Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziecko i porządek...
Autor Wiadomość
Agata22 Wysłany: 2013-07-04, 19:00   
Starsza Kobieta

adriana napisał/a:
A jak tego nauczyłaś dzieci? Bo ja to tłukę do głów cały czas ale skutek marny jakiś. Musiałaby, chyba nad nimi stać i pilnować

tzn jeszcze tak całkowicie same tego nie robią ale staram się pilować, że jak chcę robić coś innego to najpierw poprzedsnią "zabawę" muszą zakończyć
tzn. jak chcą puzzle a wcześniej bawiły się lalkami to najpierw prosze o posprzątanie lalek wtedy dostaję im puzzle (jak chcę te które są wyżej na półce bo te z niższych same sobie biorą i wtedy nie mam dopiero jak zauważę że jedno nie sprzątnięte to każę przerwać układanie i sprzątnąć to czym się wcześniej bawiły)
jeszczy dużo nam do tego żeby same o to dbały.

Pomysł z żetonami fajny i musze wkońcu coś zakupić co będzie odgrywało rolę żetonów-bo już długo o tym myślę

a w trakcie pisania wpadł mi pomysł żeby powycinać z papieru ;) jutro chyba zasiądę i zadziałamy z dziewczynami.

darkbulka Wysłany: 2013-07-05, 18:37   
Starsza Kobieta

u nas nie ma bajki/grania na kompie poki w pokojach jest balagan. Kazde ma swoj pokoj, jednak wiekszosc czasu dzieci spedzaja u Leona. Najwiecej balaganu robi Helka bo ona ciagle rysuje/wycina/klei. Generalnie nie ma problemu ze sprzataniem, dzieci robia ta mniej lub bardziej chetnie, ale trzymam zasade, ze przed pojsciem spac pokoje sa ogarniete i nic pod nogami sie nie wala. Naszczescie juz coraz rzadziej zabawki wywedrowuja z pokojow dzieci. To samo tyczy sie kolegow dzieci. Kiedy zapraszaja do siebie gosci z podworka (dosc czesto) to potem cala ferajna ma ogarnac burdel, ktorego dokonala. Jesli ktorys z kolegow nie chce pomoc, to obwieszczam, ze ok, moze pojsc bez udzielenia pomocy, jednak nastepnym razem nie pozowole sie im wspolnie w domu bawic. Dziala. Moje dzieci sa podobnie szkolone u sasiadow ;)

Odpowiedz do tematu