Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta, która działa
Autor Wiadomość
balba Wysłany: 2015-02-05, 14:12   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

najważniejsze jest mądre odchudzanie, regularne posiłki, nie rzadsze niż 3 godziny i ruch, ja mam problem z układaniem sobie posiłków, potrzebuję tylko dobrego dietetyk, który ułoży mi dietę,uznane za reklame/carol
Ostatnio zmieniony przez carol 2015-02-05, 16:37, w całości zmieniany 1 raz  

marta9055bab Wysłany: 2015-02-09, 14:03   

Dokładnie sama dieta nie wystarczy. Trzeba się ruszać! No i najlepiej jeść regularnie i zdrowo. Nigdy nie stosowała żadnych diet w stylu dieta proteinowa, czy kapuściana, dla mnie to absurd!
Posiłki muszą być zbliansowane, a wykluczyć należy wyłącznie słodycze i tłuszcze nasycone.

uznane za reklame/carol
Ostatnio zmieniony przez carol 2015-02-09, 20:14, w całości zmieniany 1 raz  

balba Wysłany: 2015-02-16, 09:15   

takimi dietami "cud" możemy sobie jedynie zrujnować zdrowie, nie wiem dlaczego ludzie coś takiego sobie serwują, nie lepiej iść do dietetyka rozpisać sobie dietę, która nie będzie monotonna i uboga w niektóre składniki. Moja Pani dietetyk podkreślała, że dieta powinna być urozmaicona, nie powinno w niej brakować żadnego składnika bo jeśli będziemy sobie czegoś odmawiać przez długi czas to później możemy się po prostu rzucić na jedzenie i efekt będzie taki, że szybko przytyjemy.

monia65x2 Wysłany: 2015-12-12, 13:59   

Ostatnio czytałam o diecie zielus. Słyszeliście coś? Generalnie najważniejszym składnikiem jest tutaj zielona kawa. Zresztą sami zobaczcie babiniec-cafe.pl. Mi się podoba i chyba się zdecyduję, co myślicie?

regulamin: VI, 4, Kirka
Ostatnio zmieniony przez Kirka 2015-12-28, 17:24, w całości zmieniany 1 raz  

PaniIlona Wysłany: 2015-12-16, 13:31   

Wszędzie tylko diety. A nie lepiej zrezygnować z diet? A żeby osiągnąć sukces i schudnąć to po prostu ruszać się? Wydaję mi się, że lepiej zrezygnować z głodzenia się, odmawiania sobie produktów. Po prostu trzeba jeść z głową. Wszystko, ale z umiarem. Nie objadać się do upadłego. Dodatkowo aktywnie spędzać czas. Ćwiczenia traktować jako formę rozrywki, a nie przymus i obowiązek. Ćwicząc można doskonale się bawić i miło spędzać czas ze znajomymi. Jest tak wiele dyscyplin i zajęć podczas których można zrzucać zbędne kilogramy, że dni zabraknie jakby chciało się spróbować wszystkiego. Polecam urozmaicenie by nie było monotonnie i nudno.

moniczka78 Wysłany: 2015-12-18, 12:10   

balba napisał/a:
takimi dietami "cud" możemy sobie jedynie zrujnować zdrowie, nie wiem dlaczego ludzie coś takiego sobie serwują, nie lepiej iść do dietetyka rozpisać sobie dietę, która nie będzie monotonna i uboga w niektóre składniki. Moja Pani dietetyk podkreślała, że dieta powinna być urozmaicona, nie powinno w niej brakować żadnego składnika bo jeśli będziemy sobie czegoś odmawiać przez długi czas to później możemy się po prostu rzucić na jedzenie i efekt będzie taki, że szybko przytyjemy.

Praktycznie w całości zgadzam się z Pani wypowiedzią. Ewentualnie zamiast iść do specjalisty można samemu z głową po obszernych lekturach ułożyć sobie plan żywieniowy, który będzie obejmował zapotrzebowanie na wszystkie produkty. Gdzie posiłki będą urozmaicone i będą zawierały w większości nieprzetworzone produkty. Regularność posiłków, nie dopuszczanie do sytuacji gdy organizm sam woła o jedzenie, różnego rodzaju ruch to klucz i podstawy do osiągnięcia sukcesu. Zastosowanie tego nie na dwa miesiące, a wprowadzenie tych zasad na całe życie będzie zdecydowanie lepsze.

Cesia Wysłany: 2015-12-21, 14:31   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Ja też zgadzam się z tym, że najważniejsze to racjonalnie i zdrowo się odżywiać, regularne i zbilansowane posiłki to podstawa.

moniczka78 Wysłany: 2016-01-06, 17:19   

Cesia napisał/a:
Ja też zgadzam się z tym, że najważniejsze to racjonalnie i zdrowo się odżywiać, regularne i zbilansowane posiłki to podstawa.

