Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypadanie włosów
Autor Wiadomość
tatuwoj Wysłany: 2016-07-07, 07:27   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Wypadanie włosów u kobiet jest codziennym problemem. W okresie letnim ten problem się jeszcze bardziej nasila. Gdy wiesz że masz cienkie i słabe włosy to nie przemęczaj ich. Prostowanie,wałki czy suszenie suszarką odpadają. Dodatkowo,wybierz się do lekarza. On skieruje Cię na odpowiednie badania i wszystko będziesz wiedzieć.

reklama jest platna/carol

Maria Chmieleck Wysłany: 2016-07-13, 13:17   

Radzę odpuścić dermatologów ( oni zajmują się raczej chorobami skóry a włosy to często choroby wewnętrzne ) i trychologów ( podobnie ).
To co się przyda to konsultacja endokrynologiczna. Jak ktoś wspominał najczęściej chodzi o hormony płciowe i hormony tarczycy. Dużo ostatnio diagnozują nadczynności i niedoczynności tarczycy a wiele osób latami chodzi z zaburzeniami ponieważ interniści nie stwierdzają nieprawidłowości kierując się zunifikowanymi normami.
Sama latami ( od nastolatki jeszcze z mamą ) walczyłam z przerzedzeniami. Trochę pomogło leczenie tarczycy właśnie oraz odstawienie niby błahej rzeczy- leku na nadkwaśność żołądka (wrzody, podrażnienia ) , który konsumowałam radośnie latami w celu umożliwienia sobie wypijania litrów kawy bez konsekwencji. Kiedyś te leki np. Polprazol i z podobnymi substancjami, były na receptę w trakcie kuracji na helikobakter. Od kilku lat można nabyć tanio bez lekarza o co mam do nich pretensje, bo włosy po nich wypadają min. z powodu blokowania przyswajania składników odżywczych z pożywienia.

Amisu Wysłany: 2016-08-04, 07:24   

Ja akurat nigdy nie miałam tego problemu. Mam gęste włosy i kilka mi wypada dziennie, ale mój facet to co innego. Jemu leciały jak szalone :/ Ale poszliśmy do trychologa, on zapisał leki i zaczęło przechodzić. Dla utrzymania efektu stosuje coś takiego: uznane za reklame/carol
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-09-02, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  

aga2284 Wysłany: 2016-08-07, 15:58   

Biorąc pod uwagę jak często niektóre z nas farbują włosy to nie ma się co dziwić, że problem z wypadaniem się pogłębia. No i dieta a często także ciąża. Ja osobiście staram się dbać o moje włosy, ale rzeczywiście jeśli nie pomogą środki typu uznane za reklame/carol to trzeba pójść do lekarze.
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-09-02, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  

lukrecja22 Wysłany: 2016-09-02, 15:42   

Jeżeli ktoś ma widoczne odrosty, a na dodatek siwe włosy w młodym wieku, to nie ma co się dziwić, że często je farbuje :P

Szampon Dermena + odżywka + żel działa bardzo dobrze. Płukanki ze skrzypu i pokrzywy również. Polecam olej z wiesiołka zimnotłoczony oraz witaminę B.

Odpowiedz do tematu