Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Prezent na pierwszą wizytę u noworodka
Autor Wiadomość
emama Wysłany: 2013-10-20, 16:59   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

nie chodziło o zwykłą pakę pieluch. nie mogłyście zobaczyć o co mi chodzi, bo dodałam link który został zablokowany. Są teraz dostępne pieluszki w fajnej oprawie, w postaci tortu z akcesoriami i pluszakami dla maleństwa. Można nawet samemu wybrać co ma się tam znajdować. Nie podam znowu nazwy firmy bo zostanie zablokowana, ale możecie poszukać w sieci pieluszkowych tortów.

[/code]

emama   Wysłany: 2013-10-20, 17:06   

przykładowy skład

ok. 65 pieluszek (+/- 3 szt.) PAMPERS
biedronka welurowa z wibracją do wózka (39 cm) BABYONO
butelka antykolkowa szerokootworowa 240 ml różowa lub niebieska BABYONO
sztućce zakrzywione CANPOL BABIES
szczotka do butelek DISNEY
3 pieluszki flanelowe WEBER

jakie jest teraz wasze zdanie? bo chciałam kupić dla koleżanki taki prezent ale słysząc wasze opinie to się zastanawiam :kwasny:

Edytowałam. Podejrzenie reklamy. Kary
Ostatnio zmieniony przez Kary 2013-10-27, 18:55, w całości zmieniany 1 raz  

Zmora Wysłany: 2013-10-21, 16:41   

Starsza Kobieta

O tortach pieluszkowych była już rozmowa w innym wątku i 11% forumek :cool2: uznało, że nie używałoby pieluch z takiego tortu z powodu niepewności dot. higieny

emama Wysłany: 2013-10-21, 17:05   

jak dla mnie to chyba lekka przesada :kwasny:

Antka Wysłany: 2013-10-22, 08:48   

Forumowy wyjadacz

Dostalismy wczoraj cos w tym stylu od zespolu w pracy - sa pieluchy, sliniaki, 2 kocyki i mis. Normalnie bym sie z pieluch niecieszyla, ale nam sie akurat koncza ;)

ziel_lena Wysłany: 2013-10-27, 17:43   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: z G.
Dwukrotnie kupowałam prezent dla noworodka i dwukrotnie była to karuzelka z pluszakami.

Za pierwszym razem spytałam rodziców dziecka, co by im się przydało, bo nie chciałam kupować czegoś niepotrzebnego i wskazali właśnie karuzelę albo matę edukacyjną.
Drugi raz był na zasadzie "Skoro dziecku koleżanki x się przydało, to koleżance y też się przyda", tym bardziej, że wiedziałam, że nie ma takiego gadżetu dla malucha.

Raz kupowałam dla trochę już starszego malucha (ale z pierwszą wizytą) - skarpetki z grzechotkami i jakieś gerbery, ale tu także zasięgnęłam opinii jego mamy.

Generalnie jestem za pytaniem się rodziców dziecka, co by się przydało, tym bardziej, że nie znam się na tematyce okołoniemowlęcej i z łatwością mogłabym kupić coś niepotrzebnego ;-)

Makulatura - to, co na 100% wyniesiesz ze studiowania. ;-)

Leteecia Wysłany: 2013-10-28, 09:08   

Poważnie uzależniona
cyborg

To my chyba dziwni jesteśmy, ale z pieluch cieszyliśmy się najbardziej :cool2: Jak ktoś dzwonił i pytał co kupić, to mówiłam, że pieluchy. Dzięki temu przetestowaliśmy mnóstwo różnych i wybraliśmy te, które się nam najlepiej sprawdzają. Pieluchy zeszły wszystkie, natomiast z całej reszty - prawie nic. Jedynie gryzaki i grzechotki młoda wzięła, ale bez nich by się obeszła i 1 kocyk. Wszelkie ocieplacze na butelki (nigdy nie używałam, mam chyba z 4 :] ), ubrania WSZYSTKIE (poza 1 sukienką w rozmiarze 74) nigdy nie były użyte - bo albo miały ęą stójkę, która przy ulewającym dziecku się nie sprawdzała, albo były zapinane na plecach, co wydaje mi się idiotyzmem przy kimś, kto większość czasu spędza leżąc na plecach, albo były z weluru, który zimnolubną Ale parzył w tyłek. Z pamiątek mam złotą zawieszkę z Wagą od prababci, którą uznałabym za fanaberię, ale ma wartość sentymentalną, bo prababcia oddała po prostu swoją, jako że pierwotny termin porodu Ali przypadał na urodziny prababci ;) Całe szczęście, że nikt nie wpadł na pomysł aby nam kupować jakieś odciski na stopy bo chyba bym padła :orany:

