Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki zwierz dla dzieci?
Autor Wiadomość
adriana Wysłany: 2015-07-01, 09:17   

Starsza Kobieta

gustawa napisał/a:
Wygłaskać można, podbać też, ale do zabawy to nie jest to partner ;) Na wołanie też nie reaguje raczej.

No ja zdaje sobie sprawę, że nie będą za nami chodzić jak pies :) ale przynajmniej pogłaskać można i nie buntują się przed braniem na ręce i nie uciekają więc jakiś tam kontakt z nimi jest. O czystości tez już się naczytałam i naoglądałam filmików i wiem, że codziennie zbiera się bobki i odkurza a klatę myje raz w tygodniu przy stosowani vet bed i drewnianych podkładów...

No jeszcze się nie zdecydowałam ostatecznie ale jestem już bardzo blisko złamania się i na etapie oglądania konkretnych kandydatów :rotfl:

mama domowa
ArtAda

Laurana Wysłany: 2015-07-01, 09:50   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Najbardziej interaktywne z gryzoni to chyba szczury. Ale tu też zapaszek robi swoje (absolutne minimum sprzątania klatki to raz w tygodniu), no i koniecznie przynajmniej dwa, bo to też stadne bestie.

Mi został już tylko jeden i widzę, że zdziczał trochę, mniej wychodzi z klatki Ale gaszę stadko już, więc nie dobierałam kolejnego po odejściu towarzysza.

Iga

skrzacik Wysłany: 2015-07-01, 11:25   

Starsza Kobieta

Adriana, po prostu kup cokolwiek. Najlepiej coś, co krótko żyje, bo jednak taka świnka żyje ok. 8 lat.
A tak, dzieci szybko przekonają się, że zwierzę to obowiązek i mało frajdy i więcej nie będę go chciały. :hyhy: Bo mam wrażenie, że to do tego zmierza. ;)

adriana Wysłany: 2015-07-01, 11:34   

Starsza Kobieta

skrzacik napisał/a:
Bo mam wrażenie, że to do tego zmierza. ;)

Ale skąd takie wrażenie?

Ja kompletnie nie widzę sensu w kupowaniu czegokolwiek i bez przekonania, bo zwierzę to nie zabawka i nie o to chodzi żeby szybko padło i było z głowy :oczami:

Na forach jest mnóstwo dzieciaków, które mają niesamowitą frajdę z posiadania świnek, kochają te zwierzęta i uważają ich za najlepszych przyjaciół więc może nie koniecznie kot czy pies to jedyne sensowne rozwiązanie? :niepewny:

mama domowa
ArtAda

esoes Wysłany: 2015-07-01, 11:46   
Net włączony- gar z zupą spalony

Wrazenie takie chyba daja dosc przedmiotowe i malo emocjonalne wymagania w stosunku do zwierzaka.

Ma nie smierdziec,nie zostawiac siersci, nie spac w dzien bo dzieci moze zechcą sie z nim bawic etc..
Ostatnio zmieniony przez esoes 2015-07-01, 11:50, w całości zmieniany 1 raz  

adriana Wysłany: 2015-07-01, 11:50   

Starsza Kobieta

esoes napisał/a:
Wrazenie takie chyba daja dosc przedmiotowe i malo emocjonalne wymagania w stosunku do zwierzaka.

Chcę dać zwierzęciu dom, dobre warunki i opiekę. I pewnie wielką miłość dzieciaków. To naprawdę tak mało i przedmiotowo? :masakra:

mama domowa
ArtAda

esoes Wysłany: 2015-07-01, 11:56   

adriana napisał/a:
esoes napisał/a:

Chcę dać zwierzęciu dom, dobre warunki i opiekę. I pewnie wielką miłość dzieciaków. To naprawdę tak mało i przedmiotowo? :masakra:

Moim zdaniem milosc dzieci to malo. Na zwierzaka powinna byc gotowa cala rodzina. Moim zdaniem Ty nie jestes. Chcesz spełnić kaprys dzieci i tyle. Zwierzak ma byc bezproblemowy i bawic dzieciaki. A co jak charakter zwierzaka niezaspokoi potrzeb dzieci?
Zwierzaki sa rozne...
Kota w kazdym razie zdecydowanie odradzam. One bawią sie zazwyczaj wtedy kiedy chcą. Te łyse tez. Poza tym potrafią drapac meble i skakac po szafkach :)

Nabla Wysłany: 2015-07-01, 13:37   

Starsza Kobieta
Every man must dine

esoes napisał/a:
potrafia (...) skakac po szafkach

:rotfl: Straszna wada :rotfl:

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

esoes Wysłany: 2015-07-01, 13:49   

Nabla napisał/a:
esoes napisał/a:

Jak zgodzilam sie laskawie na kota to postawilam jasne warunki corce: musi go nauczyc zalatwiac sie do kuwety, spac w przedpokoju, nie wskakiwac na stol i bronboze na szafki.

