Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
ospa
Autor Wiadomość
Caska Wysłany: 2016-03-15, 09:10   

Forumowy wyjadacz

Tak czytałam jak u nas była ospa - że bezpiecznie jest dopiero, kiedy wszystkie zamienią sie w strupy.

adriana Wysłany: 2016-03-15, 09:12   

Starsza Kobieta

markdottir napisał/a:
Oj może. U nas się wlokła.

A pamiętasz ile dokładnie? I kiedy pojawiły się ostatnie nowe krostki?

mama domowa
ArtAda

markdottir Wysłany: 2016-03-15, 09:26   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Nie pamiętam, ale ponad 2 tygodnie pojawiały się nowe krosty. Nasz pediatra szczerze się dziwił, że tak długo ją wysypuje.

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

adriana Wysłany: 2016-03-15, 09:41   

Starsza Kobieta

markdottir napisał/a:
Nasz pediatra szczerze się dziwił, że tak długo ją wysypuje.

No właśnie, bo nasza pediatra dziś przez telefon też wyraziła dość mocne zwątpienie, że to ospa... Minęły już ponad trzy tygodnie a on ma nadal jedną krostkę z pęcherzykiem :/

mama domowa
ArtAda

markdottir Wysłany: 2016-03-15, 09:49   

Starsza Kobieta

Ale tylko jedną krostę ma w ogóle?

1% dla Patryka

xmonixxx Wysłany: 2016-03-15, 10:18   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

adriana, moje dziecko miało z 10 krostek łącznie. dla nas wyglądało to jak ospa, ale lekarka z przypadku stwierdziła ze nie jest w stanie powiedzieć nam jednoznacznie :oczami:
nie miał temp.

zbieram się do badań krwi i chcę przy okazji sprawdzić przeciwciała, to chyba powinno pokazać jednoznacznie czy ospa była przebyta czy nie ? :niepewny:

adriana Wysłany: 2016-03-15, 11:53   

Starsza Kobieta

Młody miał jednego dnia 37 stopni ale siekło go przy tym niesamowicie, przespał pól dnia. Potem było dobrze. Po kilku dniach się zorientowaliśmy że ma krostki, które wyglądają jak ospowe. Kilka, nie drapał się, kiedy powoli znikały, pojawiło się kilka nowych. Ale w sumie to nie więcej niż 15... No i teraz ma jedną taką trochę strupkowatą i jedną z widocznym jeszcze uwypukleniem - pęcherzykiem. Tylko to już 4 tydzień mija od tego epizodu z temperaturą... Szkoda, że o tych badaniach nie pomyślałam...

mama domowa
ArtAda

Zmora Wysłany: 2016-05-16, 07:26   

Starsza Kobieta

Mamy ospę, pierwsze kropki zobaczyliśmy wczoraj, ale przbywają w ekspresowym tempie.

Kupiłam tę piankę Poxclin i nie wiem, czy dobrze stosuję, bo z ulotki dowiedziałam się mnóstwa info o ospie, ale nic o stosowaniu pianki.
Jedno psiknięcie tą pianką starcza na całe ciało i nie wiem, czy rozsmarowywać po całym ciele (też tam, gdzie kropek nie ma) czy punktowo (ale wtedy zostaje dość gruba warstwa)...? Jak jej używałyście?

Czego używać na buzię? Dziecko ma dość sporo kropek wokół ust i oczu, ciągle mam wrażenie, że ta pianka mu spłynie.

Lekarka zaleciła szybkie kąpiele w nadmanganianie i octenisept. Radzicie coś jeszcze?

I co z Isoprinosine? Lekarz powiedział, że ospa wietrzna nie jest w zakresie tego preparatu, więc nie będzie zalecał, ale że generalnie można kupić bez recepty więc nasza decyzja :oczami: Ktoś ma jakieś wrażenia z podawania przy ospie?

Aha, a Fenistil w kroplach doustnie czy w żelu miejscowo? Bardzo swędzą pośladki i pachwiny (duży wysyp). Lekarz mówił o kroplach, ale pierwszy raz słyszę o tej postaci i nie wiem, czy to się sprawdza?

Caska Wysłany: 2016-05-16, 07:50   

Forumowy wyjadacz

Zmora napisał/a:
Czego używać na buzię? Dziecko ma dość sporo kropek wokół ust i oczu, ciągle mam wrażenie, że ta pianka mu spłynie.

My na krostki na całym ciele (też na twarzy) mieliśmy zalecony fiolet i tylko to stosowaliśmy.

markdottir Wysłany: 2016-05-16, 07:54   

Starsza Kobieta

U nas też tylko gencjana była grana.

1% dla Patryka

Zmora Wysłany: 2016-05-16, 08:10   

Starsza Kobieta

A jakieś rady przed zastosowaniem fioletu? Czekać trochę z ubieraniem, czy w ogóle tylko ciemne ubrania wkładać?
Jakoś wyobrażam sobie, że to się nakłada patyczkami (takimi do uszu). Słusznie? Nie bać się nakładać przy oczach i ustach?

D. Wysłany: 2016-05-16, 08:16   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

przy oczach ostroznie, usta ok. Bo to roztwor wodny a nie na spirytusie.

Pianki nie stosowalismy wiec nie podpowiem.

Fenistl w kroplach teoretycznie ma dzialanie antyswiadowe, ja podawalam ale nie wiem czy dzialal czy po prostu Ame malo sie drapala i tyle.

Caska Wysłany: 2016-05-16, 08:42   

Forumowy wyjadacz

Cytat:
Jakoś wyobrażam sobie, że to się nakłada patyczkami (takimi do uszu). Słusznie?

Tak dokładnie robiliśmy. Przed ubraniem chwilę czekaliśmy aż przyschnie, ale lepiej zakładać jakieś bardziej "domowe" ubrania, bo np. jak się Młodsza spociła to kark miała cały fioletowy - choć z większości ubrań się sprało, na jednej czy dwóch rzeczach zostały pojedyncze zabrudzenia.

markdottir Wysłany: 2016-05-16, 08:56   

Starsza Kobieta

Plamy które zrobiły się od posmarowanych krostek wszystkie się sprały, ale to co kapnęło bezpośrednio na tkaninę zostało.
My też nakładaliśmy patyczkami.

1% dla Patryka

Caska Wysłany: 2016-05-16, 09:06   

Forumowy wyjadacz

markdottir napisał/a:
Plamy które zrobiły się od posmarowanych krostek wszystkie się sprały, ale to co kapnęło bezpośrednio na tkaninę zostało.

Po namyśle to by się zgadzało :)

Odpowiedz do tematu