Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Altany ogrodowe.
Autor Wiadomość
Atir Wysłany: 2013-05-06, 22:19   Altany ogrodowe.

Starsza Kobieta

Nie wiedziałam, gdzie umieścić temat, jeśli dział nie trafiony proszę o przeniesienie.

Do rzeczy:
usiłuję sobie stworzyć jakieś miejsce do siedzenia w ogrodzie. Od razu powiem, że narazie w myślach, bo mąż ma mój plan gdzieś. No i tu jest problem: " bo ja się nie znam" :oczami:
Oglądam od tygodnia altany ogrodowe w internecie i kompletnie nie wiem na co zwrócić uwagę, co jest istotne przy wyborze itd. Jakie drewno? pokrycie? na czym to "osadzić"?
Czy lepsze położenie koski brukowej + altana typu wiata czy lepsza z podłoga drewnianą? A jesli tak, to czy wylewka jest konieczna czy może jakieś inne podłoże?

Użytkujecie takie altany? Sprawdzają się? Polecacie jakiegoś producenta może?
Dodam, że wolałabym drewnianą, bo to taka budowa na stałe i pierwszy podmuch mi jej nie zmiecie.
Miałam już jakiś pawilon ale przy byle wietrze latał po ogrodzie.

To help mi plisss, bo znowu się skończy na nowym zestwie plastików i parasolu :zawstydzony:

nowe OBNIŻKI.
obniżka u Weroniki

.

Blutka Wysłany: 2013-05-07, 11:50   

Starsza Kobieta

Atir, jeśli ma być na stałe, to najlepiej drewniana, może być spokojnie z krajowego, nie egzotycznego drewna. Najlepiej, żeby nogi altany/wiaty były zakotwione w betonie, więc przydałoby się wylać po fundamencie pod każdą nogę - potem do tego przykręcasz drewno i już. Tak będzie bezpieczniej, ze względu na wiatr.

Co do podłogi - jeśli lubisz mieć trawkę, to zostaw trawkę, ale jeśli nie chce Ci się kosić, to bloczki drewniane/betonowe, mata przeciw chwastom, a na to ażurowe dechy i już. Mnie się osobiście by w ogrodzie betonowa podłoga w altanie nie komponowała, ale jeśli chcesz, to możesz przecież wylać całą podstawę z betonu, albo wyłożyć kostką brukową i do tego przykręcać wiatę.

Z dechami (tu akurat stoi na bloczkach i nie jest przytwierdzona, ale ja bym nie ryzykowała, bo trafisz na rok z wichurą stulecia i pójdzie w pizdu):

Z kostką:

Z trawką:

Evvie Wysłany: 2013-05-07, 12:29   

Poważnie uzależniona

Ta druga wersja z kostką najbardziej mi się podoba. :lizak:

Trawy raczej bym nie zostawiła, bo w miejscu zacienionym i udeptywanym zrobi się raczej klepisko niż trawka.

Aleksander 2006 Alicja 2008

Lilek Wysłany: 2013-05-07, 12:43   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Mi też najbardziej podoba się opcja z kostką. Sami mamy w planie kiedyś się takiej dorobić :)

Dwa łobuziaki P i A :)

nata Wysłany: 2013-05-07, 12:59   

Poważnie uzależniona

Ja mam opcję z kostką i polecam :) Teraz jest ogromny wybór naprawdę ładnych kostek. Pod altanę spokojnie można wybrać płyty tarasowe, a jest z czego wybierać :hyhy:
Popatrz tutaj , przejrzyj kostkę i płyty (tam są właśnie typowo tarasowe). Semmelrock jest akurat dość drogi, ale da się znaleźć tańszych producentów z podobnym asortymentem, np Libet. Może coś Cię tam zainspiruje :)
Nie polecam trawy, bo tak jak napisała Evvie, zrobi się klepisko (przerabiałam to).

Co do samej altanki, ja mam podobną do tej drugiej, tyle, że jedna ściana jest całkowicie zabudowana, dzięki temu nie ma w niej dużych przeciągów ;) Dzięki braku pozostałych ścian mogę obserwować dzieciory nie ruszając tyłka ze środka.

:clover: :clover:

Atir Wysłany: 2013-05-07, 21:17   

Starsza Kobieta

Blutka napisał/a:
Z dechami (tu akurat stoi na bloczkach i nie jest przytwierdzona, ale ja bym nie ryzykowała, bo trafisz na rok z wichurą stulecia i pójdzie w pizdu):

taki montaż widziałam na All. Plusem jest to, że można go zamówić u sprzedającego :hyhy:
Bo wiecie ... już mnie widzicie jak układam kostkę, czy leję beton :przestraszony:

Trawki pod drewnianą altana na pewno nie chcę. Miałam kiedyś pod pawilonem i podziękuję. Robactwo się tam tak wiło, że usiąść nie było jak.
Najfajnijsza byłaby kostka, tylko kto mi ja położ?

