Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta, która działa
Autor Wiadomość
Paolinka Wysłany: 2016-03-18, 05:29   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

potrzeba silnej woli i dużo ruchu czyli dwóch rzeczy których u siebie nie mogę zaszczepić

Lidan Wysłany: 2016-04-08, 19:05   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: Przypadkiem.
Paolinka napisał/a:
potrzeba silnej woli i dużo ruchu czyli dwóch rzeczy których u siebie nie mogę zaszczepić

U mnie wystarczyła sama dieta :hyhy: Oczywiście, że ruch jest zawsze polecany (poza drastycznymi bardzo niskokalorycznymi dietami) ale ja szybko się zniechęcam. Poza tym przez większą część dnia nie ma mnie w domu a jak wpadam prawie wieczorem to nie wiem w co ręce włożyć.
Jakieś 5-6 lat temu moja waga przekroczyła 80 kg :zawstydzony: Musiałam coś ze sobą zrobić. Zrezygnowałam z ukochanych słodyczy, z gęstych sosów, smażonego mięsa, późnego jedzenia... Generalnie starałam się nie przekraczać dziennie 1200 kcal. W ciągu kilku miesięcy zeszłam do 65 kg - ku przerażeniu mojej lekarki - ale wyniki badań miałam wzorcowe. Niestety zbyt szybko wróciłam do starych nawyków i w ciągu następnego roku znowu dobiłam do 80-tki. Wkurzyłam się i zaczęłam od nowa. Najpierw skorzystałam z dziesięciodniowej diety odtoksyczniającej (podobno) którą kilka moich koleżanek z pracy stosuje raz na rok. Prosta dietka ale nudna. W tym czasie organizm pozbył się pewnie głównie wody ale ubytek ok. 6 kg w tak krótkim czasie pozytywnie mnie zmotywował do dalszej walki. W między czasie przypadkiem trafiłam w internecie na stronę czy blog z mnóstwem odchudzonych przepisów, dziennych jadłospisów, zachęcających zdjęć odchudzonych osób. W każdym razie bez większego wysiłku i bez głodzenia się udało mi się dosyć szybko zejść poniżej 60 kg :-) i utrzymać tą wagę przez 2 lata. Po świątecznym obżarstwie troszkę mi przybyło ale liczę, że szybko pozbędę się tej "górki". Powiem szczerze, że w ogóle zmieniłam pewne nawyki w moim żywieniu i nawet gdy sobie za dużo pozwalam to nadal trzymam się pewnych zasad: nie panieruję mięsa, nie smażę na tłuszczu, nie używam śmietany, majonezu... Przestałam słodzić kawę (oj, trudno było) i nie pamiętam kiedy ostatnio kupiłam i zjadłam jakiegoś batonika, czekoladę, czipsy czy drożdżówkę. Tak więc trzeba znaleźć poza silną wolą jakieś smaczne zamienniki i nie traktować nowego sposobu odżywiania jako okropnej diety lecz jako nowego stylu życia, takiego już na zawsze.

DariaDa Wysłany: 2016-04-15, 14:35   

polecam dietę śródziemnomorską smaczna zdrowa i sprzyja odchudzaniu (widzieliście kiedyś grubą Francuzkę ?)

i to nie jedna, regulamin, VI,4, Kirka
Ostatnio zmieniony przez Kirka 2016-04-29, 13:03, w całości zmieniany 1 raz  

babilon200 Wysłany: 2016-05-04, 05:02   

Dieta, która działa to taka, gdzie nie jemy zbyt dużo po prostu. Do tego warto zamienić niezdrową żywność, na tą zdrową,/ciach/, i myślę, że każdy będzie zadowolony! Ja rozpoczynam dzień od kawy zbożowej z mlekiem roślinnym i owsianką na wodzie z suszonymi owocami!

post nie zgodny z reg, VI,4, Kirka

zawsze do przodu!
Ostatnio zmieniony przez Kirka 2016-05-16, 09:10, w całości zmieniany 1 raz  

Marcinex30 Wysłany: 2016-05-15, 14:21   

Wystarczy ograniczyc cukry juz jest dobra dieta :hyhy:

podpis niezgodny z regulaminem forum, reg: VI,4; Kirka
Ostatnio zmieniony przez Kirka 2016-07-07, 17:00, w całości zmieniany 1 raz  

BlackAndBlue Wysłany: 2016-06-03, 14:36   

Myślę, że najlepiej jeść jak najmniej przetworzone rzeczy i takie, które są najlepsze dla zdrowia. Jak będziemy myśleć, że jemy dla siebie, dla zdrowia i samopoczucia własnego, łatwiej będzie schudnąć, niż jak się będzie myślało cały czas o diecie

malma Wysłany: 2016-06-06, 11:09   

to prawda, zgadzam się z koleżanką, która pisze powyżej :)
mogę to potwierdzić na swoim przykładzie :) mimo, że trzymałam się zaleceń (w mojej :zdegustowany: opinii) to cały czas myślałam o diecie i miałam wrażenie, że to utrudzało mi odchudzanie

