Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Narzędzia i inne niezbędniki ogrodnicze
Autor Wiadomość
Lilek Wysłany: 2013-05-16, 08:26   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Blutka, podaj konkretne modele. Właśnie zastanawiam się nad zakupem

Dwa łobuziaki P i A :)

Blutka Wysłany: 2013-05-16, 08:31   

Starsza Kobieta

Nożyce ręczne mam z Lidla. ;) A elektryczne Bosha. Nie wiem, jaki konkretnie model.

xena Wysłany: 2013-05-16, 08:34   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Lilek, ja do przycinania trawy przy kamieniach mam ręczne takie:

Mam już je trzeci sezon i spisują się całkiem nieźle

Marzenia należy spełniać. Nieważne jakie są, dzięki temu stajemy się szczęśliwsi i odnajdujemy kolejne cele, do których warto dążyć.

eivee Wysłany: 2013-05-16, 11:26   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

Licho napisał/a:
I jeszcze pytanie: czy może któraś małą glebogryzarkę? Sprawdza się toto?
a to zależy co masz na mysli ;)
ja swojego czasu wypożyczyłam z wypozyczalni typową maszyne pod nazwa glebogryzarka, której zadaniem było usunięcie starej darni. Owszem wyrwała wszytsko, ale ile ja się napracowałam wybierając tę darń z ziemi i wytrzepując to wszytsko to moje :zdegustowany: i to był pierwszy i ostatni raz!

teraz mam oko na coś takiego

na sobotę mam juz rezerwację w wypożyczalni, zobaczymy czy zrobi porządek z moimi trawnikami :oczami:

ułatwiam sobie zycie jak mogę ;)

Licho Wysłany: 2015-03-09, 18:21   

Forumowy wyjadacz

Jak się pytałam o glebogryzarkę, to chodziło mi o ustrojstwo tego typu (obrazek, typ, model przypadkowe):

Miało służyć do szybszej "obróbki" międzyrzędzi, czyli do usuwania chwastów, a nie do pielęgnacji trawnika.

W zeszłym roku kupiliśmy taką maszynerię, pierwsze wrażenie nie są nadzwyczajne, ale może być to kwestia tego, że mieliśmy wszystko posadzone w "górkach/dołkach" - czyli sadzenie na górce, dołek to międzyrzędzie.

Pierwsze ważenia: dla mnie maszyna ciężka do obsługi, mąż dużo lepiej sobie z nią radzi. Wysiłek głównie sprowadza się do utrzymania bestii w międzyrzędziach, bo generalnie do przodu to jedzie sama, nawet czasem trzeba ją hamować ;)

Na pewno musimy sobie dorobić "stopkę" podcinającą środek - bo tam, gdzie noże ścinają zielsko, to jest fajnie, ale pomiędzy nimi pozostaje pasek zieleni nieprzyciętej, do ręcznej obsługi gracką.

Słabo też sobie radzi z bujniejszym zielskiem.

W tym roku planujemy eksperyment siania "na płasko", zobaczymy jak wtedy się będzie sprawdzać.

Na plus - zdecydowanie przyspiesza odchwaszczanie.

Ale mam też następne pytanie:
Macie doświadczenia z siewnikami to nasion (nie chodzi mi o trawę, mówię o siewnikach do warzyw)

:police:

smieszka Wysłany: 2015-06-08, 11:47   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Dziewczyny, ja kupiłam ostatnio kilka nowych narzędzi do ogrodu i zastanawiam się czy nie powinnam ich jakoś zabezpieczyć przed rdzą? Ostatnie zmieniły kolor na pomarańczowych po dwóch sezonach

reklama jest platna/carol

samośka Wysłany: 2015-06-09, 09:40   

mi chłopak kupił taki smar, nanoprotech, może tym spróbuj? ja posmarowałam na początku i nie mam problemu

PatkaNatka Wysłany: 2016-06-14, 07:18   

Ja tam nie ufam tym wszystkim preparator za bardzo, po prostu po każdym użyciu osuszam sekator i kładę w jakimś miejscu gdzie wyschnie, mi taka pielęgnacja sekatora wystarcza, sam sekator mam z reklamy i mogę każdemu polecić, mam już drugi sezon i nic się nie dzieje ;) Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2016-06-14, 07:21, w całości zmieniany 1 raz  

lus96 Wysłany: 2017-07-05, 14:17   

U nas musi być kopaczka, grabie, widły, łopata i taczki. Nie mówię już o sekatorze, siekierka itp. W ogródku wszystko jest potrzebna jak się ma ogród, kwiaty i chce się o niego zadbać.

Odpowiedz do tematu