Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Szpital na Pl. Starynkiewicza
Autor Wiadomość
^Aldona^ Wysłany: 2013-05-06, 16:07   Szpital na Pl. Starynkiewicza
reklama

Rodziłyście w tym Szpitalu w przeciągu ostatnich 2 lat? Jakie są Wasze wrażenia;plusy, minusy. Na co zwrócić uwagę?

^Aldona^ Wysłany: 2013-05-07, 20:46   
reklama

Nikt? :zalamany:
Chodzi oczywiście o Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus na ul. Lindley'a w Warszawie; oddział Ginekologii i Położnictwa znajduje się na Pl. Starynkiewicza.

Luna. Wysłany: 2013-05-15, 17:50   

Poważnie uzależniona

^Aldona^ napisał/a:
Nikt? :zalamany:
Chodzi oczywiście o Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus na ul. Lindley'a w Warszawie; oddział Ginekologii i Położnictwa znajduje się na Pl. Starynkiewicza.
Aldona, ja rodziłam tam prawie 5 lat temu, ale gdy 2 lata temu rodziłam drugą córkę, nie wybrałam ponownie tego szpitala i teraz też będę go omijać szerokim łukiem. I nie chodzi o warunki, jakie tam panują, bo to szybko się zmienia. Chociaż wstawienie zwykłych sosnowych, niskich łóżek do pokoi o podwyższonym standardzie to spora pomyłka. Jedzenie to sorry ale moje psy lepiej jedzą ;) jednak będąc w tym szpitalu prawie 3 tygodnie napatrzyłam się, nasłuchałam. Niestety tam lekarzy, którzy mają potrzebę starać się dla pacjenta można było policzyć na palcach jednej ręki. Smutne to, ale niestety tak było. Pięć lat temu czas w tym spitalu zatrzymał się w latach 50-tych. Obawiam się, że nawet jeżeli jest lepiej, to wciąż nie jest tam tak jak np. Było na żelaznej dwa lata temu gdy rodziłam drugą córkę.

Ja z tym szpitalem mam złe wpomnienia, bo niewiele brakowało, a obie z córką przepłaciłybyśmy życiem poród, bo pod koniec roku nie mieli kasy na nieplanowane cesarki :masakra:

Pan i Pani P.
Nasze Atomówki:Bójka Bajka Brawurka
Doula - wsparcie okołoporodowe dla rodziców w Warszawie i okolicach

Kinia Jones Wysłany: 2013-05-15, 18:27   

Starsza Kobieta

Rodziłam tam prawie 5 lat temu pierwszego synka i trochę ponad dwa lata temu dugiego. Jakbym miała kiedykolwiek rodzić trzecie dziecko to też tylko tam.
Ja byłam zarówno z warunków, jak i z opieki, zadowolona.

^Aldona^ Wysłany: 2013-05-15, 19:33   
reklama

Osobiście byłam pod opieką tego Szpitala po stracie I ciąży: wszyscy Lekarze, którzy opiekowali się mną podczas swoich dyżurów cudowni. Tylko jedna Położna okazała się nietaktowna. Potwierdzam, że jedzenie okropne.
Ciekawa jestem Waszych przeżyć związanych z Porodem; piszcie :)

aga w-wa Wysłany: 2013-05-15, 20:01   

Net włączony- gar z zupą spalony

Aldona, ile osób, tyle opinii. Chyba nie M się tym co kierować. Tez chyba już pisałam - gdyby tylko mieli "usługę", ze mąż może być przy cc, jak maja niektóre inne szpitale, to bym ponownie (w sumie 3-ci raz, tylko jedno dziecko w 18tc...) tam rodziła.

^Aldona^ Wysłany: 2013-05-16, 08:53   
reklama

Nie zaszkodzi poznać opinii innych Kobiet; grunt to nie nakręcać się ;)

^Aldona^ Wysłany: 2013-06-16, 10:22   
reklama

Generalnie jesteśmy zadowoleni z porodu w tym Szpitalu.
Jedyny minus to to, że człowiek musi sam o wszystko dopytywać Położne.

Laurana Wysłany: 2015-06-30, 13:14   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Ktoś? Coś? Jakieś ostatnie wrażenia? Na stronie są bardzo skąpe informacje odnośnie rzeczy do zabrania do porodu. Może ktoś mógłby się podzielić doświadczeniem? ;)

Iga

kasia29 Wysłany: 2015-07-02, 16:05   
do-radca ;)

Porodówki nie oglądałam, podobno wygląda dużo lepiej niż reszta szpitala ( leżałam - warunki fatalne, łazienki z epoki późnego Gierka, jedzenie okropne, kolacja wydawana przed 16.00). Ja chodzę tam do ambulatorium.

Mychaa Wysłany: 2015-07-07, 07:28   

Jak do nas trafilas?: z G.
Rodzilam na Starynkiewicza w zeszłym roku i nie mam im nic do zarzucenia, prócz jedzenia, bo faktycznie słabe.
Opieka jak najbardziej na wysokim poziomie, salę miałam 2 os. więc luz, porodówka ok, z dostępem do prysznica, znieczulenie bezpłatne, otrzymałam bez problemu.
Wcześniej leżałam kilka dni na patologii i też było w porządku, więc ja mogę polecić :)

Oczywiście porównując warunki np. na Żelaznej to faktycznie można powiedzieć , że Starynkiewicza to epoka Gierka, ale neonatologię mają na b. wysokim poziomie a to jednak ważne.

Laurana Wysłany: 2015-07-07, 07:41   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Dzięki za odzew :) Ja w zasadzie to jestem zdecydowana ale chciałam usłyszeć relacje z pierwszej ręki. Dzwoniłam tam dziś, żeby umówić się na zwiedzanie porodówki. Bez problemu można wpaść, tylko raczej liczyć trzeba na łut szczęścia, że będzie możliwość wejścia na oddział.

Iga

zulam Wysłany: 2015-07-07, 10:52   

Starsza Kobieta

Laurana, ja tam rodziłam drugie dziecko i never ever again. Ale to było prawie 10 lat temu :oczami:

Dobra Wysłany: 2015-07-07, 11:07   

Starsza Kobieta

różnie bywa. Ja rodziłam (fakt, że nietypowo) 8 lat temu i jeśli wybierałabym szpital do porodu raz jeszcze (brrrrrrrrrrr) to tylko Starynkiewicza, tak że tego..... ;)

Wszystko zależy kto czego szuka. Ja potrzebowałam maksimum aparatury, monitorowania, przygotowania, własnej położnej i wysokich korytarzy :rotfl: . A to że była to sytuacja z gatunku "chcesz Boga rozśmieszyć - opowiedz mu swoje plany" to inna sprawa :cwaniak:
Fajną położną tam miałam. Przynajmniej zarezerwowaną ;)

SuburbanGirl Wysłany: 2015-08-25, 10:27   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

W I ciąży w 2012 r. leżałam na ginekologii (jeden z niewielu szpitali, który najpierw próbuje farmakologicznie indukować poronienie), w II ciąży rodziłam w 2013 r. (CC) i w planach mam poród na przyszły rok. Wizualnie straszy ale opieka medyczna na wysokim poziomie. Przeprowadziłam się na drug stronę Wisły i pokonuję ,,całą" Warszawę żeby dostać się do ginekologa z tego szpitala, który prowadził moje dwie poprzednie ciąże :)

Odpowiedz do tematu