Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Igrzyska śmierci ( i w pierścieniu ognia)
Autor Wiadomość
babusia-jagusia Wysłany: 2013-09-27, 13:50   Igrzyska śmierci ( i w pierścieniu ognia)

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
ale jeszcze nie teraz

Jak do nas trafilas?: od znajomej
Założyłam osobny wątek, bo do premiery jeszcze sporo czasu, a temat jest szeroki.
Książka bardoz mi się podobała i ekranizacja też - wiadomo, pewne oburzajace fana ksiażki skróty itp., ale ogólnie jednak udana. Podobała mi się Jennifer - idealna do tej roli i tak swojska. Natomiast średnio podobają mi sie te nowe plakaty - takie bardzo rysowane, trcohę odrealniają film mam wrażenie i banalizują problematykę, a ta jest przeciez całkiem poważna - inwigilacja, śmierć na żywo, poświęceni - Katniss względem Prim a potem całego Panem, niesprawiedliwość spoleczna, ucisk władzy, totalitaryzm i można tak jeszcze wymieniać...

Jak Wy podchodzicie do serii?

Pieniądze nie dają szczescia, dopiero zakupy... Marilyn M.

Ohiboka Wysłany: 2013-10-02, 20:03   

Pampersa mi dali i nowym nazwali
Ti Amo!

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
Niestety z filmami tak jest, nie da się wszystkiego zmieścić w 2 godzinnym filmie.. Dla tych co czytali książkę zawsze znajdzie się jakiś wątek który "koniecznie powinien się znaleźć" to żadna nowość :) Jeśli chodzi o plakaty to nie zapominajmy że to nie jest krwawa opowieść czy jakiś horror, moim zdaniem są świetne graficznie i spełniają swoją rolę ;)

„Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.”

Cafe-boy Wysłany: 2013-10-06, 15:58   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Igrzyska smierci bardoz mi się podobały, choć szedłem niezbyt przekonany - moja dziewcyzna była po lekturze i mnie namówiła. Film miał chyba ze trzy godziny nawet, anie czułem zupełnie tego czasu.
A w Pierścieniu ognia to te druga częśc, tak?

I Bóg stworzył kobietę...

P4cynka Wysłany: 2013-10-14, 08:49   

Film był dobry. Wiadomo, że po wcześniejszym przeczytaniu książki zostaje pewien niedosyt. Natomiast idąc do kina, spodziewałam się raczej rozczarowania, jak to zwykle na ekranizacjach - tak dobrych książek - bywa. I tak się nie stało, więc na drugą część idę z podniesioną głową i liczę na coś równie dobrego. Jak nie lepszego :)

VanillaSky Wysłany: 2013-11-05, 14:46   

Co do plakatów - mi się wydaje, że wyglądają one tak, a nie inaczej, bo grupą docelową jest raczej głównie młodzież . ;)
Mimo to, ja także wybieram się na "W Pierścieniu Ognia". :) Pierwszy film przypadł mi do gustu, więc liczę, że druga część Igrzysk będzie równie dobra. A książek nie czytałam, więc zupełnie nie wiem, czego się spodziewać (tyle, co z trailerów). :D

Pomelo Wysłany: 2013-11-08, 11:21   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: wyszukiwarka
VanillaSky - to w sumie fajnie masz - więcej zaskoczenia, a ja oglądałaś tylko trailer, to będziesz miała czym się zaskoczyć. :)

VanillaSky Wysłany: 2013-11-08, 11:57   

Pomelo napisał/a:
będziesz miała czym się zaskoczyć.

Na to właśnie liczę. :) Miałam zamiar przeczytać książki, ale nie miałam wtedy czasu i tak odkładałam, a teraz to już nie chcę sobie psuć przyjemności podczas oglądania drugiego filmu. :)
Widziałam po trailerach, że będą nowe postacie, tak jak w zeszłej części moim ulubieńcem była Rue, tak teraz mam nadzieję, że też ktoś z nowych przypadnie mi do gustu (jakoś mam skłonność do postaci niekoniecznie głównych).

