Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
intymnie - ekologicznie
Autor Wiadomość
esoes Wysłany: 2016-07-08, 15:17   
Net włączony- gar z zupą spalony

Nabla napisał/a:
Oleta, naturalna wydzielina u kobiet to nie jest problem.

Oj,.jak bardzo sie mylisz...
Potrafi byc nie lada problemem.

Alma_ Wysłany: 2016-07-09, 13:27   

Starsza Kobieta

Oleta, szczerze, myślałam dokładnie tak samo. Spróbowałam i jestem w szoku, jak to możliwe, ze tak długo czekałam - kubeczek to dla mnie rewolucja na miarę tabletki antykoncepcyjnej i depilacji laserowej :rotfl: Genialne, żałuje, ze tak długo sie wahałam.

sheila Wysłany: 2016-07-09, 14:47   

Poważnie uzależniona

Alma_ napisał/a:
Oleta, szczerze, myślałam dokładnie tak samo. Spróbowałam i jestem w szoku, jak to możliwe, ze tak długo czekałam - kubeczek to dla mnie rewolucja na miarę tabletki antykoncepcyjnej i depilacji laserowej :rotfl: Genialne, żałuje, ze tak długo sie wahałam.

Oleta -ja mam dokładnie tak samo jak Alma - pamiętam jak bardzo mnie idea kubeczka zdziwiła i zniesmaczyła - ooo fuuuj! A jednak spróbowałam i teraz nie mogę wyjść z podziwu jak bardzo może on życie ułatwić. Ja w ogóle nie mam problemu z chodzeniem z buteleczką wody do toalety - kubeczek ma tę przewagę nad podpaską czy tamponem, że możesz go założyć rano pod prysznicem (dla mnie tak najwygodniej) i wyciągnąć/ opróżnić wieczorem - znowu pod prysznicem. Nic go nie czujesz (tak jak np. pęczniejący tampon), nie ma żadnego przykrego zapachu - genialne! W nocy to samo - wieczorem zakładasz, rano idziesz pod prysznic i tyle. Tak więc w moim przypadku mam z nim kontakt 2x dziennie.
Spróbuj - naprawdę warto się przełamać!

synek
córcia
córuteńka

esoes Wysłany: 2016-07-09, 18:20   

No sprobuje, bom ciekawa.
Dacie namiar na konkretny sprawdzony produkt?

markdottir Wysłany: 2016-07-09, 18:43   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

sheila, wow. Tego się nie spodziewałam. :zdziwko: Bo mnie najbardziej zniechęcała wizja tego, ze z moim szczęściem na pewno się w miejscu publicznym ubrudzę, albo coś wyleje. :masakra:

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

sheila Wysłany: 2016-07-09, 18:50   

Poważnie uzależniona

markdottir napisał/a:
sheila, wow. Tego się nie spodziewałam. :zdziwko: Bo mnie najbardziej zniechęcała wizja tego, ze z moim szczęściem na pewno się w miejscu publicznym ubrudzę, albo coś wyleje. :masakra:

mark - kubeczek jest sterylny, krew miesięczna która w nim ląduje nie ma kontaktu z naszym ciałem, nie ma tam takiego rozkładu/ bakterii jakie się pojawiają na podpasce czy tamponie, więc to naprawdę nie jest problem, żeby "nosić" go 12 h (pojemność jest taka, że nawet przez pierwsze, bardzo obfite dni wystarcza).
Szczerze, to teraz jako użytkowniczka kubeczka brzydzę się podpaskami przy używaniu których delikatna przecież skóra miejsc intymnych godzinami dotyka do mokrej i pełnej bakterii powierzchni. :hyhy:

esoes napisał/a:
No sprobuje, bom ciekawa.
Dacie namiar na konkretny sprawdzony produkt?

Ja mam zdaje sie luna cup ale uważam, że to nie ma najmniejszego znaczenia - to jest tak prosta konstrukcja, no nie ma tu żadnej filozofii. Brałabym jedynie pod uwagę kolor - ponieważ kubeczek ma dłuuuugie życie i często się go wyparza, to taki zupełnie przeźroczysty i biały z czasem na pewno stanie się brzydki. Ja mam róziowy ;) i w tym przypadku zmiana koloru nic mu nie ujmuje - pewnie z czasem będzie bardziej zgaszonym różem, ale to tak nie razi. ;)

Ergo - szukałabym kolorowego i w promocji, żeby nie zapłacić za dużo. I tyle. :)

synek
córcia
córuteńka

markdottir Wysłany: 2016-07-09, 18:56   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Po prostu myślałam, że częstotliwość wymiany jest jak przy podpaskach. :zawstydzony:

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

sheila Wysłany: 2016-07-09, 19:00   

Poważnie uzależniona

markdottir napisał/a:
Po prostu myślałam, że częstotliwość wymiany jest jak przy podpaskach. :zawstydzony:

Nie - na pewno nie! Tzn. pewnie że możesz ;) ale konieczności nie ma. Ja mam baaaaaaaaardzo obfite krwawienia w 1-2 dniu i daję radę.