Nata super te płyty :lizak:

A drewniane altany czym macie kryte? gontem, samym drewnem, papą?
I jak po zimie się trzymają?
Trzeba malować co roku?
Meble macie w środku na stałe?
Bo mnie się wydaje, że lepsze luzem. Zawsze można cos dostawić/zmienić/usunąć.

nowe OBNIŻKI.
obniżka u Weroniki

.

Blutka Wysłany: 2013-05-08, 06:35   

Starsza Kobieta

Atir, ja nie mam drewnianej altany, ale mam drewniany taras, plac zabaw, piaskownicę i werandę - maluję co rok-dwa drewnochronem. Niby można rzadziej, ale te powierzchnie, po których się chodzi, ścierają się. Balustrady w zasadzie mogłabym malować raz na trzy lata.

light Wysłany: 2013-05-08, 07:46   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Ja mieszkam w domu z bala - zaimpregnowany 5 lat temu Sadolinem w tym roku wymagał tylko niewielkich poprawek - obwódka tak ze dwa dolne bale, reszta trzyma się super. Blutka, Sadolin jest imo znacznie lepszy niż Drewnochron - balkon, po którym praktycznie nie chodzimy zaimpregnowany Drewnochronem wymagał poprawki już dwa lata temu.

Blutka Wysłany: 2013-05-08, 07:52   

Starsza Kobieta

light, spróbuję. :)

Atir Wysłany: 2013-05-08, 20:40   

Starsza Kobieta

light napisał/a:
Ja mieszkam w domu z bala

zazdraszczam :zawstydzony:

dzięki Dziewczyny za pomoc.

nowe OBNIŻKI.
obniżka u Weroniki

.

light Wysłany: 2013-05-11, 09:05   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Atir napisał/a:
light napisał/a:
Ja mieszkam w domu z bala

zazdraszczam :zawstydzony:

;) A wiesz, że na początku nie byłam do idei przekonana, ale teraz już sobie nie wyobrażam inaczej - jakbyśmy jeszcze kiedyś budowali dom to tylko z bala ;)

nata Wysłany: 2013-05-11, 12:38   

Poważnie uzależniona

Atir napisał/a:
Najfajnijsza byłaby kostka, tylko kto mi ja położ?

Zamawiasz brukarza, przyjeżda z piachem, cementem, Ty tylko zamawiasz kostkę (którą też Ci przywożą) i już :) Możesz też zamówić brukarza na wykonanie kompleksowe, czyli Ty tylko mówisz co chcesz, on wszystko organizuje, łącznie z kostką. Czasami to opłaca się bardziej, bo brukarze mają duże rabaty u dystrybutorów. Czas wykonania kilku, kilkunastu metrów kwadratowych pod altanę, to zwykle jeden dzień, także ekspresowo. Robisz raz i masz na długie lata :)

Atir napisał/a:
drewniane altany czym macie kryte? gontem, samym drewnem, papą?

Ogonem bobra. To taka ozdobna papa? Nie wiem jak to się fachowo nazywa.

Atir napisał/a:
I jak po zimie się trzymają?

Wszystko ok, nic się nie dzieje.

Atir napisał/a:
Trzeba malować co roku?

Mamy altanę już chyba 5 lat i jeszcze nie malowaliśmy. Ale myślę, że w przyszłym roku trzeba będzię już to zrobić.

Atir napisał/a:
Meble macie w środku na stałe?
Bo mnie się wydaje, że lepsze luzem. Zawsze można cos dostawić/zmienić/usunąć.

Meble mamy luzem. Tak jak napisałaś, daje to moliwość wymiany, przestawienia itp.

:clover: :clover:

Atir Wysłany: 2013-05-11, 20:25   

Starsza Kobieta

nata :padam:

nowe OBNIŻKI.
obniżka u Weroniki

.

xvpaula Wysłany: 2013-12-05, 12:47   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
my z mężem kupiliśmy dom do remontu dwa lata temu. dzięki kasie, którą zaoszczędziliśmy na niepłaceniu za reklamę
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2013-12-05, 12:53, w całości zmieniany 1 raz  

MarioD Wysłany: 2014-07-04, 13:06   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Na swojej działce postawiłem tani, niewielki, rekreacyjny domek ogrodowy. Nie było problemu z montażem. Jest solidnie i dokładnie wykonany z surowego drewna świerkowego. Musiałem jest tylko polakierować.
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2014-07-04, 13:36, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu