodzę do takich publikacji, ale może z ciekawości zerknę.

patrycjagliwa Wysłany: 2015-02-10, 13:09   

"Religa - człowiek z sercem w dłoni" szczerze polecam :)

reklama jest platna/carol

MalinowaKa Wysłany: 2015-02-12, 10:47   

Cesia napisał/a:

A czyje to? To coś w rodzaju "potęgi podswiadomości czy bardziej "sekretu"? Ja pamietam jak pare lat temu wsyzła taka ksiazka profesora uniwersytetu, ktory zmarl na raka "ostatni wyklad"(wiedzial, ze umira i przygotowal do tego siebie i rodzine) bardzo poruszajaca, o tym co jest w zyciu najwazniejsze, długo mi dawała do myślenia.. Jak "sila serca" jest podobna to kupuje w ciemno ;)

Cindrella Wysłany: 2015-02-25, 16:22   

MalinowaKa napisał/a:
Cesia napisał/a:

A czyje to? To coś w rodzaju "potęgi podswiadomości czy bardziej "sekretu"? Ja pamietam jak pare lat temu wsyzła taka ksiazka profesora uniwersytetu, ktory zmarl na raka "ostatni wyklad"(wiedzial, ze umira i przygotowal do tego siebie i rodzine) bardzo poruszajaca, o tym co jest w zyciu najwazniejsze, długo mi dawała do myślenia.. Jak "sila serca" jest podobna to kupuje w ciemno ;)

Generalnie i sekret i potęga podświadomości to ksiązki na jedno kopyto. Z tym, że sekret wydaje się bardziej "abstrakcyjny". Murphy napisał to bardziej psychologicznie. Temat ten sam. To o czym myślisz, do Ciebie przychodzi.

Siła Serca to taki zbiór doświadczeń, różnych ciekawych osobistości, które dzielą się swoim doświadczeniem życiowym. Mam tę książkę, ale nie czytam po kolei tylko rozdziałami. Każdy odnosi się do innych dziedzin życia: miłość, kariera, pieniądze, zdrowie, relacje itd. Na każdy temat masz "złote rady" od ludzi, których już życie nauczyło. Dobra książka, refleksyjna i bardzo motywująca. :)

miranda85 Wysłany: 2015-03-01, 16:09   

Jestem kobietą

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
ja dołączyłam do fanów House of cards i ją polecam wam przeczytać. Świetnie napisana i wciągająca.

Jutro też jest dzień

KatarzynaAgata Wysłany: 2015-03-05, 13:12   

Jakiś czas temu polecono mi "Chatę" Williama P. Younga. Wracam już do niej kilka razy i za każdym razem z dużymi emocjami. Przykuwa uwagę zwrotami akcji, równocześnie daje ważne lekcje teologiczne. Generalnie jest to opowieść o relacji człowieka z Bogiem.

Cesia Wysłany: 2015-03-10, 15:47   

Cindrella napisał/a:
MalinowaKa napisał/a:
Cesia napisał/a:

Generalnie i sekret i potęga podświadomości to ksiązki na jedno kopyto. Z tym, że sekret wydaje się bardziej "abstrakcyjny". Murphy napisał to bardziej psychologicznie. Temat ten sam. To o czym myślisz, do Ciebie przychodzi.

Siła Serca to taki zbiór doświadczeń, różnych ciekawych osobistości, które dzielą się swoim doświadczeniem życiowym. Mam tę książkę, ale nie czytam po kolei tylko rozdziałami. Każdy odnosi się do innych dziedzin życia: miłość, kariera, pieniądze, zdrowie, relacje itd. Na każdy temat masz "złote rady" od ludzi, których już życie nauczyło. Dobra książka, refleksyjna i bardzo motywująca. :)

Och ja tez czytam ją nie po kolei, to nie których myśli czy tematów wracam częściej, ta książka można się też w pewnym sensie "bawić" otwierając na danej stronie w celu przeczytania tego co "powie nam serce". Może to śmieszne ale mam te książkę niemal cały czas przy sobie.

mała_miki Wysłany: 2015-04-25, 18:39   

na dobrą książkę zawsze znajdzie się czas, ja bardzo lubię takie niezwykłe opowieści, które mnie inspirują i napawają nadzieją. Jak książka Erica Metaxasa Cuda.

adelajda Wysłany: 2015-04-28, 11:17   

Ostrzeżeń:
 1/3/6
z książek motywujących polecam poradnik Mirandy Kerr "Doceń siebie. Jak odkryć prawdziwą siebie i rozwinąć skrzydła", pisana z perspektywy zwykłej dziewczyny z sąsiedztwa, która osiągnęła swoje cele ;) fajna, lekka i przyjemna książka na popołudnie, idealna jeśli macie problem z samooceną, dobre źródło motywacji :)

Odpowiedz do tematu