Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
kubek czy szklanka?
Autor Wiadomość
nieznajowa Wysłany: 2014-01-21, 10:23   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

boróweczka napisał/a:
Napoje zimne w szklance, gorące w kubku.
dokładnie jak u nas.

aguli Wysłany: 2014-01-21, 10:53   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Kubki, kubki i jeszcze raz kubki, do herbaty, do kawy, do czekolady na gorąco, kakao itp. Zwłaszcza kubki duże, półlitrowe.
Do napojów zimnych, wody, lemoniad, kompotów mam szklanki, ale równie często piję z kubków, po prostu najbardziej lubię kubki.
Mam tez osobne kubki z których piję tylko kefir bądź maślankę no i koktajle owocowe latem.

:)
<3 :)
[/url]
Ostatnio zmieniony przez aguli 2014-01-21, 10:53, w całości zmieniany 1 raz  

Zmora Wysłany: 2014-01-21, 10:53   

Starsza Kobieta

turkus napisał/a:

A właściwie, czy to naczynie z bezbarwnego arcorocu z uszkiem to szklanka (bo jest przeźroczysta), czy kubek (bo ma uszko) ???

Dla mnie to jest kubek.

Nie pamiętam, żebym miała klasyczne walcowate szklanki do herbaty z cienkiego szkła. Piję z takich tylko w barach lub gdy jestem czyimś gościem. Nie jestem fanką takiego podawania herbaty, bo szklanka jest gorąca, a koszyczek nie zawsze wygodnie się chwyta. Ale wypiję, a znam takich, co twierdzą, że im herbata z klasycznej szklanki nie smakuje.

napoleonka Wysłany: 2014-01-21, 12:13   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Zmora napisał/a:
znam takich, co twierdzą, że im herbata z klasycznej szklanki nie smakuje.
ja znam odwrotnie, uwazaja ze herbata tylko w tradycyjnej szklance.

Zmora napisał/a:
turkus napisał/a:

A właściwie, czy to naczynie z bezbarwnego arcorocu z uszkiem to szklanka (bo jest przeźroczysta), czy kubek (bo ma uszko) ???

Dla mnie to jest kubek.
jak dla mnie to tez jest kubek

anonimka Wysłany: 2014-01-21, 22:31   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

herbata w ciągu dnia/w pracy - kubek 0.5l
kawa i inne napoje gorące - kubek normalnej wielkości
zimne napoje - szklanki
herbata na śniadanie nasiadówkowe - szklanki, grubsze, jak po nutelli.

( )

Matylda Wysłany: 2014-01-21, 22:31   

Starsza Kobieta

turkus napisał/a:
A właściwie, czy to naczynie z bezbarwnego arcorocu z uszkiem to szklanka (bo jest przeźroczysta), czy kubek (bo ma uszko) ??? :hyhy:

Kubek szklany :rotfl:
Poszłam tropem męża, że kubek jest z porcelany, a szklanka ze szkła. Po wpisaniu kubek szklany google trafiło dokładnie ta szklankę z uchem czy kubek szklany :rotfl:

FotoStwory

Choco Wysłany: 2014-01-22, 14:47   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

turkus napisał/a:

A właściwie, czy to naczynie z bezbarwnego arcorocu z uszkiem to szklanka (bo jest przeźroczysta), czy kubek (bo ma uszko) ??? :hyhy:

Turkus, ja mam takie w kuchni szkło :

I nazywam to szklankami, a nie kubkami, mimo, że ucho posiadają. Moi wszyscy bliscy i znajomi tak samo, może to od regionu zależy jak się na takie szkło mówi? :D

Te szklanki z uchem są traktowane u nas jak kubki, bo pijemy w nich ciepłe napoje, ale nazywane są szklankami - mało to logiczne, ale tak jest :rotfl:

W kubkach u nas pija się herbatę/kawę/kompot/kakao/barszczyk, a w szklankach (bez ucha) napoje alkoholowe i zwykłe zimne napoje. Bardzo rzadko pijemy np. herbatę ze szklanki takiej bez ucha (nawet jak jest już zimna :D ).

pchełka Wysłany: 2014-02-04, 19:42   Re: kubek czy szklanka?
Pampersa mi dali i nowym nazwali

campari napisał/a:
w czym pijecie najczesciej kawe lub herbate?
U mnie w domu dominuja kubki, kazdy ma swoj i nikt nie ma prawa pic z innego niz swoj.
Mam kilka kompletow kubekow z dzbankami , szklanki biale z cienkiego szkla brrrr nie lubie ich i ciemne z duraleksu.
A jak to u Was wyglada?

U mnie pijemy przede wszystkim w szklankach najlepiej z cienkiego szkła czasami z kubka ale rzadko.

turkus Wysłany: 2014-02-05, 09:09   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
Turkus

Po przeczytaniu wątku wyciągnęłam z czeluści kredensu moją ulubioną filiżankę z prawdziwej porcelany o, taką i postanowiłam pić w niej poranną kawę :hyhy: O dziwo, kawa smakuje znacznie lepiej.

aldente Wysłany: 2016-05-23, 19:10   

a waszym zdaniem wypada podac herbatę w kubku jak ktoś wpadnie nie mówię o imprezie rodzinnej ale takich odwiedzinach rodziny czy znajomych?

turkus Wysłany: 2016-05-27, 07:56   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
Turkus

aldente napisał/a:
a waszym zdaniem wypada podac herbatę w kubku jak ktoś wpadnie nie mówię o imprezie rodzinnej ale takich odwiedzinach rodziny czy znajomych?

Moim zdaniem, w sytuacji, kiedy gość jest niezapowiedziany, mogę go poczęstować tym, co mam pod ręką i używając naczyń i sztućców codziennych. Sam sobie winien, mógł zadzwonić wcześniej i dać mi szansę na przygotowanie lepszego przyjęcia. :hyhy:

mantra Wysłany: 2017-01-01, 12:24   

Niestety jestem już tak przyzwyczajona do kubków, że nawet jak jestem w gości i proponują herbatę w szklance to ciężko mi przywyknać ;)
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2017-01-01, 13:49, w całości zmieniany 1 raz  

Marta1989 Wysłany: 2017-01-12, 10:48   

Ale bez sensu pytanie . Co kogo to interesuje czy pije w szklance czy w kubku . Ja pije prosto z czajnika xD :zabawa: :zabawa: :krzeslem:

Zmora Wysłany: 2017-01-12, 11:04   

Starsza Kobieta

Marta1989, czy kawę wcześniej zaparzasz w czajniku, czy może jeszcze przykładasz do ust jakiś filtr przelewowy z kawą?
Interesuje mnie to na wypadek, gdybyś była moim gościem, bo chciałabym podać Ci kawę tak jak lubisz...

ansculime Wysłany: 2017-01-19, 15:39   

W kubku albo filiżance :)

Odpowiedz do tematu