Taaaa. Wlasciciele kotow pewnie niezle sie usmiali ;)

gustawa Wysłany: 2015-07-01, 21:39   

esoes napisał/a:

Jak zgodzilam sie laskawie na kota to postawilam jasne warunki corce: musi go nauczyc zalatwiac sie do kuwety, spac w przedpokoju, nie wskakiwac na stol i bronboze na szafki.

Dla mnie oczywista oczywistość. :cwaniak:
Fela śpi w przedpokoju na butach męża (li i jedynie!) albo na drapaku.
Na stół ani szafki nie wchodzi (robiłam eksperymenty zostawiając jej ulubione jedzenie ;) ) - jej max to kanapa, drapak, parapet i ewentualnie, w przypływie fantazji stolik przy kanapie. Ale wystarczy chrząknąć ;)

Ptysiowo

sheila Wysłany: 2015-07-01, 21:50   

Poważnie uzależniona

esoes napisał/a:
Nabla napisał/a:
esoes napisał/a:

No troszkę ;)

Ja już wcześniej pisałam o tym, że doskonale rozumiem córkę adriany - sama byłam takim dzieckiem: latami kręciłam dziurę w brzuchu mamy która podobnie do adriany nie chciała kłopotliwego zwierza i tym oto sposobem przerobiliśmy w domu chyba wszystko - od rybek, papużek, chomika po (kiedy byłam już nastalotką) kota i psa. I okazało się po tych wszystkich latach i doświadczeniach, że kot to zdecydowanie najłatwiejsze zwierzę świata do współżycia z człowiekiem. Najbardziej odradzam papużki - ileż przy tym było sprzątania! Wywalały z klatki łuski nasionek na 1,5 metra dookoła. No i pogłaskać nie można było. :( Rybki - to bardziej kategoria roślinka niż zwierzak - czułam się bardzo oszukana gdy dostałam akwarium w odpowiedzi na moje marzenia o sierściuchu.
Świnki śmierdzą - tak jak pisały dziewczyny. I też gubią sierść.
Ale lepsze już świnki niż nic i ta wielka tęsknota za zwierzakiem w sercu. :)

Aha - nigdy nie miałam ale przyjaciółka ma do dzisiaj żółwia lądowego i wydaje mi się, że jest to całkiem miły zwierz dla dzieci. Interakcja jest choć może nie bardzo intensywna. Ale jest pocieszny i naprawdę mało wymagający. No i głaskać można, skorupę co prawda, ale można. ;)

synek
córcia
córuteńka

Mad Wysłany: 2015-07-01, 22:23   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

A jeże? Sama nie wiem o nich nic, tylko tyle, ze chyba z 2 lata wstecz był na nie szał.

awangarda w stylu retro Wysłany: 2015-07-02, 04:08   

Starsza Kobieta

znajomi mieli swinke i nie kojarze, zeby smierdziala , ale moze ja mam slaby wech :zawstydzony: :zawstydzony:

adriana, nie ma sie co obruszac, ze nie wygladasz na fanke zwierzat. Nie musisz :)

Moim zdaniem odpusc sobie temat zwierzaka w domu, to bedzie kolejny Twoj obowiazek, dla dzieci bedzie radosc przez krotki czas, poznije spowszednieje. Poczekaj, az dzieci beda wieksze i przeprowadz eksperyment z smycza. Przejda go, mozna zastanwiac sie nad zwierzakiem, nie przejda, no coz nadal to nie bedzie ten czas. Dbrze, wiesz, ze jestem wielka fanka zwierzta, ale jednoczesnie patrze tez realnie na bycie wlascicielem albo bycie posiadanym przez zwierzaka. To oprocz mnostwa frajdy jest duzym obowiazkiem. Sprztanie po nim, dawanie jedzenia, pilnowanie, zeby nikt nikomu nie rozbil krzywdy, przytulanie, chodzenie do weterynarza, odrobaczanie, obcinanie pazurow, czesanie, zalatwianie kogos do opieki gdy sie wyjezdza. Naprawde nie wiem czy przy trojce dzieci zdecydowalabym sie na zwierze :zawstydzony: .

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

skrzacik Wysłany: 2015-07-02, 05:42   

Starsza Kobieta

A co to za eksperyment ze smyczą?

adriana Wysłany: 2015-07-02, 07:13   

Starsza Kobieta

awangarda w stylu retro, ja się nie obruszam tylko uważam, że teksty kup byle co i niech szybko zdechnie to będzie z głowy sa niesprawiedliwe :(

Naprawdę uważacie, że każde dziecko w końcu się znudzi zwierzakiem?

I czy naprawdę skoro nie chce mieć psa ani kota to juz nie ma sensu nic innego?

mama domowa
ArtAda

Odpowiedz do tematu