Ostatnio zmieniony przez Kirka 2016-07-07, 16:57, w całości zmieniany 1 raz  

marlenak989 Wysłany: 2016-06-07, 11:35   

Ja ze swojej strony polecić mogę tabletki z zielonej herbaty. Stosowałam przez 2 miesiące i schudłam 4 kg. Połączyłam to z 2 treningami w tygodniu oraz ograniczyłam słodycze.

reg: VI,4; Kirka
Ostatnio zmieniony przez Kirka 2016-07-07, 16:58, w całości zmieniany 1 raz  

esoes Wysłany: 2016-06-07, 20:38   
Net włączony- gar z zupą spalony

marlenak989 napisał/a:
Ja ze swojej strony polecić mogę tabletki z zielonej herbaty. Stosowałam przez 2 miesiące i schudłam 4 kg. Połączyłam to z 2 treningami w tygodniu oraz ograniczyłam słodycze. Tutaj znajdziecie więcej informacji na ten temat.

Bez tabletek tez bys schudła
Treningi j ograniczenia slodyczy wystarczą.
Ale to kazdy wie :)

berken Wysłany: 2016-06-16, 16:03   

ja stosowałam /ciach/ jak się odchudzałam. Miałam dietę redukcyjną, trener personalny mi ułożył cały pakiet ćwiczeń na każdą partie ciała. Nie była to dieta drakońska, dostosowana do mnie. Odchudzanie nie musi być męczarnią. :cwaniak:

reg: VI,4; Kirka
Ostatnio zmieniony przez Kirka 2016-07-07, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  

fiziu1 Wysłany: 2016-06-17, 15:38   

dieta cud !
jedz przez pół :)
pól litry wódki
pół świni
pół chleba :D

Ostatnio zmieniony przez Kirka 2016-07-07, 17:00, w całości zmieniany 1 raz  

Maja19 Wysłany: 2016-08-30, 09:04   

Cześć dziewczyny ! Ja również całe życie musiałam stosować diety, które kończyły się niechcianym efektem jojo. Przed ślubem znalazłam rewelacyjną dietę uznane za reklame/carol , która pomogła mi schudnąć moje koszmarne 10 kilo, bez niepowodzeń. Gorąco polecam , ta dieta jest rewelacyjna :) Pozdrawiam i życzę szczęśliwego odchudzania :hurra:
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-09-02, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  

ratajka Wysłany: 2016-08-30, 09:43   

U mnie po ciąży to raz, że dieta, dwa to ćwiczenia, a trzy - odpowiednie kosmetyki do ciała. Trochę trwa już ten proces doprowadzania się do dobrego stanu po ciąży (wcześniej była sobid taką okrągłą pulpą :rotfl: ale po ciąży stwierdziłam, żw to czas wziąć się za siebie i schudnąć) no i tak sobie cisnę już pół roku - nawilżanie skróy odpowiednimi balsmamami, żeby złagodzić rozstępy i cellulit, ćwiczonka na tę oponę, w którą obrosłam i dietę, żeby już więcej nie objadać się takim syfem, jak wcześniej. A to nawilżanie skóry naprawdę działa cuda, ja szukałam długo odpowiedniego kremu i znalazłam mamas - balsam na rozstępy. Ładnie się rozjaśniły i skóra się nieco napięła, także polecam. :hyhy:

BlackAndBlue Wysłany: 2016-09-13, 11:25   

No niestety trzeba się do wszystkiego przyłożyć. Ja zrobiłam zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, co by mi mogło pomóc na moje problemy. I ułożyłam plan. Dwa razy w tygodniu bieganie po 90 min, co drugi dzień ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha. Masaże brzucha solą z oliwką, wklepywanie balsamów. Przyznaję, że skóra zrobiła się o wiele jędrniejsza. Staram się być cierpliwa :) Ale też i "grubłam" blisko 9 lat, więc teraz nie mogę się spodziewać efektów w tydzień... ale robię sobie zdjęcia co tydzień, żebym potem miała nagrodę za swoją pracę i nie straciła motywacji :)

lara179 Wysłany: 2016-09-24, 12:10   Trener personalny

Ja zawsze po jakieś diecie wracałam do poprzedniej wagi, więc teraz postanowiłam ćwiczyć razem z trenerem personalnym: uznane za reklame/carol . Już ułożył dla mnie zestaw indywidualnych ćwiczeń, a także doradził, jak się powinnam odżywiać. Dzięki temu teraz mam lepsze samopoczucie, zgubiłam parę kilo, no i mam lepszą kondycję. Polecam każdemu takiego trenera, ponieważ z nim można naprawdę schudnąć.
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-10-09, 20:55, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu