Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
meble z litego drewna
Autor Wiadomość
iga Wysłany: 2013-02-10, 12:49   meble z litego drewna

Forumowy wyjadacz

Walczę z sobą - kupić witrynę i szafkę rtv z litego drewna brzozowego czy duuużo tańsze meble z forte? Boje się, że wydam mnóstwo kasy na drewniane meble i mi się znudzą za jakiś czas :oczami:

Mam upatrzony taki zestaw:

Dziewczyny, ktore zdecydowałyście się na drewniane meble, nie żałujecie swojej decyzji? Może macie sprawdzone namiary na wykonawcę?

Pietruszek doczekał się brata

Zmora Wysłany: 2013-02-10, 13:11   

Starsza Kobieta

Nie mogę sobie wyobrazić, żebym mogła znudzić się meblami, więc nie oglądam się na cenę, o ile w ogóle jest w moim zasięgu finansowym.

A w czym te drewniane są dla Ciebie lepsze od tamtych z Forte?

fiafiska Wysłany: 2013-02-11, 06:49   
Net włączony- gar z zupą spalony

O ile się nie mylę, to mam meble od tego samego producenta
I uwielbiam je.
Są tak proste, że mam wrażenie, że nie mogą sie znudzić, czy stać niemodne.

One sa woskowane i trzeba je koniecznie co jakiś czas nawoskować.

My wprowadzaliśmy jeszcze swoje modyfikacje tych mebli - np szafkę rtv wyższą o 1 poziom.

Zaczęliśmy od meblowania sypialni, ponieważ byliśmy zadowoleni, to i salon umeblowaliśmy, a teraz kupowaliśmy jeszcze biurko i słupek wg naszego projektu.

/Witryna jest baaardzo ciężka - to tak organizacyjnie, jak Wam przywiozą/

Puuu Wysłany: 2013-02-11, 08:38   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

iga, jak urządzaliśmy mieszkanie marzyły mi się drewniane niestety po pierwsze finansowo nie daliśmy rady, po drugie mamy kota niszczyciela, który nie pozwala sobie obcinać pazurów.... dlatego stanęło na ikei
Myślę, że drewno nie znudzi Ci się szybko, gdyż w przeciwieństwie do mebli z płyty tych drewnianych jest dużo mniej i nie są takie "opatrzone". Wydaję mi się, że często nie tyle nudzi nas to co w domu mamy ale fakt, że jest tego wszędzie mnóstwo...

alarm Wysłany: 2013-02-11, 09:49   

Rozmawiałam wczoraj z moimi rodzicem, który pracował w firmie meblarskiej i podpytałam ich na temat brzozy jako materiału na meble.

Ogólnie nie poleca. Brzoza jest bardzo miękka i łatwo się rysuje. Z plusów - ładnie się wybarwia i jest stosunkowo tania, jeżeli jest drewno dobrze przygotowane, nie powinna się też wypaczyć.

Podobno dużo lepszym materiałem na meble jest olcha.
Jeżeli chodzi o wagę samego drewna, to brzoza jest dość lekka, buk, czy dąb są dużo cięższe.

To tak, żeby Ci wybór ułatwić. ;)

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

Julies Wysłany: 2013-02-11, 09:58   

Poważnie uzależniona

My mamy sypialnie z drewna brzozowego. Fakt, że ma dopiero 1,5 roku, ale nic się z nią nie dzieje, wygląda super. Teraz będziemy zamawiać jeszcze komodę. Ja zdecydowanie polecam drewniane meble, mają swój niewątpliwy urok.

My
Podaruj Marcinowi 1%
Opałek

lilia Wysłany: 2013-02-11, 10:16   

Starsza Kobieta

iga piękne te meble :lizak:
sama bym takż sypialnię chciał kiedyś wymienić i właśnie na meble z litego drewna, tylko twardszego, bo mam regały na książki z jakiegoś miękkiego drewna i rzeczywiście są wgniecenia i zarysowania

fiafiska Wysłany: 2013-02-11, 10:19   

aaa - książki
do tych mebli są półki, ale bardzo ciężkie (bodajże 23 kg/metr), co przy moich ścianach w bloku nie wchodzi w grę :(

W samych meblach brzozowych nie mam odgnieceń, a miały juz spotkanie z hulajnogą córki.
Za to nie odważę sie na nich (tych woskowanych) postawić kwiatka.

