Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak rysuja wasze dzieci
Autor Wiadomość
darkbulka Wysłany: 2013-11-07, 09:40   Jak rysuja wasze dzieci
Starsza Kobieta

Nie znalazlam takiego tematu. Pomyslalam, ze moze fajnie by bylo zobaczyc, moze porownac, jak rysuja dzieci w okreslonym wieku?
Jak to jest u was? Czy dzieci rysuja chetnie? Same? Czy korzystaja z pomocy? Moze wkleicie jakies fotki prac?
Moja Helka uwielbia rysowac/malowac. Robi to codizennie po kilka godzin. Dzien bez rysunku/jakiejs wyklejanki/innej pracy plastycznej, jest dniem straconym. Chetnie korzysta z ksiazek, ale tez kreatywnie sama cos wymysla. Zastanawiam sie, jak pomoc jej w rozwoju jej zainteresowan. Raz w tygodniu jezdzimy na 2h rysunku do Plamy (cos ala dom kultury). Pani tam nic nei narzuca, dzeici rysuja/tworza co chca. Pani przedstawia tylko rozne techniki.
Leon rysuje rzadziej ale tez i gorzej, i chyba w duzej mierze pod wplywem Helki.

agnetta Wysłany: 2013-11-07, 11:10   

Starsza Kobieta

Moi uwielbiają rysować i też dzień bez rysunku to dzień stracony. Gabryś ma w tym kierunku duże uzdolnienia. Rysuje bardzo szczegółowo, jego postacie są bardzo dopracowane, mają mnóstwo szczegółów. Najchętniej rysuje długopisem (to mu pozwala rysować te drobne szczegóły), potem na to daje kolory. Nie lubi narzucanego tematu.

G & J & B

darkbulka Wysłany: 2013-11-07, 11:16   
Starsza Kobieta

agnettawklej cos Gabrysia, Jerka zrezsta tez.
Tak, dlugopis Helka tez lubi

Agugu Wysłany: 2013-11-07, 11:32   
Net włączony- gar z zupą spalony

Ania lubi ale nie zawsze jej to wychodzi jak się postara to naprawdę nieźle jej idzie. Ogólnie od jakiegoś czasu bardzo polubiła wszelkiego rodzaju prace plastyczne i ciągle coś robi i wymyśla.

Tu np. próba narysowania nas gotowych do wyjścia na komunię mojej chrześnicy ;)

a tu ulubiona postać z MH

a tu jest eko-ludek, którego Ania zrobiła w zerówce na konkurs do szkoły ja pomogłam tylko ręce przykleić a resztę zrobiła sama

darkbulka Wysłany: 2013-11-07, 11:52   
Starsza Kobieta

Agugu, bardzo ladne rysunki. A ile lat ma Twoja corka? bo to tez dosc wazne ;)

Agugu Wysłany: 2013-11-07, 11:55   

darkbulka, dziękuję wiem, że to nie są arcydzieła ale jak na dziecko, które do niedawna rysowało tylko patyki z kulką to teraz uważam że jest nieźle. Ania w lutym skończyła 7 lat.

agnetta Wysłany: 2013-11-07, 11:59   

Starsza Kobieta

Agugu bardzo fajne rysunki :)

A tutaj rysunki i styl Gabrysia:
Tego Ben10 narysował jak był w I kl.

Te kolejne też sprzed roku, dwóch - tu już fascynacja Gwiezdnymi Wojnami:

Muszę poszukać coś z bardziej aktualnych. Teraz jest na topie Minecratf. Kiedyś robiliśmy porządki w rysunkach (bywało, że coś fajnego było na kawałku strony, a reszta pusta - wycinaliśmy i wklejaliśmy do jednego zeszytu). Znów się muszę za to zabrać, bo rysunki leżą wszędzie.

A to styl Jeremiego: ludziki i strzelanki.

G & J & B

darkbulka Wysłany: 2013-11-07, 12:09   
Starsza Kobieta

agnetta, swietne, poprostu suuuper te rysunki, jestem pod wrazeniem. Niechcecie go gdzies poslac? Na jakies zajecia?

Moja Helka to zwierzaki rysuje przede wszystkim. W domu cos wkleje.

karola78 Wysłany: 2013-11-07, 12:10   

Forumowy wyjadacz

Wątek z serii które dziecko zdolniejsze :hyhy:

Moja młoda uwielbia rysować od zawsze.
Rysuje głównie kucyki pony, lalki monster high potem je wycina i robi dla nich ubranka i dodatki. Czyli wszędzie ma strzępki papierków. :masakra:
Oprócz tego lepi z plasteliny.
W celach rozwijania talentu :hyhy: uczęszcza w szkole na zajęcia z gliny i plastyczne, oprócz tego chodzi do Jordanka na "warsztaty kreatywności". Właśnie wczoraj się dowiedziałam, że dostała wyróżnienie za pracę jesienną. Ma nawet dostać nagrodę :love:

Z ostatnich "dzieł" ptaszek

Ptaszek jest malutki (w tle zapalniczka)

No i wspomniana Monster, chyba z zeszłego roku

EDIT:

agnetta rewelacyjne! W rysunku technicznym byłby genialny ;)

agnetta Wysłany: 2013-11-07, 12:15   

Starsza Kobieta

darkbulka napisał/a:
agnetta, swietne, poprostu suuuper te rysunki, jestem pod wrazeniem. Niechcecie go gdzies poslac? Na jakies zajecia?

Na razie było tak, że zajęcia plastyczne go nie zachęcały - Gabryś nie lubi mieć narzuconego tematu (jak artysta to artysta ;) , ale ostatnio zaczął mówić, że chciałby chodzić na zajęcia związane z architekturą. Muszę się porozglądać w tym kierunku, coś co do niego trafi.

G & J & B

darkbulka Wysłany: 2013-11-07, 12:29   
Starsza Kobieta

agnetta, wlasnie. sa takie warsztaty z bryl geometrycznych, budowanie czy cos. U nas, na PG w wakacje byly....
Tam gdzie chodzi Helka, pani w ogole nei narzuca tematu, jedynie pokazuje rozne techniki.
karola78 napisał/a:
Wątek z serii które dziecko zdolniejsze

ja tak nie uwazam i nie taki cel przyswiecal mi w zakladaniu tego watku. A MH bardoz fajna. Ile lat ma Twoja corka?

Agugu Wysłany: 2013-11-07, 14:52   

agnetta, rewelacyjne obrazki.
karola78, bardzo fajny ptaszek

darkbulka Wysłany: 2013-11-07, 15:14   
Starsza Kobieta

Wkleje kilka Helki.
To rowno rok temu, miala niespelna 5lat

i kolejne swiezsze, ale niestety nie pamietam dokladnie ;) teraz Helka ma niespelna 6lat

Jak widac, konie i koty kroluja. Sa tez ludzie czasem ;) Tyle, ze Helka cos narysuje, a potem zostawi, dlatego mnostwo jest takich szkicy wlasnie

karola78 Wysłany: 2013-11-07, 15:58   

Forumowy wyjadacz

darkbulka, piękne zwierzaki!

Amelia w grudniu kończy 7 lat.

Co do wątku to wiadomo, że nie taki był cel, stąd buźka, ale wiadomo, że będziemy się chwalić zdolnościami naszych dzieci i oczwiście porównywać. ;-)

Agugu Wysłany: 2013-11-07, 16:05   

darkbulka, kurcze naprawdę super myślę, że powinniście w niej rozwijać tę pasję. Ja mam bratanicę,która w wieku 3-4 lat rysowała tak, że mi starej było wstyd, że ja nawet w 1/4 nie umiem tak rysować. W tej chwili ma prawie 17 lat i dalej rozwija swoje zdolności ale tylko korzystając z książek bo jak chodziła do PKiN to twierdziła, że ją ograniczają i marnują tylko jej czas.
tu można obejrzeć parę jej prac https://www.facebook.com/kara1397?fref=ts

Odpowiedz do tematu