Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Homeland
Autor Wiadomość
fjona Wysłany: 2013-12-18, 07:46   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

ja się zgadzam, że scenariusz dla Brodiego był jedyny możliwy, bo niby jak miałby funkcjonować potem?
chodzi mi bardziej o to, że ten koniec pasował do całej części, bez emocji, bez napięcia. jedynie jak Brody wychodził od Akbariego było ciekawie. no może jeszcze ten dialog przez telefon, ok. ale reszta była po prostu nudna.

adriana Wysłany: 2013-12-18, 08:19   

Starsza Kobieta

Callista napisał/a:
Nie wiem, może ja jestem jakaś naiwna, ale te sceny z finału, kompletnie mnie rozwaliły. Szczególnie ich rozmowa przez tel. i to milczenie. Jestem pod ogromnym wrażeniem dialogów w tym serialu. Szczególnie w tym finale. Nie są banalne, nie ma w nich utartych amerykańskich ( i nie tylko) schematów. Nie było I love you Brody itp

A mi się to akurat wydało takie naciągana i na siłę oryginalne, bo trudno mi uwierzyć, że ludzie w takiej sytuacji nie mieliby ochoty na wyznania, jakkolwiek banalne to by było.

fjona napisał/a:
ja się zgadzam, że scenariusz dla Brodiego był jedyny możliwy, bo niby jak miałby funkcjonować potem?

No jest spora grupa ludzi, która uważa, że on przeżył ;) To by dopiero było przegięcie, normalnie zabili go i uciekł :oczami:

fjona napisał/a:
koniec pasował do całej części, bez emocji, bez napięcia.

No właśnie, niezrównoważona Carie całkiem spokojnie na wszystko zareagowała i sobie radośnie nadal pracuje :masakra:

I ta końcówka w ogóle nie zachęca do kolejnej części, bo w sumie nie ma na co czekać, kompletnie się nic nie wydarzyło.

Bardzo słaby sezon...

mama domowa
ArtAda

Callista Wysłany: 2013-12-18, 09:28   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Mogę tylko tak podsumować.
Cytując recenzję na hatak.pl "Sam finał był genialny w swojej prostocie. Zrezygnowanie z napięcia i efektowności na rzecz bohaterów i ich emocji to coś, na co mogą sobie pozwolić tylko najlepsze produkcje."

A to jak Carrie jest nadal niestabilna, było widać chociażby w rozmowie z Quinnem czy rodziną. Chyba każdy pamięta, że ona jest również genialną aktorką.

fjona Wysłany: 2013-12-18, 09:31   

no mój staruch mówił, że jest coś takiego, taka rurka co się wprowadza do gardła, żeby tchawicy nie zgniotło podczas wieszania :cool2:
(no ale i tak, chyba nie ma jak potem Brodiego wiarygodnie wprowadzić do dalszej części. )

ja od tego momentu siedziałam i nie mogłam uwierzyć w to co dalej się działo.

Callista napisał/a:
Mogę tylko tak podsumować.
Cytując recenzję na hatak.pl "Sam finał był genialny w swojej prostocie. Zrezygnowanie z napięcia i efektowności na rzecz bohaterów i ich emocji to coś, na co mogą sobie pozwolić tylko najlepsze produkcje."

to jest clue wszystkiego, ta produkcja, ta część była słaba, więc nie powinni byli sobie pozwolić na taki finał :zdegustowany:

Lavinio Wysłany: 2013-12-18, 09:42   

Forumowy wyjadacz

Ja miałam ciągle nadzieje na jakąś akcję ratowniczą... a i w rozmowie mi niestety zabrakło I love you...bo tak patrząc na ich związek to mam wrażenie, że bardziej jej zależało na nim niż odwrotnie...

dobbi Wysłany: 2013-12-18, 10:31   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

fjona napisał/a:
no mój staruch mówił, że jest coś takiego, taka rurka co się wprowadza do gardła, żeby tchawicy nie zgniotło podczas wieszania
(no ale i tak, chyba nie ma jak potem Brodiego wiarygodnie wprowadzić do dalszej części. )

ja kombinowałam tak: Javadi pakuje rudego do samochodu i na trasie do pętli podmieniają go z jakimś sobowtórem, a rudego transportują do USA, myślałam że JAvadi jakoś dogadał się z Saulem...no ale, w sumie nie jest to ciągle niemożlwe :cwaniak:

z pozdrowieniami

skrzacik Wysłany: 2013-12-18, 11:54   

Starsza Kobieta

Po tym sezonie to wszystko jest możliwe. Nawet podróż w czasie. :rotfl:

dobbi Wysłany: 2013-12-18, 13:05   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

skrzacik napisał/a:
Po tym sezonie to wszystko jest możliwe. Nawet podróż w czasie. :rotfl:

ale teraz mi się przypomniała jedna rzecz (SPOILER), jak po uroczystości Carrie zostala wezwana do gabinetu dyrektora, bo "there's a situation", ciekawe czy dzielny marines nie zastosował jakieś supertajnej techniki ożywania po powieszeniu i okazało się, że Javadi rzeczywiście maczał palce w jego uwolnieniu i powiedzenie to mistyfikacja.
czuję, że mnie ponosi ale wcale nie zdziwię się jak tak będzie :rotfl:

z pozdrowieniami

adriana Wysłany: 2013-12-18, 13:11   

Starsza Kobieta

dobbi, ale potem ona wychodzi i gwiazdkę rysuje na ścianie pamięci...

mama domowa
ArtAda

sosna Wysłany: 2013-12-18, 22:21   

Poważnie uzależniona
Kangurzyca ;)

Producenci twierdzą, że
zmartwychwstania nie będzie ;) http://www.usatoday.com/s...finale/4042549/

pokochaj Laurę

fjona Wysłany: 2013-12-19, 09:33   

dobra dobra, niech ktoś producentom uświadomi jakie słabe były pierwsze odcinki tej serii, gdy nie było Brodiego, to może zdadzą sobie sprawę jak ważny jest on dla serialu i zrewidują ten pomysł :hyhy:

skrzacik Wysłany: 2013-12-20, 07:56   

Starsza Kobieta

Odcinki, w których pojawił się Brody były równie słabe, więc nie ma to większego znaczenia. ;)

Właściwie był jeden całkiem dobry odcinek w tej serii, kiedy nastąpił zwrot akcji po szpitalu. I to by było na tyle. :masakra:

Leteecia Wysłany: 2014-01-05, 23:15   

Poważnie uzależniona
cyborg

Ze co? :przestraszony:
Nie wyobrazam sobie jak bedzie wygladAla reszta bez rudego.

Dobra Wysłany: 2014-01-05, 23:26   

Starsza Kobieta

przyznam, że ostatnie 2 odcinki to była IMHO kpina z inteligencji widza....
:zdegustowany: Apetyt na 3 serię mielismy ogromny, a wyszło kiepsko, kiepściutko... Tyle niedociągnięć (choćby ze wspomnianą sytuacją ze swobodnym wejściem do domu dyrektora CIA...), tyle ślizgania się, niekonsekwencji (no temat dziecka po prostu powalający - za chora na dziecko, ale zdrowa na samodzielne prowadzenie placówki... :oczami: ). Na razie mam dośći i wcale nie czekam na kolejną serię.

A to widziałyście? :hyhy:

za woblinkiem:

"TRZYMAJĄCY W NAPIĘCIU PREQUEL SERIALOWEGO HITU Najlepszy thriller w amerykańskiej telewizji. „New York Post” Jak się to wszystko zaczęło? Co robiła agentka CIA Carrie Mathison, zanim trafiła na Brody’ego? Bejrut 2006. Carrie zostaje zdekonspirowana. Musi wracać do Waszyngtonu. Nie może tego znieść. Zaciekle walczy ze swoją chorobą psychiczną i trudną przeszłością. Sprzeciwia się szefom i łamie za…sady, by osiągnąć cel, który stał się jej obsesją – złapać jednego z najniebezpieczniejszych terrorystów na świecie. Podwójni szpiedzy, intrygi na wysokim szczeblu, przypadkowy seks, życie w ciągłym zagrożeniu... Czy Carrie odnajdzie w tym chaosie właściwą drogę? Czy odkryje prawdę? Rewelacyjny thriller – nie tylko dla fanów serialu „Homeland”! Andrew Kaplan jest autorem bestsellerowej serii thrillerów szpiegowskich o Skorpionie, uznawanych za wzorcowe dla tego gatunku i przetłumaczonych na dwadzieścia języków. Niniejsza książka jest pierwszą powieścią autora związaną z serialem „Homeland”. www.andrewkaplan.com "

wszystko pięknie ładnie, ale czytać książkę i mieć w oczach aktorkę grającą Carrie, z jej minami i akcjami, to chyba byłoby za duzo szczęścia na raz :rotfl:

Michalina00 Wysłany: 2014-01-19, 19:06   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Powiem Wam, że odnoście Ścieżki Carry, to ja przez jakiś czas myślałam, że to chodzi o film kinowy :-) Dopiero później odkryłam, że to książka.
homeland dla mnie jest rewelacyjny. Pierwsze odcinki 3 sezonu może trochę nudnawe, ale później znowu akcja.

Odpowiedz do tematu