Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta, która działa
Autor Wiadomość
chang'e Wysłany: 2013-10-04, 11:27   Dieta, która działa
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Całe życie się odchudzałam, dieta była moim odwiecznym wrogiem . Nienawidzę do tej pory tego słowa, bo kojarzy się z samymi wyrzeczeniami. Ale przyszedł czas, że zaczęłam po prostu zdrowo się odżywiać między innymi dzięki /ciach/. Zaczęłam też uprawiać aerobik, chodzić na długie spacery i jeździć na rowerze i to wystarczyło. Ważę coraz mniej , a i moja samoocena wzrosła. Chciałam Wam tylko powiedzieć, że nie trzeba koniecznie męczyć się katorżniczymi dietami. Wystarczy na prawdę racjonalnie jeść i trochę się ruszać. Ja już nie chcę dalej chudnąć (18 kilogramów mniej mi wystarczy), ale nadal będę się dobrze odżywiać i ćwiczyć żeby nie powrócić do starej wagi i co więcej polubiłamto:) Życzę Wam tego samego.

dziekujemy i prosimy, na przyszlosc, przestrzegac regulaminu forum - VI,4 Kirka
Ostatnio zmieniony przez Kirka 2013-10-05, 13:04, w całości zmieniany 3 razy  

bottila Wysłany: 2013-12-01, 22:10   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Fajnie i ładnie napisane, ciekawe ile w tym prawdy:)

Krysta Wysłany: 2013-12-06, 09:26   

Jesteś szczęściarą bo udało ci się tak schudnąć.
Ja też jeździłam na rowerze, ćwiczyłam trzy razy w tygodniu a waga..stała w miejscu. Nie zawsze udaje się tak jak tobie.
Bywa, mamy zaburzenia hormonalne, w tym tarczycy, czy inne np. płciowe i najbardziej rygorystyczna dieta nie pomaga.
Ja pracuję z dietetykiem. Przedtem zrobiłam wszystkie badania, które pomogły ustalić moje zdrowotne uwarunkowania.
Potem dopiero dostałam dietę na 2 tygodnie, po niej znowu badanie na analizatorze i kolejna dieta dostosowana do mnie.. i tylko do mnie...
Mam już efekty. :oczami:
A moja dieta, chciałabyś popróbować niejednego... :cool2:

Miodusna Wysłany: 2013-12-16, 06:56   

Taka jest prawda że nie każdy na tej samej diecie schudnie. Każdy jest inny i dieta powinna być dostosowana indywidualnie.

bottila Wysłany: 2014-09-23, 19:34   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Miodusna napisał/a:
Taka jest prawda że nie każdy na tej samej diecie schudnie. Każdy jest inny i dieta powinna być dostosowana indywidualnie.

No dokładnie, więc po prostu najlepiej, najbezpieczniej dla własnego zdrowia skonsultować swoją dietę z dietetykiem.

Mariaaaana Wysłany: 2014-10-10, 06:03   

Dietetyk dietetykiem, ale moim zdaniem najważniejsza i w sumie podstawowa kwestia jeśli chodzi o odchudzanie jest motywacja i samozaparcie. Nawet najlepszy dietetyk nie pomoże jeśli nie będziemy przestrzegać jego zaleceń i podobnie z trenerem personalnym - jeśli nie będziemy przykładać się do ćwiczeń z odchudzania nici:)

Pomarańcza2 Wysłany: 2014-10-29, 15:43   
wcześniej Pomarańcza

Jasne, że największą pracę wykonujemy sami, ale jak już ktoś zgłasza się po pomoc do specjalisty to wydaje mi się, że dokonał wyboru i jest zdecydowany na wysiłek. No i popieram - nie każdy powinien odchudzać się sam. Najważniejsze jest zdrowie.

Werona Wysłany: 2014-11-04, 08:32   

Jak do nas trafilas?: wyszukiwarka
Dieta to po prostu styl odżywiania. Najważniejsze to dobrać odpowiednią dla siebie. W tej kwestii bardzo pomocna jest praca dietetyka. Moja koleżanka dobrała mi dietę według tego co lubię jeść. Teraz jest mi o wiele łatwiej :)

Olka21 Wysłany: 2014-11-06, 13:13   

Jak do nas trafilas?: Z innego forum fitness.
Myślę że dietę potrzeba połączyć z ruchem, taka kombinacja daje chyba najlepsze efekty. Sama dieta może nie wystarczyć. Ja np zawzięłam się w sobie i od 6 miesięcy codziennie godzinę biegam, bez względu na to czy deszcz, upał czy mi się nie chce. W ostatnie 4 miesiące poszło 11 kg, nie zmieniałam diety ale też się nie obżeram.

...perfect :)

Miodusna Wysłany: 2014-11-20, 16:01   

Zgadzam się co do tego, że bez motywacji i wewnętrznego "chcę" nic się nie osiągnie. Odpowiednie zmotywowanie jest warunkiem koniecznym:)

miętówka Wysłany: 2014-11-25, 15:12   

dziewczyny widze, ze nie tylko ja mam problem z silna wola.. kazda chce byc piekna.. ale ... wlasnie.. zawsze jak zaczynam cwiczyc to po kilku dniach juz mi sie nie chce.. i ciagle mowie ze juz teraz to na pewno bede cwiczyc i dalej jest to samo

Aspazja Wysłany: 2014-12-05, 10:03   

Najlepszym sposobem na schudnięcie jest zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Można się wesprzeć też specjalnymi zabiegami na przykład z udziałem urządzeń /ciach/ szczególnie tam gdzie pojawia się problem cellulitu.

regulamin, VI,4, Kirka
Ostatnio zmieniony przez Kirka 2014-12-05, 11:32, w całości zmieniany 1 raz  

miętówka Wysłany: 2014-12-05, 20:56   

o diecie to kazdy wie ale kazdy tak samo do niej podchodzi.. ze trzyma sie jej kurczowo i w koncu.. sie poddaje

adelajda Wysłany: 2015-01-23, 12:12   

Ostrzeżeń:
 1/3/6
dieta MŻ tylko i wyłącznie;) poza tym "mało a często". no i koniecznie aktywność fizyczna, sama dietka cudów nie zdziała. zresztą nie chodzi o to jedynie aby ciała było mało, ale też żeby było jędrniutkie i urzeźbione!

Aspazja Wysłany: 2015-01-24, 15:04   

adelajda napisał/a:
dieta MŻ tylko i wyłącznie;) poza tym "mało a często". no i koniecznie aktywność fizyczna, sama dietka cudów nie zdziała. zresztą nie chodzi o to jedynie aby ciała było mało, ale też żeby było jędrniutkie i urzeźbione!

Dokładnie, regularne posiłki i więcej ruchu. Proste, a działa ;)

Odpowiedz do tematu