Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Leczenie kanałowe - pomocy
Autor Wiadomość
Nabla Wysłany: 2014-01-30, 11:24   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Antka napisał/a:
A propos Twojego, Nabla, komentarza o kosztach i alternatywie w Polsce to my tak wlasnie robimy - zeby leczymy prywatnie w Polsce, oboje. Wychodzi taniej, nie wspominajac ze dentystow w UK to ja sie po prostu balam.

Tylko poza kosztem finansowym oznacza to jeszcze spora dziure w pracy i to nie wiadomo kiedy i na jak dlugo (bo nie przewidzisz rozwoju leczenia ani pozniejszych komplikacji). A co do lokalnych dentystow to fakt, strach, ale "moich" sie nie boje, bo korporacyjnie udalo nam sie dostac do nowej kliniki leczacej wylacznie trudne przypadki (implanty, kanalowki, przeszczepy dziasel itp).

Z oswiadczen przed leczeniem to tylko endodonta mnie poinformowal, ze nie ma 100% pewnosci, ze kanalowka sie powiedzie - ze istnieje ryzyko ekstracji zeba i tak.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

dobbi Wysłany: 2014-01-30, 11:37   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

ampa napisał/a:
Chcą aby pacjent podpisał, że owo ryzyko zna i w razie niepowodzenia nie miał pretensji, nie ciągał po sądach.

a na pozostałe zabiegi dentystyczne też każą się oświadczać, czy tylko na kanałowe? bo tak na dobrą sprawę, każdy zabieg można spieprzyć i zębiarza po sądach ciągać za fuszerkę

z pozdrowieniami

Famke Wysłany: 2014-01-30, 20:41   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

mam znowu pytanie do osób, które miały leczenie kanałowe. Dziś byłam u stomatologa - jak wcześniej pisałam. Oczyścił kanały i założył opatrunek. Powiedział, że jestem skomplikowanym przypadkiem bo mam nietypowe kanały. Kazał przyjść za 2 tygodnie na kolejne czyszcenie i podobno wtedy wypełni kanały. A na kolejnej trzeciej wizycie odbuduje ząb.

Jakby mnie znowu zaczął boleć - mam przyjść i poprosić o antybiotyk. MIałam nadzieję, że dziś sprawa się zakończy - a tu czeka mnie korowód dalszy. Czy u Was też tak to wyglądało? Też Wam tak etapami leczono?

Boli mnie ten ząb nadal - tylko trochę mniej (boję się, że zacznie znowu boleć jak poprzednio)....

pichcenie

Nabla Wysłany: 2014-01-30, 20:46   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Famke, ja miałam leczone etapami, bo miałam zarośnięty kanał (nie było widać jak przebiega w korzeniu). Endotonta wiercił na ślepo 0.5mm - rentgen, żeby zobaczyć czy idzie w dobrą stronę, i znowu 0.5mm. Całość zajęła 2 długie wizyty, bo po prostu za długo to by trwało, zeby zrobić na raz. Wypełnienie to była trzecia wizyta.

Gdyby leczenie było prostsze, to kanałówka poszła by na jeden raz, plomba na drugi. Ale nie było żadnego zatruwania itp, bo ząb był martwy.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Famke Wysłany: 2014-01-30, 20:51   

dziękuję - pocieszyłaś mnie. Może przestanie mnie boleć. Pocieszające jest to, że samo czyszczenie nie było bolesne faktycznie (wzięłam znieczulenie od razu). Na koniec jedynie coś tam poczułam - i to chyba to miejsce, które mnie boli właśnie. Podobno mam jakąś nietypową budowę kanałów bo dwa schodzą się w jeden. I przez to jest problematycznie. Chciałabym, żeby ten ból już przeszedł - bo to już 3 tydzień i cokolwiek czuję się umęczona ;-)
U mnie lekarz oglądał wyniki tomografii, którą zrobiłam wczoraj.

pichcenie

dobbi Wysłany: 2014-01-30, 20:52   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