poohatka Wysłany: 2013-10-28, 10:11   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
Ja tez bylabym za pieluchami - i tak dostawaliśmy. A naj-najlepiej dopytać rodziców po prostu. Ewentualnie bardzo dobry prezent, jaki tez dostaliśmy - neutralne, bawełniane bodziaki.

P.
:police: rodzinna pasja

Kirka Wysłany: 2013-10-28, 14:15   

Starsza Kobieta

Licho, i co w koncu wybralas?

:police:

Licho Wysłany: 2013-10-28, 15:00   

Forumowy wyjadacz

Kirka napisał/a:
i co w koncu wybralas?

W końcu zapytałam młodą mamę i dostałam odpowiedź, przez którą oczy wyskoczyły mi z orbit a szczęka spadła na podłogę i z łoskotem potoczyła się pod stół.

Młoda mama zażyczyła sobie... książeczek grubo-kartkowych dla dzieci. Bo oni będą pokazywać dziecku i czytać...

No cóż, nie ważne kiedy, ważne że się przyda :cwaniak:

p.s. pieluchy (z dokładnym opisem jakie, jaki rozmiar, jaki kolor i...) też były wśród opcji

poohatka Wysłany: 2013-10-28, 15:37   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
E, książeczkę - taką z czarno-białymi obrazkami-sylwetkami sama rozważałam na pierwszy prezent dla synka przyjaciółki. ;) Na pewno warto zwrócić uwagę na jakość książeczki - gdyby jednak dziecię dorwało ją w rączki przed okolicami roczku, czy raczej półtora, to marny jej los. :cwaniak:

P.
:police: rodzinna pasja

Licho Wysłany: 2013-10-28, 15:46   

Forumowy wyjadacz

Dostała ode mnie cykl książeczek o pojazdach (jakiś samochód, koparka, pociąg czy coś takiego) - 2-3mm kartki (ale do konsumpcji się nie nadają) - przy wyborze kierowałam się wyglądem obrazków oraz moje najukochańsze "o kaczuszkach do liczenia na paluszkach" wychodząc z założenie, że nie tylko obrazki ładne ale niech i tatuś (obcokrajowiec) poćwiczy sobie na nich polski :rotfl:

CHATOR Wysłany: 2013-11-05, 19:16   

Forumowy wyjadacz

Ja najczęściej idąc do malucha kupuje rozmiar lub dwa większe dresiki, które są praktyczne i zawsze sie przydają.

My
Agatka

droan Wysłany: 2014-04-01, 13:08   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

wyciągam temat, bo właśnie sie dowiedziałam, że szykują nam paczkę różowych ubranek.
ubranka były kupowane przez przyszłych rodziców, którzy nie znali jeszcze płci dziecka. okazało się, że chlopiec i róż poszedł w kąt.

za każdy prezent :padam:
ale wolałabym sama stroić córkę.
dlatego wolę pieluchy albo jak ktoś zapyta i nawet zapisze czego nam potrzeba.

Zmora Wysłany: 2014-04-02, 17:24   

Starsza Kobieta

droan napisał/a:
wyciągam temat, bo właśnie sie dowiedziałam, że szykują nam paczkę różowych ubranek.
ubranka były kupowane przez przyszłych rodziców, którzy nie znali jeszcze płci dziecka. okazało się, że chlopiec i róż poszedł w kąt.

Nie sądzę, żeby we wczesnej ciąży kupowali dziewczęce ciuchy na 3 lata wprzód... Więc jeśli to są ubranka w rozm. 56-62, może nie być źle ;)

Odpowiedz do tematu