Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Leczenie kanałowe - pomocy
Autor Wiadomość
alexa Wysłany: 2014-01-29, 21:37   

Starsza Kobieta

Famke napisał/a:
Agata22 napisał/a:
jakby się igła złamała przy czyszczeniu kanału

Agata22 napisał/a:
póxnij taką igłę trzeba usunąć chirurgicznie

słabo mi.... ;-))

Famke ja mam wszystkie zęby u góry przeleczone kanałowo, bo to warunek do zalozenia koron a i te mam. Jak i dwie dolne kanałowki, jak mnie pechowcowi dentystycznemu się nic nie złamalo przy takiej ilosci kanalowek to wiesz.... Wdech - wydech ;)
Mam wzmocnione tylne zęby, ale nie wiem na ile to wynikalo z potrzeby a na ile znowu bylo wymogiem do koron. Przy takim "normalnym" kanalowym leczeniu to nie (chyba nie, bo nic nie wspominali w trakcie).

Nabla to ja juz narzekac na ceny nie będę :masakra:

ampa Wysłany: 2014-01-29, 21:46   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: gimblowa ewakuacja
Nabla napisał/a:
ampa napisał/a:
ile płacicie za leczenie u swoich dentystów

850EUR :masakra: (600 kanałówka, 250 wypełnienie). Samolot i leczenie w PL wyszłoby taniej :mur:

No to już nie czuję się jak jeleń. Sprawdziłam w papierach 4 kanały były, leczenie 780zł, a później wypełnienie 180zł.

I przed leczeniem podpisywałam umowę.

A wzmocnienie to coś z włókna szklanego?

A

Nabla Wysłany: 2014-01-29, 21:53   

Starsza Kobieta
Every man must dine

ampa napisał/a:
A wzmocnienie to coś z włókna szklanego?

Przed zabiegiem miałam przedstawioną opcję założenia trzpienia metalowego do zęba, który miałby posłużyć najpierw jako wzmocnienie a potem rdzeń dla korony - ale udało się uratować tyle własnej tkanki, że mnie to ominęło.

A co do cen - mój dentysta i tak należy do tańszych, bo to bardzo "młoda" klinika... :mur:

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

alexa Wysłany: 2014-01-29, 22:25   

Starsza Kobieta

Nabla napisał/a:

Przed zabiegiem miałam przedstawioną opcję założenia trzpienia metalowego do zęba, który miałby posłużyć najpierw jako wzmocnienie a potem rdzeń dla korony

To ja wlasnie o tym pisalam. I przypomnialo mi się, że to mam tez w gornych jedynkach, dwojkach i trojkach - nie od razu, ale po tym jak mi się ulamała korona na jedynce bez wzmocnienia "dorobili".

Kary Wysłany: 2014-01-30, 07:13   

Starsza Kobieta

W wielu gabinetach dodatkowo płatne są usługi typu leczenie kanałowe pod mikroskopem, czy większa niż zakładana z góry liczba zdjęć rtg.

Ja podpisywałam oświadczenie, że zapoznałam się z ryzykiem i możliwymi ew. komplikacjami, jakie niesie ze sobą leczenie kanałowe (taki dupochron dla lekarza - podobne podpisywałam przy wyrażeniu zgody na znieczulenie u Maksa itp.)

Ja mam w tej chwili przeleczoną kanałowo i przygotowaną pod koronkę siódemkę. Poinformowano mnie tylko, że koszt założenia takiej koronki to od 750 zł w górę... Wiecie może z czego wynikają różnice (do 1600 zł może to podobno kosztować)?

Łobuz Maksymalny
Miko

dobbi Wysłany: 2014-01-30, 07:15   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

ja też mam te wkłady wzmocnione włóknem szklanym.
kilka lat temu za leczenie kanałowe płaciłam od 650 do 850 zł, w zależności od zęba.

Kary napisał/a:
Ja podpisywałam oświadczenie, że zapoznałam się z ryzykiem i możliwymi ew. komplikacjami, jakie niesie ze sobą leczenie kanałowe

bez sensu, naprawdę. jaką masz alternatywę? jedynie usunięcie zeba.
Kary napisał/a:
Poinformowano mnie tylko, że koszt założenia takiej koronki to od 750 zł w górę... Wiecie może z czego wynikają różnice

od jakości i ilości wykorzystanego materiału

z pozdrowieniami

ampa Wysłany: 2014-01-30, 08:52   

Kary napisał/a:
Ja mam w tej chwili przeleczoną kanałowo i przygotowaną pod koronkę siódemkę. Poinformowano mnie tylko, że koszt założenia takiej koronki to od 750 zł w górę... Wiecie może z czego wynikają różnice (do 1600 zł może to podobno kosztować)?

Koronę na czwórkę wyceniono mi na 2500zł ma być wkład z włókna szklanego i korona ceramiczne na metalu.