Famke, nie wiem czy Cię to pocieszy, ale ja miałam jeden ząb leczony kanałowo 6 miesięcy ;)
w kilku przypadkach skończyło się na 3 wizytach, czy 3 etapach jak wolisz.
gość pewnie wie co robi

z pozdrowieniami

Mala__Di Wysłany: 2014-01-30, 21:03   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Osobiście nie miałam leczenia kanałowego, ale znajomy mówił mi, że czasem jest właśnie kilka etapów - także jest to całkiem normalne :)

Famke Wysłany: 2014-01-30, 21:08   

dobbi napisał/a:
Famke, nie wiem czy Cię to pocieszy, ale ja miałam jeden ząb leczony kanałowo 6 miesięcy ;)

o matko kochana....

dobbi napisał/a:
gość pewnie wie co robi

tego się trzymam - zresztą się chłopina nagimanstykował przy mnie. Prawie mu kazałam przysięgać, że nie będzie bolało, a do mojej histerycznej prośby o dużą dawkę znieczulenia też podszedł profesjonalnie - nawet przed zastrzykiem dostałam żel znieczulający na dziąsło :rotfl:
Czuję, że po tym już nie będę tym samym człowiekiem :rotfl: Teraz mogę leczyć zęby bez znieczulenia - bo to pikuś.

pichcenie

Mala__Di Wysłany: 2014-01-30, 21:20   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Famke napisał/a:
do mojej histerycznej prośby o dużą dawkę znieczulenia też podszedł profesjonalnie - nawet przed zastrzykiem dostałam żel znieczulający na dziąsło :rotfl:

super! :D :ok:

Famke Wysłany: 2014-01-30, 21:22   

:-)

pichcenie

dobbi Wysłany: 2014-01-30, 21:35   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

Famke napisał/a:
nawet przed zastrzykiem dostałam żel znieczulający na dziąsło

skąd ja to znam ;)

mój mnie jeszcze przegimnastykował w ten sposób, że po każdorazowym przepucowaniu kanału kazał mi lecieć na rtg, które było w gabinecie obok, więc podczas jednej wizyty robiłam ze dwie tury po korytarzu kliniki, z całym oprzyrządowaniem w paszczy, ku radości innych pacjentów :rotfl:

z pozdrowieniami

alexa Wysłany: 2014-01-30, 21:46   

Starsza Kobieta

Famke napisał/a:
Też Wam tak etapami leczono?

Tak, ostatnia kanałowka byla trzy etapowa.
I rownież w trakcie latalam do gabinetu obok robic RTG, jeden z kanalow byl problematyczny.
A ząb niby martwy i bolec nie mial - trafilam tam z bolem, bolało ciągiem jeden dzien, kolejnego podskakiwalam przy jego dotknięciu - to jak bolało jak diabli przy dotknięciu to siadając na fotel pomyslalam, że jak ma mnie nie bolec przy borowaniu :cool2:
Zgodzilam się sprobowac bez znieczulenia - do "pierwszego wiertła" :rotfl: Potem stwierdzilam, że nie ma co cierpiec dla idei ;) Po znieczuleniu (i jak juz zeszło) wszystko bylo ok.

Kary Wysłany: 2014-01-31, 06:59   

Starsza Kobieta

dobbi napisał/a:
Famke, nie wiem czy Cię to pocieszy, ale ja miałam jeden ząb leczony kanałowo 6 miesięcy

Ja też. Od założenia opatrunku po pierwszym czyszczeniu kanałów miałam w jednym przypadku 3 wizyty, zanim kanały zostały uzupełnione ostatecznie.

Łobuz Maksymalny
Miko

Licho Wysłany: 2014-01-31, 10:29   

Forumowy wyjadacz

Mój dentysta od jakiegoś czasu robi mi znieczulenie takim pistoletem, a nie strzykawką, także przestałam o nim (o znieczuleniu) myśleć w kategoriach zastrzyku - a co za tym idzie przestałam się go bać.
W tym pistolecie jest duuuuuuuuużo cieńsza igiełka, prawie nie czuje się nakłuwania, już nie żądam żeliku znieczulającego przed znieczuleniem.

:police:

Famke Wysłany: 2014-01-31, 13:49   

A też Was tak bolało po czyszczeniu kanałów, pomiędzy kolejnymi wizytami? Bo mnie boli nawet bardziej i czuję to rozpieranie. Dostałam antybiotyk.

pichcenie

Odpowiedz do tematu