Jak dla mnie minusem - chyba jedynym oprócz ceny - jest zakładanie. To nie jest coś co można dać nastolatce, która nie ma wprawy, nie zna swojego ciała, itd. Kubeczek musi wylądować w odpowiednim miejscu - nie za nisko, nie za wysoko, trzeba go zgnieść przy wkładaniu. Mnie to na początku kompletnie nie wychodziło ale z czasem nabrałam wprawy.

synek
córcia
córuteńka

esoes Wysłany: 2016-07-09, 19:00   

A skad wiadomi jaki rozmiar i ksztalt?
Bo widze przerozniaste ma ta luna.

sheila Wysłany: 2016-07-09, 19:05   

Poważnie uzależniona

esoes, z tego co pamiętam, to jak kupowałam sprawdzałam rozmiar w tabelce - tam były parametry wieku oraz tego czy kobieta jest po porodzie naturalnym czy nie.
Zdaje się że różne kubeczki mają delikatnie różną długość - to może mieć znaczenie jeśli ktoś ma krótszą pochwę np.
To jest właśnie ten minus kubeczka - trzeba znać swoje ciało. Nie do przejścia jak dla mnie przy początkującej w miesiączkowaniu dziewczynie.

synek
córcia
córuteńka

izajka Wysłany: 2016-07-10, 06:06   

Poważnie uzależniona

ja musze zmieniac w ciagu dnia, ale dla mnie to nie problem. zdaza sie takze w nocy.

Iga&Judyta

sheila Wysłany: 2016-07-10, 11:42   

Poważnie uzależniona

izajka napisał/a:
ja musze zmieniac w ciagu dnia, ale dla mnie to nie problem. zdaza sie takze w nocy.

Izajka - pojemność Ci się kończy czy są jakieś inne powody? W nocy zmieniasz? :zdziwko:
Dziwię się i pytam, bo jak pisałam sama mam bardzo obfite krwawienia, ale kubeczek wystarcza na te 12 h. Może masz za małą pojemność? Zresztą jeśli to nie jest dla Ciebie problem, to luz - w sumie chodzi o Twój komfort. :)

synek
córcia
córuteńka

Oleta Wysłany: 2016-07-10, 12:50   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: z forum na G!
sheila napisał/a:

Jak dla mnie minusem - chyba jedynym oprócz ceny - jest zakładanie. (...) Kubeczek musi wylądować w odpowiednim miejscu - nie za nisko, nie za wysoko, trzeba go zgnieść przy wkładaniu.
To mnie dodatkowo zniechęca i upewnia, że to nie dla mnie...

Ludzie, którzy traktują samych siebie zbyt poważnie, mają smutne życie!

izajka Wysłany: 2016-07-10, 17:17   

Poważnie uzależniona

sheila, kupowalam 5 lat temu, przypuszczam, ze z tych mniejszych. mam takie 24 godziny, ze musze zmieniac czesciej. w inne dni spokojnie moglaby byc 12 godzin, ale czuje sie bardziej komfortowo wymieniajac.

Iga&Judyta

Kary Wysłany: 2016-07-10, 18:39   

Starsza Kobieta

sheila napisał/a:
kubeczek ma tę przewagę nad podpaską czy tamponem, że możesz go założyć rano pod prysznicem (dla mnie tak najwygodniej) i wyciągnąć/ opróżnić wieczorem

O to ja musiałam trafić na felerny model albo coś robię źle, bo mnie kubeczek przecieka :zdziwko: (i przez to jest dla mnie zdecydowanie mniej wygodniejszy niż tampon).

sheila napisał/a:
(pojemność jest taka, że nawet przez pierwsze, bardzo obfite dni wystarcza)

No i tu się też niestety nie zgodzę, acz nie miałam problemu z częstszą "wymianą".

Łobuz Maksymalny
Miko

Odpowiedz do tematu