Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki naszych dzieci - hity i kity część II
Autor Wiadomość
Zmora Wysłany: 2017-02-10, 19:56   

Starsza Kobieta

Wanderer, jestem ciekawa Twojej opinii o Wielbladzicy - ciekawe, czy zrobi na Tobie było podobne wrażenie jak na mnie ;)

dagjes Wysłany: 2017-02-11, 21:12   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Iliona napisał/a:
A poleciłybyście jakieś ksiązki z motywem nocnika? (Jak to brzmi - motyw nocnika )

Nocnik nad nocnikami. Rewelacja. U nas wersja dla dziewczynek. Plus Misia Marysia żegna pieluszkę.

DMB++

Urtica Wysłany: 2017-02-12, 08:58   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Iliona, Kicia Kocia i nunuś - na nocniku.

zaraza Wysłany: 2017-02-15, 19:36   

Jeśli ktoś lubi metodę krakowską w uczeniu czytać, to wydali dość fajną książkę (mocno inspirowaną mamoko, no ale nikt nie jest doskonały ;) )

http://www.centrummetodyk...po-krakowie.htm

i super entuzjastyczna recenzja darmowego egzemplarza ;)
http://www.kreatywniewdom...po-ksiazce.html

Nabla Wysłany: 2017-02-15, 19:41   

Starsza Kobieta
Every man must dine

zaraza, książka wygląda fajnie, ale nie bardzo rozumiem jak miałaby pomóc w nauce czytania... po 2 razach dziecko będzie znało wszystkie hasłą na pamięć i będzie odtwarzać, zamiast czytać przecież? :looka:

Próbuję znależć coś do czytania początkowego, ale albo jest za łopatologiczne (Elementarz Falskiego), albo właśnie syn zapamiętuje cały tekst po pierwszej/drugiej próbie (Pukpuk, co słychać)...

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

izajka Wysłany: 2017-02-15, 19:45   

Poważnie uzależniona

Nabla, te ksiazki chyba najbardziej sprawdzają sie u takich dzieci jak moja, ktora korzysta z CMK i to kolejna pozycja gdzie moze pocwiczyc to co robi z terapeuta.

Cieszy sie jak cos z niej przeczyta, tak samo jak uda jej sie przebrnac przez serię Puma Pimi itp. Alfabet nijak ie chcial wejsc do glowy, denerwowala sie, ze nie moze zapamietac literek, takie przyswajanie liter nam sie sprawdza. Inna sprawa, ze u nas to kompleksowo, czytanie jakby przy okazji.

Iga&Judyta

zaraza Wysłany: 2017-02-15, 19:50   

To jest niejako pomoc do tej serii
http://we.pl/terapia-logo...a.html?sef=hcfp

U nas starszej podeszło tak sobie (ilustracje koszmarne) ale trochę się nauczyła.
Niedługo chyba spróbuję z zarazkiem.

A i tutaj w tym wydawnictwie masz jeszcze pomoce naukowe do metody krakowskiej (moje sylabki chyba) ale podstawa to właśnie seria kocham czytać

http://www.wir-wydawnictw...rta-wydawnicza/

Nabla Wysłany: 2017-02-15, 19:52   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Bruno czyta i pisze po literce - ale wyrazy zgaduje (po pierwszej literze i długości mniej więcej). Chciałam mu wprowadzić czytanie globalne albo chociaż sylabowe (sylabowe będzie miał w szkole, ale po angielsku), ale słabo idzie, bo właśnie proste teksty zapamiętuje od razu i nie czyta tylko recytuje.

Czasem udaje nam się poćwiczyć pisząc na komputerze, ale fajna książka by się przydała.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

zaraza Wysłany: 2017-02-15, 19:52   

A tak swoją drogą - moje maluchy po lekturze planują teraz wielką wyprawę do Krakowa aby wykopać skarb spod sukiennic :cool2:

Plany robione są całkowicie serio :rotfl:

zaraza Wysłany: 2017-02-15, 19:55   

Nabla napisał/a:
Bruno czyta i pisze po literce - ale wyrazy zgaduje (po pierwszej literze i długości mniej więcej). Chciałam mu wprowadzić czytanie globalne albo chociaż sylabowe (sylabowe będzie miał w szkole, ale po angielsku), ale słabo idzie, bo właśnie proste teksty zapamiętuje od razu i nie czyta tylko recytuje.

Czasem udaje nam się poćwiczyć pisząc na komputerze, ale fajna książka by się przydała.

To może spróbuj własnie tej metody krakowskiej... Ciężko zapamiętać całe 18 zeszytów, a jeśli nawet, to są dwie kolejne serie dla bardziej zaawansowanych. Tylko uprzedzam - ilustracje są straszne.

nata Wysłany: 2017-02-15, 20:19   

Poważnie uzależniona

Nabla, tak jak dziewczyny napisały, seria "Kocham Czytać" Cieszyńskiej.

izajka Wysłany: 2017-02-15, 20:22   

Poważnie uzależniona

Nabla, popatrz na przedszkolak kocha czytac Agnieszki Bali, serie puma pimi, kocham czytac Cieszynskiej. Akurat mojej obrazki nie przeszkadzaja ;)

Iga&Judyta

Urtica Wysłany: 2017-04-05, 06:00   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Bardzo fajne książeczki z wydawnictwa Ezop, wersja polsko-angielska. Dla nas o tyle fajnie, że starsza przy okazji uczy się angielskiego ;)
Młodsza uwielbia, każdą czytamy po kilka razy, ale zdecydowanym faworytem jest sowa Eugeniusz :D

madzia106 Wysłany: 2017-05-31, 10:19   

Forumowy wyjadacz

Szukam jakiejś Biblii w obrazkach lub książki o tematyce religijnej która nadała by się na chrzciny dla dziewczynki. Zależy mi na czymś co będzie można poczytać z dzieckiem już 3-5 letnim.

My

Caska Wysłany: 2017-05-31, 11:15   

Forumowy wyjadacz

Nie biblia, ale seria "Dotknij i poczuj" ma kilka pozycji o tematyce religijnej. Mamy "Dzieciątko Jezus", dla maluchów fajne, czytamy co roku w grudniu - najpierw Starsza, teraz Młodsza głaszcze baranki, osiołki itp ;)

EDIT: szukając linka trafiłam na takie wydawnictwo, może coś tutaj znajdziesz:
https://www.swietywojciec...ziezowa/Maluchy

Odpowiedz do tematu