Jo76 Wysłany: 2013-02-11, 11:14   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: Gimbla
Iga - ja bym byla z litym drewnem. Po rpstu lepiej (wg mnie) wyglada i sa lzejsze od tych ze sklejki.

Banda
Z K i E

Kinia Wysłany: 2013-02-11, 11:25   

Iga, dla mnie nie ma porównania mebli drewnianych do tych z płyt itp.
My mamy drewniane hammera i bardzo sobie chwalę:

Anirrak Wysłany: 2013-02-11, 11:40   

Iga, a lubisz częste zmiany wystroju? :niepewny:
Czy te meble maja byc meblami na lata? :niepewny:

Bo jesli nie kusi Cię, żeby co 5 czy 10 lat robić totalną demolkę i wymieniać meble, to zdecydowanie wzięłabym drewno.

Ale jesli meblujesz mieszkanie, ktore w najbliższej dziesięciolatce planujesz zmienić , albo po prostu lubisz zmiany - to drewniane meble sa rodzajem kuli i nogi: nie wyrzucisz ich tak łatwo jak tych z płyty, za dobrze sie trzymaja i za dużo kosztują ;)

Ja mam drewniane - a że lubie zmiany, to trudno mi na przykład w tej chwili znaleźć uzasadnienie dla wymiany stołu i krzeseł , które kupilam 5 lat temu za gruba kasę , a który mi chwilowo do koncepcji salonu nie pasuje :rotfl:
Za to pomysł wymiany frontów kuchennych (płyta) nawet mój mąż przełknął bez wiekszego sprzeciwu ;)

Magae Wysłany: 2013-02-11, 12:31   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
Miss Ilsa

Cytat:
trudno mi na przykład w tej chwili znaleźć uzasadnienie dla wymiany stołu i krzeseł , które kupilam 5 lat temu za gruba kasę , a który mi chwilowo do koncepcji salonu nie pasuje :rotfl:

A nie dałoby się ich sprzedać?... ;)

My mamy drewniane meble w salonie i w sypialni. Uwielbiam je i nie zamieniłabym na żadne "płyty" :love:

iga Wysłany: 2013-02-12, 11:58   

Forumowy wyjadacz

Zmora napisał/a:
Nie mogę sobie wyobrazić, żebym mogła znudzić się meblami, więc nie oglądam się na cenę, o ile w ogóle jest w moim zasięgu finansowym.
a ja niestety potrafię ;) i na cenę się oglądam :zawstydzony:
Zmora napisał/a:
A w czym te drewniane są dla Ciebie lepsze od tamtych z Forte?
biorąc pod uwagę, ze te z forte są z płyty, a te z litego drewna to cóż. A do tego podejrzewam, ze jakość wykoanania jest zupełnie inna.

fiafiska, a macie dokładnie tą witrynę? mogłabym prosic o zdjęcia real na maila?

alarm napisał/a:
Ogólnie nie poleca. Brzoza jest bardzo miękka i łatwo się rysuje. Z plusów - ładnie się wybarwia i jest stosunkowo tania, jeżeli jest drewno dobrze przygotowane, nie powinna się też wypaczyć.
to popatrzę jeszcze za meblami z olchy, ale podjerzewam, ze cenowo nas pokonaja

Anirrak napisał/a:
Iga, a lubisz częste zmiany wystroju?
ja to może nie, ale za to maż... skoro po 2 latach planujemy zmienic pokrowce kanapy, a układ mebli w salonie zmnieniany był juz pewnie z 5 razy - to chyba nie wróży dobrze. :masakra: Wprawdzie meblujemy dom, czyli raczej nie planujemy przeprowadzki, ale zmiany wystroju na pewno u nas beda czeste.

fiafiska Wysłany: 2013-02-12, 12:23   

Witryna nie jest dokładnie taka, bo przerabialiśmy ją i mamy na dole same szuflady.

Jeśli nadal chcesz, poproszę o adres na pw
Postaram się wyrobić dzisiaj ze zdjęciami.

iga Wysłany: 2013-02-12, 12:27   

Forumowy wyjadacz

fiafiska, pewnie, ze chcę :D adres mailowy juz wyslalam

Odpowiedz do tematu