Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
suplementacja wit D
Autor Wiadomość
darkbulka Wysłany: 2014-01-16, 18:42   suplementacja wit D
Starsza Kobieta

Czy suplementujecie wit D3?
Czytalam ostatnie badania, iz w naszej strefie klimatycznej, od pazdziernika do kwietnia, kazdy powinien przyjmowac wit D. Co o tym sadzicie?

Ja jutro wybieram sie do lekarza w Medicover po skierowanie, bo badania na wit D, potas, wapn i fosfor oraz densymetrie mam w pakiecie.....ciekawa jestem czy dostane takie skierowanie...

kometa Wysłany: 2014-01-16, 18:46   

Starsza Kobieta

Ja badalam Oli ze względu na pocenie i wyszedl niedobór, teraz mamy kuracje 3-miesięczną. Lekarka mowila mi o zmianie wytycznych i podobno wszyscy powinni suplementowac, podawala normy, zdaje się 1000j. dla dorosłych (nie jestem pewna).

darkbulka Wysłany: 2014-01-16, 18:50   
Starsza Kobieta

no wlasnie dlatego pisze na dziale "doroslym" z mysla walsnie o sobie. Jesli u mnei wyjdzie niedobor, to meza wysle, i dzieci przebadam tez...diete mamy podobna wszyscy wiec najpierw sama dam sie pokloc

Alix Wysłany: 2014-01-16, 19:32   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Byłam z miesiąc temu temu u endo i powiedziała, że są nowe badania i wychodzi z nich, że znaczna większosć dorosłych ma niedobory i jet nowe zalecenie, żeby w miesiącach jesienno-zimowych przyjmować wit. D3 w dawce 1000 j./dobę. Ale tematu nie zgłębiałam, nie wiem co za badania i ogolnie mam mieszane uczucia.

Coś mi się kiedyś obiło, że jeśli latem nie przebywa się na słońcu to też należy suplementować, ale tego nikt i nigdy nie potwierdził.

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

darkbulka Wysłany: 2014-01-16, 19:37   
Starsza Kobieta

Jesienia i zima, w naszej szerokosci geograficznej, promienie sloneczne padaja pod takim katem iz dlugosc fal odpowiedzialna za wytwarzania wit D w skorze, do nas nie dociera. Stad ta potrzeba suplementacji. Doczytalam jednak, ze przed podaniem witamin trzeba koneicznie wykonac badania. Jesli juz suplementujemy, to tylko D3 a nie sztuczna D2 bo ona jest slabowchlanialna...
Przerazilam sie zaa to skutkami niedoboru, moga to byc m.in depresje czy choroby przytarczyc....

Liliputek Wysłany: 2014-01-16, 20:24   

Net włączony- gar z zupą spalony

Ja podaję, (decyzja poradni przyszpitalnej do której jesteśmy zapisani) synek miał robione badania pod tym kątem i ma niedobór witaminy D i za dużo fosforanów. Podaje kropelki oraz mamy ustaloną dietę.
Też usłyszałam że w okresie jesienno zimowym powinno się w naszej strefie klimatycznej zażywać witaminę D. a szczególnie kobiety w ciąży.
I mam przez lekarza zalecenie brać wit. bo mam niedobór.

Pozdrawiamy
:serce: :serce:

markdottir Wysłany: 2014-01-16, 20:57   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Też słyszałam tę teorię, ale nie przyszło mi do głowy badać czy mam niedobór. Łykam preparat multiwitaminowy z vit. D, więc nie zajęłam się tematem głębiej.

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Patka Wysłany: 2014-01-17, 10:09   

Starsza Kobieta

Jak do nas trafilas?: G.
Koleżanki Mama od dłuższego czasu bardzo źle się czuła-jak zawsze aktywna i żywa kobieta,teraz była potwornie słaba,miała jakieś stany depresyjne- ogólnie wyglądała i czuła się strasznie. Lekarzom ciężko było namierzyć przyczynę, podejrzewali,że może tak przechodzi menopauzę itp. W końcu jeden mądry lekarz zalecił sprawdzenie poziomu wit.D - okazało się,że ma skrajny niedobór. Zaczęła przyjmować końską -w jej przypadku dawkę wit.D i z tygodnia na tydzień zaczęła na oczach naszych odżywać :) Może skrajny przypadek,ale jak widać-coś w tym musi być.

Czemu myślę o rzeżusze? czy wciąż o niej myśleć muszę? :)

darkbulka Wysłany: 2014-01-17, 10:23   
Starsza Kobieta

bylam u internisty. Potwierdzila, iz u nas, mozna lykac wit D3 w ciemno, bo kazdy ma niedobory :zdziwko: skierowanie na badanie dala, dodatkowo na wapn i badanie densynometryczne. jestem mega ciekawa co wyjdzie...

focia Wysłany: 2014-01-17, 10:40   

Starsza Kobieta

Mam zalecenie od endo - 4-6 kropli dziennie.

xena Wysłany: 2014-01-17, 10:47   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

focia napisał/a:
Mam zalecenie od endo - 4-6 kropli dziennie.

Ja tez od endo - po 4 krople dziennie. Tyle tylko, że wykupione i niestety jakoś zapominam łykać :zawstydzony:
Chyba mnie zmobilizujecie.

Marzenia należy spełniać. Nieważne jakie są, dzięki temu stajemy się szczęśliwsi i odnajdujemy kolejne cele, do których warto dążyć.

Nabla Wysłany: 2014-01-17, 10:53   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Cytat:
Recommendations from the Institute of Medicine for adequate daily intake of vitamin D are 200 IU for children and adults up to 50 years of age, 400 IU for adults 51 to 70 years of age, and 600 IU for adults 71 years of age or older.101 However, most experts agree that without adequate sun exposure, children and adults require approximately 800 to 1000 IU per day.1-3,8,15,16,20,102,103

http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMra070553

Poza zagrozeniem osteoporoza (a przy problemach z tarczyca juz sie jest w grupie ryzyka) niedobor witaminy D prowadzi do oslabienia miesni (takze przepony miednicy = tych odpowiedzialnych za trzymanie moczu).

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

madzik1977 Wysłany: 2014-01-17, 11:56   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Mi endokrynolog zaleciła przyjmowanie vit D3 w liczbie 2000 j. , a Ninie - 800 j.

lara Wysłany: 2014-01-17, 12:41   

Forumowy wyjadacz

Mnie gin zlecił badanie poziomu przy próbie zaciążenia. Oczywiście niedobór wyszedł i brałam jakoś po 5 kropli dziennie. Nie pamiętam czy ma to wpływ na zajście w ciążę, ale skoro spec od leczenia niepłodności to zleca prawie każdej pacjentce..

Olaja Wysłany: 2014-01-17, 12:48   

Starsza Kobieta

Moja siostra pod koniec wiosny czuła się bardzo źle, była słaba. Lekarz zalecił badanie poziomu wit. D i wyszedł jej skrajny niedobór.
Brała witaminę w dużych dawkach. Z reszta nadal bierze, ale już mniej.
Sobie nigdy poziomu nie sprawdzałam. Dziecku podaje raz dziennie tą witaminę:
http://oleofarm24.pl/prod...CFYFe3godOFoAUg
W aptece mi ją polecono, ale widzę, po wpisie madzik1977, że jak dla 5-latka to chyba za mało raz dziennie. :hmmm:

"Są tylko dwie rzeczy, które powinniśmy dać swoim dzieciom: korzenie i skrzydła"

Odpowiedz do tematu