P4cynka Wysłany: 2013-11-15, 11:53   

Rue była urocza:) Taka niewinna i dobra. Widać, że od razu widziała w Katniss przewodniczkę. Zresztą była młodziutka, o ile dobrze pamiętam miała 13 lat. W drugiej części nie będzie już takich młodych. WRĘCZ PRZECIWNIE.

Cindrella Wysłany: 2013-11-19, 16:57   

No ta Mags, pamiętam. Ale ona sama się zgłosiła, żeby ratować młodą dziewczynę. Przyśpieszyła własną śmierć - szlachetnie. Ten film ma tyle przesłania, że jeśli ktoś go porównuje do Zmierzchu to aż wstyd, że tak go spłycają.

Michalina00 Wysłany: 2013-11-21, 07:41   

Ja już nie mogę się doczekać tych pięknych strojów, bo naprawdę moda tam jest nieziemska :-)
Również uważam, że krzywdzące jest porównywanie Igrzysk do Zmierzchu, chociaż pamiętam jak czytałam pierwszą część to tam było napisane, że poleca ją właśnie autorka Zmierzchu. Dla mnie to była trochę antyreklama.

Ohiboka Wysłany: 2013-11-21, 15:30   

Ti Amo!

Moja przyjaciółka przeczytała "W pierścieniu Ognia" ale nie do końca.. Stwierdziła, że tak będzie miała większą frajdę z filmu i lepszy przedsmak przed zabraniem się za 3 część :P Żałowałam, że ja na to nie wpadłam wcześniej :/ Już jutro premiera więc atmosfera wśród fanów jest pewnie gorąca :] My już na sobotę mamy zebraną ekipę, zostało tylko kupić bilety, colę, popcorn i oglądamy :D

„Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.”

Michalina00 Wysłany: 2013-11-23, 07:11   

To daj znać jak tam wrażenia po filmie. Ja byłam wczoraj i po prostu nieziemsko się czuję.
Mi się strasznie podobała scena, jak Effie widzi Katniss w sukni ślubnej i mówi coś w stylu: "Byłabyś piękną panną młodą", miałam wrażenie, że w tej scenie ukazana jest miłość Effie, która zastępowała Kotnie matkę... Wzruszyłam się jeszcze wtedy, gdy Katniss będąc w 11 dystrykcie przemawia do rodziny Rue, miałam łzy!

aguli Wysłany: 2013-11-24, 17:09   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Byliśmy z mężem wczoraj, bardzo nam się podobało. Ekranizacja dość wierna książce, jak zwykle wrażenie robią efekty specjalne.

Mocno mnie tylko denerwuje ilosć reklam przed filmem, 40 minut to jednak zdecydowanie za dużo, pod koniec filmu ciężko mi juz było wysiedzieć, a byliśmy w IMAX-ie gdzie fotele są przecież bardzo wygodne.

:)
<3 :)
[/url]

Michalina00 Wysłany: 2013-11-24, 17:18   

Tak, fakt, reklamy potrafią nieźle wkurzyć. Dlatego my zawsze przychodzimy tak z 15 minut później niż to podają w repertuarze. Czytałam gdzieś, że rząd ma się wziąć w końcu za regulacje odnośnie długości reklam w kinach, bo to jednak samowolka. Może coś się zmieni.

Ohiboka Wysłany: 2013-11-24, 17:42   

Ti Amo!

aguli napisał/a:
Byliśmy z mężem wczoraj, bardzo nam się podobało. Ekranizacja dość wierna książce, jak zwykle wrażenie robią efekty specjalne.

Mocno mnie tylko denerwuje ilosć reklam przed filmem, 40 minut to jednak zdecydowanie za dużo, pod koniec filmu ciężko mi juz było wysiedzieć, a byliśmy w IMAX-ie gdzie fotele są przecież bardzo wygodne.

40 minut reklam?! To już jest gruba przesada.. Ja miałam więcej szczęścia, reklamy nie trwały aż tak długo, przynajmniej szybko zleciały i mogłam się rozkoszować filmem :D A było czym! Faktycznie, wiele wzruszających scen i Katniss w tej sukni.. Bomba! Szczerze polecam wybrać się do kina bo efekty specjalne również są świetne ;)

Odpowiedz do tematu