Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym pachnie?
Autor Wiadomość
Zabunia Wysłany: 2008-09-14, 13:05   Czym pachnie?

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: Gimbla, Wiedzmowe, CAROL :))
analogicznie do watku muzycznego, czyli tez bardzo doslownie.
czym pachnie u was w domach?
uzywacie odswiezaczy, swieczek zapachowych, kadzidel, perfum do domu, badz innych tego typu wynalazkow?

Ja uzywam:
- kadzidelek (ukochane zapachy to drzewo sandalowe, trawa cytrynowa, mam takze lavendowe, ktore chyba czuja pol osiedla)
- kominek zapachowy na olejki (obecnie mam slodka bergamotke, zielona herbate i Zesty Boost, energetyzujacy, polaczenie pomaranczy, kardamonu i bergamotki). Uwielbiam zapach ktory otrzymuje po zmieszaniu herbaty i zesty, swiezy, delikatny ale i pobudzajacy jednoczesnie.

W toalecie mam psikany, zazwyczja lawenda lub swiezosc poscieli.

A jak wyglada to u Was?

new :)

dobbi Wysłany: 2008-09-14, 13:06   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

ambi pur, zielona herbata, takim do prundu

z pozdrowieniami

irish Wysłany: 2008-09-14, 13:10   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Jak do nas trafilas?: za gimblówkami ;-)
Od wczoraj wszędzie lawendą :P
Przetrzebiłam zioła w ogródku i lawendą obwiesiłam okna i szafy.

A normalnie używam świeczek zapachowych z Ikei (okołoświateczne zapachy), albo kominka zapachowego (pomarańcz lub lawenda - w zależności od nastroju).

Trafiony. Zatopiony.

diablica Wysłany: 2008-09-16, 07:37   

Wczoraj kupiłam olejek o zapachu drzewa rózanego i całe mieszkanie teraz pachnie wystarczyło trzy cztery krople

lara Wysłany: 2008-09-16, 08:03   

Forumowy wyjadacz

Olejkami z szafy pachnie. Zazwyczaj jakieś cytrusowe zapachy.
A w kibelku psiukany. Obecnie cytryna, ale wolę zieloną herbatę. Czeka następna w kolejce.

saskiia Wysłany: 2008-09-16, 08:07   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
harpia2

a u mnie pachnie zieloną herbatą. w łazience.
a w domu jest taki specyficzny zapach... sama nie wiem. usiłujemy dojść do tego, skąd. był od początku, więc przypuszczalnie z kwiatka, który tam stał, ale po 1 nie wiem, co to za kwiatek, żeby sprawdzić, a po 2 nie jestem pewna.
niezbyt mi się podobał, ale to zapach tego mieszkania, więc teraz jestem do niego przyzwyczajona i nawet... przywiązana.

Tolka Wysłany: 2008-09-16, 09:22   

Starsza Kobieta

Jak do nas trafilas?: Z G., której już nie ma
W łazience pachnie jakimiś odświeżaczami, które mąż kupuje.
A tak w ogóle to fachnie drewnem. Zawsze kiedy nie ma nas w domu kilka dni i kiedy nikt sie po nim nie kręci, to kiedy wracamy od razu czujemy specyficzny zapach naszego domu. Uwielbiam go. Jest taki nasz.

markdottir Wysłany: 2008-09-16, 09:45   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Chyba juz gdzieś o tym pisałam ;)

Ja nie jestem fanką intensywnych zapachów i nie lubię odświeżaczy, bo są sztuczne. Najpiękniejsze są dla mnie zapachy domowe i naturalne: zapach ciasta, świeżego prania, wykrochmalonej pościeli czy ziół, kwiatów w wazonie, lawendy. Zwłaszcza lawendy jestem wielka fanką (jak stara babcia ;) ).

