Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
intymnie - ekologicznie
Autor Wiadomość
Alma_ Wysłany: 2016-07-10, 19:05   

Starsza Kobieta

Kary, mnie przeciekał zbyt miękki model (meluna). Bardziej sprężysty (v-cup) jest idealny.

Kary Wysłany: 2016-07-10, 19:24   

Starsza Kobieta

O to może podejmę kolejną próbę, bo chyba właśnie tę melunę mam.

Łobuz Maksymalny
Miko

Nabla Wysłany: 2016-07-10, 20:27   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Do poczytania:
http://parent.guide/best-...te-guide/#right

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

sheila Wysłany: 2016-07-10, 21:43   

Poważnie uzależniona

a tu po polsku:
http://magicznykubeczek.p...y-jaki-wybrac#3

Oleta napisał/a:
sheila napisał/a:

Jak dla mnie minusem - chyba jedynym oprócz ceny - jest zakładanie. (...) Kubeczek musi wylądować w odpowiednim miejscu - nie za nisko, nie za wysoko, trzeba go zgnieść przy wkładaniu.
To mnie dodatkowo zniechęca i upewnia, że to nie dla mnie...

Oleta - dla mnie to jest tak jak z biustonoszem - dobranie odpowiedniego rozmiaru też nie jest łatwe, też trzeba poznać swoje ciało, popróbować, naciąć się nawet parę razy, ale w końcu trafiasz na ten właściwy rozmiar i krój i nagle się okazuje, że warto było szukać.
Ale oczywiście rozumiem i szanuję to że Ci ta koncepcja nie odpowiada - kubeczek jednak nie ma nic wspólnego z wielorazowym papierem toaletowym o którym pisałaś. ;)

Kary napisał/a:
O to może podejmę kolejną próbę, bo chyba właśnie tę melunę mam.

Meluna jest wykonana z innego materiału - tzn. z plastiku a nie z silikonu i przez to trudniej się zaokrągla (nie jest tak sprężysta) a nawet potrafi się odkształcić podczas użytkowania. Tak wyczytałam na forum kubeczkowym. :hyhy: Dlatego jest raczej odradzana. Dobre recenzje zbiera Yuuki - jest sprężysty i ściśle przylega.

synek
córcia
córuteńka

Kary Wysłany: 2016-07-11, 06:25   

Starsza Kobieta

sheila napisał/a:
Meluna jest wykonana z innego materiału - tzn. z plastiku a nie z silikonu i przez to trudniej się zaokrągla (nie jest tak sprężysta) a nawet potrafi się odkształcić podczas użytkowania. Tak wyczytałam na forum kubeczkowym. Dlatego jest raczej odradzana. Dobre recenzje zbiera Yuuki - jest sprężysty i ściśle przylega.

Dzięki :)

Łobuz Maksymalny
Miko

Alix Wysłany: 2016-11-25, 20:10   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Kupiłam LadyCup, ogólnie jestem zachwycona i dołączam do grona fanek. Mam rozmiar S (nie rodziłam naturalnie), fioletowy, wydaje się, że to jest wielkość ok, aczkolwiek pierwsza zmiana konieczna jest po 3 godzinach od założenia, kolejne już co 6-12.

Ale mam z nim jeden mały problem: JAK TO SIĘ KURDE WYJMUJE??? Drugi cykl się męczę i masakra. Wkładam bez najmniejszego problemu, a na wyjęcie nie mogę znaleźć sposobu, tak obracam, siak obracam... i albo wyjmę pusty, czyli wszystko się wyleje po drodze, albo pełny, ale za to z bólem i obtarciami, a najczęściej jedno i drugie.... I później piecze :/ Ten kubeczek ma dość sztywną tą obwódkę u góry i mam wrażenie, że to przez to, przy wkładaniu składam na 4, zamiast na 2 jak jest w instrukcji, ale przy wyjęciu już tak nie złożę...

Sprzedacie jakąś technikę? Może być na pw jeśli nie chcecie tutaj ;)

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

sheila Wysłany: 2016-11-25, 20:36   

Poważnie uzależniona

Alix, ja delikatnie ściskam (staram się jak najwyżej) i wychodzi. Mhmm, chyba nie pomogłam. :/

synek
córcia
córuteńka

Alix Wysłany: 2016-11-25, 20:45   

Starsza Kobieta
stara schizara...

U mnie lekko ściśnięte ani nawet złożone na pół nie chce wyjść, blokuje się przy wyjściu i powoduje ból :/ Stąd to obracanie, które i tak nic nie daje... A jak niechcący mi się wysunie z palców to już w ogóle katastrofa :(

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

Blutka Wysłany: 2016-11-25, 20:47   

Starsza Kobieta

Alix, a lubrykantu próbowałaś? Palce w lubrykant na bazie wody, żeby nie było tarcia, które w czasie miesiączki jest bardziej bolesne. Wtedy jest o niebo łatwiej (chociaż ja się nie przekonałam na 100% do kubeczków, używam tylko w domu, bo poza domem mam lęki ;) ).

Alix Wysłany: 2016-11-26, 13:06   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Spróbuję, dzięki!

Alix Wysłany: 2016-11-27, 12:22   

Starsza Kobieta
stara schizara...

A może któraś z Was ma porównanie LadyCup z innymi kubeczkami - może inne są mniej sztywne? U mnie chyba problem jednak nie leży w poślizgu, tylko wielkości obwódki, która jest na tyle sztywna, że wyjmując nie złożę kubeczka w "dzióbek" :(

madzia106 Wysłany: 2016-11-27, 16:15   

Forumowy wyjadacz

Też z tym samym pytaniem przyszłam.
Zastanawiam się czy wszystkie macie LadyCup? Ja zastanawiam się nad kubeczkiem. Pani w drogerii poleciła mi LadyCup ten większy. Poród 2x cc + wiek powyżej 30 lat. Ale mówiła że jest dosyć twardy. Podobno MoonCup jest bardziej miekki. Macie jakieś doświadczenie z nim?

My

Alix Wysłany: 2016-11-27, 16:31   

Starsza Kobieta
stara schizara...

madzia106 napisał/a:
LadyCup ten większy. Poród 2x cc + wiek powyżej 30 lat.

Ja jak ustalałam rozmiar to pani napisała mi, że największe znaczenie ma rodzaj porodu, jeśli nie było naturalnego to duży będzie za duży :niepewny: Ja też mam powyżej 30 lat, 1 poród cc i dość obfity początek okresu. I dobrze, że mam mniejszy, bo większego chyba bym nie wyjęła w ogóle :masakra:

Sill Wysłany: 2016-11-27, 19:35   

Poważnie uzależniona

cholera, a ja właśnie zamówiłam L a nie S.

madzia106 Wysłany: 2016-11-27, 20:25   

Forumowy wyjadacz

Kurcze to może ja jednak S wezmę. Wszyscy straszą tym LadyCup, że twardy. Moja siostra też miała z nim problem.
Alix gdzie zamawiałaś? Może jeszcze w innym sklepie się poradzę... :niepewny:

My

Odpowiedz do tematu