Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wolnowar - warto?
Autor Wiadomość
esoes Wysłany: 2016-11-04, 14:06   
Net włączony- gar z zupą spalony

A w zyciu :)
Trzeba stac do zagotowania, czyli jakies kilka minut, potem sie zmniejsza temperature do minimum, nastawia czas na kuchence i mozna wychodzic :)
Przynajmniej ja tak robię.

Nabla Wysłany: 2016-11-04, 14:42   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Nie każda kuchenka ma timer ;)

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

esoes Wysłany: 2016-11-04, 15:05   

No tak, to na indukcji tylko mozliwe.

Aloreszeka Wysłany: 2016-11-08, 13:23   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Kilka moich znajomych ma wolnowar i polecają ponieważ można w ciekawy i zdrowy sposób coś ugotować - ja osobiście tego nie potrzebuje. Raczej unikam takich nowinek technicznych ;)

DC Wysłany: 2016-11-09, 10:12   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Aloreszeka napisał/a:
Kilka moich znajomych ma wolnowar i polecają ponieważ można w ciekawy i zdrowy sposób coś ugotować - ja osobiście tego nie potrzebuje. Raczej unikam takich nowinek technicznych ;)
Zważywszy, że wolnowar pojawił się w latach '70 ubiegłego wieku, to dość stara "nowinka techniczna" ;) .

Im bardziej poznaję ludzi-tym bardziej kocham zwierzęta

Nabla Wysłany: 2016-11-09, 12:48   

Starsza Kobieta
Every man must dine

A wcześniej zostawiało się garnek w wygaszonym piecu... szczyt technologii :rotfl:

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Lidan Wysłany: 2016-11-11, 21:53   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: Przypadkiem.
Uwielbiam moje nocne gotowanie :-) W jedną noc wolnowarzyłam rosół, a w kolejną bigos.
Najlepsza i jedyna grochówka, której nie muszę cedzić ani przecierać powstaje również w wolnowarze. Mój mąż uwielbia golonkę z kapustą z wolnowaru i kapuśniak na żeberkach. To jeden z lepszych zakupów do kuchni jakie w ostatnich latach poczyniłam.

esoes Wysłany: 2016-11-12, 06:57   

Lidan napisał/a:
Uwielbiam moje nocne gotowanie :-) W jedną noc wolnowarzyłam rosół, a w kolejną bigos.
Najlepsza i jedyna grochówka, której nie muszę cedzić ani przecierać powstaje również w wolnowarze. Mój mąż uwielbia golonkę z kapustą z wolnowaru i kapuśniak na żeberkach. To jeden z lepszych zakupów do kuchni jakie w ostatnich latach poczyniłam.

Cedzic albo przecierac grochowkę???
Po co?? :szok: :szok:

Lidan Wysłany: 2016-11-13, 17:35   

Jakoś tak się u nas przyjęło, że akurat tą zupkę się przeciera przez sitko prosto do garnka z gotującymi się ziemniaczkami. Najbardziej lubię taką gęstą, że aż łyżka w niej stoi. Piszę o grochówce z połówek żółtego groszku nie o zupie fasolowej z jaśka :oczami:

esoes Wysłany: 2016-11-13, 18:06   

To mam dla Ciebie dobrą wiadomosc: jak jeszcze kilka minut pogotujesz te polowki groszku, to bez przecierania zrobi się papka ;)

Lidan Wysłany: 2016-11-14, 06:50   

DC napisał/a:
Lidan, bigosu mam narazie niezły zapas, więc odpuszczę, ale chyba skuszę sie na tę zapiekankę ziemniaczaną, tylko muszę zrobic "inwenatryzację" lodówki bo u moich mięsożerców wersja wegetariańska nie wchodzi w grę :kwasny:
Co do rosołu to wyszedl super i wyszło go całkiem sporo (cały gar nastawilam) starczyło na 3 dni, bitki "pyrkały" 7 godz. na LOW i jak to okreslił moj przyszly zięć "trafione w punkt" były :hyhy:

Jeśli jeszcze tu zaglądasz to czy mogłabyś podać w miarę dokładny przepis na bitki. Może to i prosta sprawa ale ja chyba nigdy ich nie robiłam nawet normalnie. Z jakiego mięsa? czy najpierw obsmażałaś je na patelni? Czym podlałaś, co dodawałaś, jak długo się dusiły? Pewnie mogłyby przypaść do gustu mojemu mięsożernemu mężowi :hyhy:
esoes napisał/a:
To mam dla Ciebie dobrą wiadomosc: jak jeszcze kilka minut pogotujesz te polowki groszku, to bez przecierania zrobi się papka ;)

Masz rację tylko, że wtedy już ta gęsta papa będzie przypalpona :zdegustowany: W wolnowarze właśnie pięknie się groszek rozpływa. W nocy zupka sie gotuje, rano ją studzę i gdy wracamy z pracy tylko podgrzewamy potrzebną ilość.

Caska Wysłany: 2016-11-14, 07:04   

Forumowy wyjadacz

Jaką markę wolnowaru polecacie? Czy one wszystkie są mniej więcej podobne, czy na coś konkretnego trzeba zwrócić uwagę?

Lidan Wysłany: 2016-11-14, 07:14   

Wszystkie są podobne. Każdy ma szklaną pokrywkę, misę przeważnie ceramiczną choć podobno czasem trafiają się takie z teflonową i korpus podobny do prodiża. Większość ma pojemność ok. 3,5 litra co jest optymalną wielkością. Podobno są też 2 razy większe ale ja jeszcze takiego nie widziałam. Zdecydowana większość ma tylko jedno pokrętło, którym określa się to czy potrawa będzie się gotowała szybciej czy wolniej. Wszystkie gotują w temperaturze nieprzekraczającej 100 stopni. Ja kupiłam swój wolnowar w Lidlu za ok 80 - 90 zł. Jest ciężki bo ta misa tyle waży ale nie latam z nim po mieszkaniu więc tylko przy myciu muszę uważać, żeby nie rozbić.
Chętnie kupiłabym takiego małego jednoosobowego wolnowara na owsiankę ale też nie znalazłam jeszcze takiego malucha.
Przypomniało mi się, że podobno wolnowary różnią się ilością pobieranej mocy. Z tego co tu czytałam trzeba szukać takich, które pobierają jak najmniej bo chodzi o to, żeby jak najmniej prądu zużywać. Inaczej przestanie się to opłacać.

esoes Wysłany: 2016-11-14, 09:14   

Lidan napisał/a:

esoes napisał/a:

Masz rację tylko, że wtedy już ta gęsta papa będzie przypalpona :zdegustowany: W wolnowarze właśnie pięknie się groszek rozpływa. W nocy zupka sie gotuje, rano ją studzę i gdy wracamy z pracy tylko podgrzewamy potrzebną ilość.

Jakies 30 lat gotuje grochowkę i nigdy mi się nie przypaliła.
Ty umiesz gotowac tradycyjnie?
Czy tylko w wolnowarze?

gabismutniak Wysłany: 2016-11-21, 14:21   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Witajcie dziewczyny. Chciałabym rozpocząć swoją przygodę z wolnowarem. Widzę, że większość z was jest przyjemnie nastawiona do tego urządzenia i raczej polecacie. Zastanawiam się nad zakupem wolnowaru z www.babiniec-cafe.p Ma ktoś go może? Wiem, że już wcześniej pojawiał się w ofercie. Mam jeszcze pytanie, czy to prawda, że jak wolnowar gotuje się przez całą noc, to również zapach rozchodzi się po całym mieszkaniu?
Ostatnio zmieniony przez Nabla 2016-11-21, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu