Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki zwierz dla dzieci?
Autor Wiadomość
awangarda w stylu retro Wysłany: 2015-07-03, 09:44   

Starsza Kobieta

skrzacik napisał/a:
awangarda w stylu retro, tu sie najwyraźniej nie do końca porozumiemy.
Człowiek jest tak skonstruowany, ze jesli ktoś mu jest drogi, to sprzatniecie rzygowin, czy pojechanie w środku nocy do weterynarza jest odruchem wykonywanym z troska (wynikająca z miłości), a nie przede wszystkim z poczuciem udręki.

Oczywiście są momenty krytyczne, kiedy zmęczenie bierze gore nad miłością, ale następują one nie od momentu zero.

Mechaniczne chodzenie ze smyczą na spacer, czy wstawania w nocy do pustej smyczy NIGDY nie da obrazu tego, co to znaczy jest mieć psa. Zabiera sie te druga super istotna polowe - miłość i przywiązanie. A bez tego ten eksperyment jest nic nie wart i kreuje w człowieku/dziecku poczucie, ze zwierze to tylko przykry obowiązek.

Dużo lepiej byłoby faktycznie wozić dzieci do schroniska, aby opiekowały sie konkretnymi psami.

nie zgadzam sie z Toba skrzaciku :) . rozumiem przekaz, ale nie zgadzam sie z nim. Wychodzenie z psami schorniskowymi jest swietnym pomyslem - od przyszlego roku zamierzamy wdrozyc w to Gajke- ale znowu odbywa sie na naszych warunkach, a nie innej istoty zywej. Jedziemy kiedy nam pasuje, a nie kiedy pies musi wyjsc. Bardzo nieudolnie probuje napisac, ze kazda milosc z czasem powszednieje, momentami sprawia, ze jestesmy nia zmeczeni. Na ogol jest to czasowe ;) . I dla mnie - mimo calej sympatii do czarnego stwora- sprzatanie jego kuweta jest przykrym obowiazkiem :) , a i czasami jego potrzeba czulosci wyprowadza mnie z rownowagi, jak rowniez nasze zycie jest podporzadkowane kotu bo jest bardzo wrazliwy i popada w stany lekkiej psychozy jak nie ma nas za dlugo w domu. I znowu mimo calej milosci do niego jest to meczace poniewaz nie daje luzu psychicznego po pracy, poniewaz trzeba wracac do domu bo kot teskni :niepewny: .

Jezeli ktos naprawde chce zwierzaka to taka metoda w niczym go nie zniecheci, a jezeli ktos chial zwierzaka bo mial taki chwilowy kaprys , a po eksperymencie zrezygnowal z pomyslu to bardzo dobrze. Schroniska sa pelne.

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

skrzacik Wysłany: 2015-07-03, 13:32   

Starsza Kobieta

Widzisz, to ja bym na eksperymencie poległa, a sprzatanie nadal mi nie przesłania czułości w stosunku do moich zwierząt. :)

W związku nadal podtrzymuję swoją opinie, ze metoda ze smyczą jest bez sensu. Ale rozumiem, ze Ty możesz mieć inne zdanie.

Nabla Wysłany: 2015-07-03, 13:37   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Dla mnie ta metoda jest dość mocno poniżająca dla dziecka i bezcelowa - robienie z niego idioty wychodzącego na spacer z pustą smyczą raczej doprowadzi do niechęci do rodziców, niż uświadomi o obowiązkach.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Sylviaa Wysłany: 2016-05-31, 15:55   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: od znajomej
moja córka ma 1,5 roku i myślałam ze bede musiała oddać psa ale okazało sie ze moja córeczka nie moze bez niego żyć jak tylko wstaje to krzyczy koko koko (oczywiscie po swojemu )

Odpowiedz do tematu