A

Kary Wysłany: 2014-01-30, 08:57   

Starsza Kobieta

ampa napisał/a:
Koronę na czwórkę wyceniono mi na 2500zł ma być wkład z włókna szklanego i korona ceramiczne na metalu.

:masakra:

Łobuz Maksymalny
Miko

Nabla Wysłany: 2014-01-30, 09:06   

Starsza Kobieta
Every man must dine

dobbi napisał/a:

Z ciekawostek - w Irlandii kanalowka jest traktowana jako fanaberia ;) Ubezpieczenie (prywatne) nie obejmuje kosztow takiego zabiegu, tylko wyrwanie zeba jest powszechnie akceptowalna opcja :masakra:

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Kary Wysłany: 2014-01-30, 09:13   

Starsza Kobieta

dobbi napisał/a:

Jak nie podpiszę, to nie zrobią? :niepewny: Mówię, taki dupochron dla lekarza.

Łobuz Maksymalny
Miko

dobbi Wysłany: 2014-01-30, 09:17   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

a nie wiem czy NFZ finansuje leczenie kanalowe, wie ktoś?

Kary, no dupochron, ale po co? przecież alternatywą dla kanałowego jest wyrwanie zęba. więc jak nie podpiszesz, to wynocha z gabinetu. a jak spieprzy leczenie kanałowe, to i tak czeka człowieka ekstrakcja, nie?
nie rozumiem idei oświadczenia w tym kontekście, serio.

z pozdrowieniami

Kary Wysłany: 2014-01-30, 09:26   

Starsza Kobieta

dobbi napisał/a:

Że znasz ryzyko? :niepewny:

Doprawdy no idea. I tak nie masz wyjścia i tak.

Łobuz Maksymalny
Miko

Antka Wysłany: 2014-01-30, 09:32   

Forumowy wyjadacz

Nabla napisał/a:

Z ciekawostek - w Irlandii kanalowka jest traktowana jako fanaberia Ubezpieczenie (prywatne) nie obejmuje kosztow takiego zabiegu, tylko wyrwanie zeba jest powszechnie akceptowalna opcja

To by tlumaczylo ich stany uzebienia... ;)

A propos Twojego, Nabla, komentarza o kosztach i alternatywie w Polsce to my tak wlasnie robimy - zeby leczymy prywatnie w Polsce, oboje. Wychodzi taniej, nie wspominajac ze dentystow w UK to ja sie po prostu balam.

dobbi Wysłany: 2014-01-30, 09:37   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

Kary napisał/a:
dobbi napisał/a:

Że znasz ryzyko? :niepewny:

Doprawdy no idea. I tak nie masz wyjścia i tak.

no ale i bez oświadczenia znam ryzko przecież. :)
zwariowali

z pozdrowieniami

ampa Wysłany: 2014-01-30, 10:50   

Chcą aby pacjent podpisał, że owo ryzyko zna i w razie niepowodzenia nie miał pretensji, nie ciągał po sądach.
Coś jak w szkole podpisywanie co roku zgody na udzielenie pomocy przedmedycznej.

o leczeniu na NFZ wygooglałam, że coś się należy:
Cytat:
NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia) refunduje leczenie kanałowe tylko i wyłącznie w kilku przypadkach:
Wszystkim ubezpieczonym pacjentom, jeżeli leczenie kanałowego dotyczy zęba jednokanałowego – w praktyce różnie interpretowany przepis – niektóre gabinety stomatologiczne leczą kanałowo na NFZ tylko zęby przednie (od trójki do trójki), lecz należy wziąć pod uwagę, że ze względu na osobniczą zmienność ząb, który jest w ponad 90% przypadków zębem jednokanałowym może mieć dwa lub więcej kanałów!
Leczenie kanałowe wszystkich zębów u dzieci i młodzieży do 18 roku życia obejmujące leczenie do 3 kanałów w zębie – w praktyce niektóre zęby trzonowe bardzo często mają 4 kanały, więc tego refundowane leczenie kanałowe nie obejmuje.
Leczenie kanałowe wszystkich zębów u kobiet w ciąży i połogu (do 42 dnia od końca porodu) podobnie jak wyżej refundowane jest leczenie do 3 kanałów w jednym zębie (uwaga odnośnie zębów 4 kanałowych jak wyżej). Przypominamy, że nie ma możliwości leczenia części kanałów w zębie, – czyli nie można wyleczyć 3 kanałów w zębie 4 kanałowym – jest to wbrew zasadom leczenia endodontycznego.
Dodatkowym problemem w leczeniu kanałowym na NFZ jest ewentualne (w praktyce bardzo często spotykane) zakażenie kanałów w tym wypadku zarówno dla kobiet w ciąży i połogu jak i młodzieży i dzieciom do 18 roku życia przysługuje leczenie i wypełnienie tylko 2 kanałów.

żródło

A

Odpowiedz do tematu