Nasz organizm już jest stworzony, że lubi regularność. Dobrze się czujemy gdy śpimy codziennie taką samą ilość godzin, a przy tym jeśli chodzimy codziennie o tej samej godzinie spać. Tak samo z regularnością posiłków. Jeśli przyzwyczaimy się do jedzenie o stałych porach to gdy przegapimy którąś z nich to organizm za pomocą burczenia w brzuchu da o sobie znać. Regularnie uprawiane treningi także dadzą lepszy efekt. W związku z tym kluczem do zdrowego życia jest regularność. Na początku na pewno jest trudno przestawić się i ułożyć sobie tryb dnia na nowo, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić.

marta77 Wysłany: 2016-01-17, 11:15   

Tak bardzo się cieszę, że w końcu powoli większość z kobiet przekonuje się do wizyt u dietetyka :) Dzięki temu wiem, że jako przyszła dietetyczka będę miała okazję pomóc wielu z Was w drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki :)

reklama jest platna/carol

moniczka78 Wysłany: 2016-01-20, 06:55   

Nie od razu konieczny jest dietetyk. Po prostu trzeba mieć głowę na karku i myśleć. Jeśli chcemy osiągnąć efekty odchudzania na już to znaczy, że jesteśmy całkowicie pozbawieni rozumu. Tak jak nie tyjemy z dnia na dzień tak samo nie schudniemy z dnia na dzień. Słowo dieta wcale nie musi pojawiać się w naszym życiu non stop. Za to zdrowe odżywianie jest jak najbardziej wskazane. Bez ograniczeń w produktach, ale z odpowiednią ich ilością i nie spożywaniem źle wpływających na naszą sylwetkę produktów codziennie. Odchudzanie to dość łatwy proces potrzeba tylko motywacji i odpowiedniego planu. A reszta to tylko jego wypełnienie.

marta77 Wysłany: 2016-01-20, 10:12   

moniczka78 napisał/a:
Nie od razu konieczny jest dietetyk. Po prostu trzeba mieć głowę na karku i myśleć. Jeśli chcemy osiągnąć efekty odchudzania na już to znaczy, że jesteśmy całkowicie pozbawieni rozumu. Tak jak nie tyjemy z dnia na dzień tak samo nie schudniemy z dnia na dzień. Słowo dieta wcale nie musi pojawiać się w naszym życiu non stop. Za to zdrowe odżywianie jest jak najbardziej wskazane. Bez ograniczeń w produktach, ale z odpowiednią ich ilością i nie spożywaniem źle wpływających na naszą sylwetkę produktów codziennie. Odchudzanie to dość łatwy proces potrzeba tylko motywacji i odpowiedniego planu. A reszta to tylko jego wypełnienie.

W tym szkopół.
Gdyby był łatwym procesem nie było by otyłości, której procent nie spada pomimo tak dużej "nagonki" na zdrowe żywienie. Walka psychiczna jest dużo cięższa niż walka fizyczna z ciałem bo ona oznacza zwykle walkę z samym sobą. Niestety nadal wiele jest osób, które chcą właśnie schudnąć na już i stosują głodówki, diety sokowe czy inne cudowne preparaty...
Skoro jest łatwe, to czemu tak wiele osób ma nawet trudności po wizycie u dietetyka, po otrzymaniu nawet planu żywieniowego, zaleceń i listy zakupów...?

reklama jest platna/carol

BeniaKa Wysłany: 2016-01-20, 22:09   

Głodówki to nie jest dobre rozwiązanie. Moja córka próbowała wielu diet, w tym i głodówek - potem miała kłopoty ze zdrowiem. Jedzmy z umiarem, ale dobrze!

moniczka78 Wysłany: 2016-01-27, 18:29   

marta77 napisał/a:
moniczka78 napisał/a:

W tym szkopół.
Gdyby był łatwym procesem nie było by otyłości, której procent nie spada pomimo tak dużej "nagonki" na zdrowe żywienie. Walka psychiczna jest dużo cięższa niż walka fizyczna z ciałem bo ona oznacza zwykle walkę z samym sobą. Niestety nadal wiele jest osób, które chcą właśnie schudnąć na już i stosują głodówki, diety sokowe czy inne cudowne
preparaty...
Skoro jest łatwe, to czemu tak wiele osób ma nawet trudności po wizycie u dietetyka, po otrzymaniu nawet planu żywieniowego, zaleceń i listy zakupów...?

A nie uważasz, że tu problem leży w charakterze człowieka? Głownie chodzi tu o silną wolę. Jeśli czegoś chcemy to damy radę. Ogólnie ludzie są leniami i to jest głównym powodem otyłości. Po prostu nie chce nam się ruszać. Większość osób woli odpocząć na kanapie niż chociażby podczas spaceru. Gdybyśmy byli od małego uczeni konsekwencji i ćwiczyli swoją silną wolę to takie procesy jak chudniecie i trzymanie się diety także nie było by żadnym problemem. Myślę, że jeśli ktoś sam z własnej woli chcę schudnąć, a nie dlatego, ze społeczeństwo od niego tego wymaga to da radę z dietetykiem jak i bez niego.

green Wysłany: 2016-03-14, 22:17   

Dieta około 1200 kalorii w przypadku, kiedy nie pracujemy fizycznie do tego minimum 30 minut prostych ćwiczeń, 5 posiłków dziennie i nie podjadanie miedzy posiłkami, ostatni posiłek długo przed tym zanim pójdziemy do łóżka. To daje efekty, wspomagać się można uznane za reklame, reg. VI,4, Kirka
Ostatnio zmieniony przez Kirka 2016-03-22, 19:21, w całości zmieniany 1 raz  

Kary Wysłany: 2016-03-15, 07:16   

Starsza Kobieta

green napisał/a:
ostatni posiłek długo przed tym zanim pójdziemy do łóżka.

Co za bzdura.

A faktura za reklamę leci...

Łobuz Maksymalny
Miko

Odpowiedz do tematu