W domu stosuje zapachy generalnie jedynie w szafach. Do tego jestem gadżeciarą i zwykła saszetka p/molowa mnie nie zadowala. Ja szukam „uroczych” woreczków wypełnionych lawendą, czy papierów do szuflad. Kupiłam fajne saszetki, ale na nich jest ostrzeżenie, ze nie powinny dotykać do materiałów, więc na razie leżą, bo nie mam pomysłu, gdzie je ustawić. Mam też ochotę na perfumowaną wodę do żelazka, ostatnio wyczaiłam na allegro pachnące lawendą pojemniki na pościel… ;)

Także płyn do płukania wybieram bardzo dokładnie. Żeby zapach nie był za mocny, ale utrzymywał się trochę dłużej niż wyjęcie i wysuszenie prania. Oczywiście jak to zwykle bywa z moim gustem – jak już pokocham jakiś zapach, to przestają go produkować. Z płynami jest tylko jeden kłopot, ze stężony zapach z butelki i rzeczywisty zapach po rozcieńczeniu to dwie kompletnie różne sprawy… :?

A i jeszcze łazienka pachnie…

…czekoladą. Dostałam w prezencie świecę o zapachu czekoladowym, która pachnie tak pięknie i intensywnie, że wypełnia swoim zapachem całą łazienkę. Pysznie jest ;)

I jeszcze to tutaj wrzucę...

W ramach szukania wody do żelazka natknęłam się na taki bajer:

Cytat:
Jak sprawić aby w Twoim domu zagościł piękny aromat? By kuchnia pachniała goździkami, a salon różami? By w garderobie zagościła lawenda, a w łazience odświeżający eukaliptus?
Wystarczy wysokiej jakości olejek eteryczny i serduszko ceramiczne, które uwolni przyjemny zapach. Nieco ponad połowa serduszka jest ręcznie malowana i lakierowana, część surowa służy uwalnianiu aromatu. Wlej do serduszka kilkanaście kropli olejku, zamknij koreczkiem i zawieś serduszko w dowolnym miejscu.
Wystarczy raz w tygodniu upuścić do serduszka kilkanaście eterycznych kropli aby nie tylko przyjemny, ale również zdrowy aromat wypełnił dom.
Z czasem, ze względu na tłustą strukturę olejków, pory w serduszku zatykają się, wystarczy wówczas przemyć serduszko ciepłą wodą.

http://www.anemon.pl/

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Kalin_a Wysłany: 2008-09-18, 08:36   

Forumowy wyjadacz

a u mnie pachnie miodem - a konkretnie miodowymi kadzidełkami....

bzyk

wit

marri Wysłany: 2008-10-02, 14:51   

nie lubie sztucznych zapachow z odswierzaczy powietrza
w domu przed ciaza pachnialo kadzidelkami, teraz swiece zapachowe olejki pachnace, ostatnio lawenda

www.pajacyk.pl

LiLL Wysłany: 2008-10-08, 14:45   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: z gimblowych zgliszczy
Lubię zapach świeżego powietrza, więc po prostu często otwieram okna i wietrzę. Mam kilka świec zapachowych (mam swój ulubiony zestaw 3 świeczek: czekolada, karmel i taki cynamonowo-waniliowy - świetna kombinacja). Niedawno kupiłam też taki podwójny odświeżacz powietrza do prądu - czasem zdarza mi się go włączyć, pachnie całkiem przyjemnie.

I :serce: RIEN
Czasem piekę...

Euterpe Wysłany: 2008-10-11, 13:52   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: z Gimbli
dobbi napisał/a:

u mnie tyż :)

Al. Wysłany: 2008-10-11, 15:34   

U nas aktualnie pachnie praniem i świeżym powietrzem i baaardzo lubię ten mix ;)
Do odświeżania powietrza kilka razy w tygodnia zapalamy lampę Bergera - zapaszek "Bryza Oceanu". Naprawdę ślicznie pachnie :hyhy:

Lotos Wysłany: 2008-10-11, 17:36   

Euterpe napisał/a:
dobbi napisał/a:

u mnie tyż :)

U nas dokładnie ten sam. :D

IMPOSSIBLE LOVE

mikus Wysłany: 2008-10-12, 10:09   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Lotos napisał/a:
Euterpe napisał/a: