Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy poród - cc, a jaki był drugi?
Autor Wiadomość
agamagdalenka
[Usunięty]
Wysłany: 2014-03-15, 07:48   

amel przez cc - polozenie posladkowe i ja jako pierworodka

stas - jak pamietasz wepchnal sie w kolejke 3 tyg wczesniej - cc, poniewaz blizna "rozlazla" sie w srodku, trafilam do szpitala z bolem, na usg wyszla bardzo cienka, i po cc powiedziano mi ze to byla jedyna sluszna decyzja

to jest jednak niebezpieczne, potrzeba wtedy duzego wsparcia poloznej, lekarza...
ja bylam nastawiona na drugie cc...i tym samym nadal jestem pierworodka :)

Mn Wysłany: 2014-03-15, 09:17   

Starsza Kobieta

Dzieki wielkie dziewczyny :padam:

Filip Emilka
my

kometa Wysłany: 2014-03-15, 09:31   

Starsza Kobieta

th28.08 a to ciekawe co piszesz o oksytocynie, bo mi lekarze wlasnie tlumaczyli, ze SN po CC jest o tyle inny, ze nie mozna m.in. stosowac wspomagaczy typu oksytocyna, bo nie wiadomo jak pocieta macica sie zachowa :niepewny: Wiec ta proba SN musi isc w miare sprawnie sam z siebie, w przeciwnym razie szybciej robia CC (przynajmniej ja mam takie info od kilku lekarzy).

nieznajowa Wysłany: 2014-03-15, 10:15   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

kometa, dokładnie to samo słyszałam co ty. Mam kolezanke ktora miala cc i teraz boi sie sn bo ma bardzo dluga i zamknieta szyjke i boi sie ze u niej nue bedzie postepu porodu a wlasnie oksytocyny jej podac jakby co nie będą mogli

ewik Wysłany: 2014-03-15, 11:57   
Poważnie uzależniona

kometa napisał/a:
bo mi lekarze wlasnie tlumaczyli, ze SN po CC jest o tyle inny, ze nie mozna m.in. stosowac wspomagaczy typu oksytocyna, bo nie wiadomo jak pocieta macica sie zachowa
O tego nie wiedziałam, ale może właśnie dlatego u mnie tak się potoczyło. Z braku postępu porodu wezwano lekarza, który miał zdecydować czy oksytocyna czy cc (informacja od położnej). Oksytocyny nie dostałam, tylko migiem na cc zostałam przewieziona, i informacja o pierwszym cc była właśnie jednym z powodów. Na porodówce byłam o 14:00 a tuż po 17:00 wyjęto mi Anię.

Wcześniej się nad tym nie zastanawiałam, a nikt mi też wszystkiego nie wytłumaczył a ja nie dopytywałam. Teraz, jak tak piszecie, to analizuję całą sytuację i mogę potwierdzić że takie postępowanie przyjęte jest na pewno na Kamieńskiego we Wrocławiu.

kometa Wysłany: 2014-03-15, 12:05   

Starsza Kobieta

Wlasnie lekarka z Kamienskiego mi to dokladnie tlumaczyla w ten sposob :)

MonikaP Wysłany: 2014-03-15, 20:25   
Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

u mnie ze względu na rozwarstwienie siatkówki planowane cc za pierwszym razem i za drugim będzie tak samo (mam nadzieję)

Kalahan Wysłany: 2014-03-16, 10:21   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Pierwszy poród cc ze względu na spadek tętna dziecka, drugi poród sn zakończone vacum.

boróweczka Wysłany: 2014-03-16, 14:01   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: znajoma poleciła
Pierwszy poród cc z braku postępu porodu. Drugi poród cc z powodu wskazań lekarza, że może się powtórzyć brak postępu porodu.

th28.08 Wysłany: 2014-03-16, 23:25   

kometa napisał/a:
th28.08 a to ciekawe co piszesz o oksytocynie, bo mi lekarze wlasnie tlumaczyli, ze SN po CC jest o tyle inny, ze nie mozna m.in. stosowac wspomagaczy typu oksytocyna, bo nie wiadomo jak pocieta macica sie zachowa :niepewny: Wiec ta proba SN musi isc w miare sprawnie sam z siebie, w przeciwnym razie szybciej robia CC (przynajmniej ja mam takie info od kilku lekarzy).

No to pięknie... ofkoz świadoma tego nie byłam... :zdegustowany: wody zaczęły mi się sączyć od około 8 rano i poza tym nie działo się nic... to i do szpitala mi się nie spieszyło... dotarłam tam w końcu po 8h... a szpital ten sam, co i za pierwszym razem (Inflancka, Warszawa)... tam oplątali mnie kablami, dali antybiotyk, dali oksy i powoli wszystko się rozkręciło... córkę urodziłam o 2.15

Cyprianek 18 kwietnia 2007 + Różyczka 15 czerwca 2010 :D

dziubutek Wysłany: 2014-03-18, 18:00   

Pierwszy poród nieplanowane cc z powodu zagrażającej zamartwicy płodu
drugi poród też cc ale poprzedzony kilkoma próbami ( 2 całe dni z okscytocyną) wywołania porodu i nawet coś sie zaczęło dziać - chciałam cc ale w Gdańsku poprzednia cesarka nie jest wskazaniem i zostałam zmuszona do prób naturalnego porodu.
Powód cc zielone wody płodowe, moje bardzo wysokie cisnienie, brak dalszego postępu porodu, zbyt wąska miednica i zagrażająca zamartwica płodu

poohatka Wysłany: 2014-03-19, 07:40   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
dziubutek napisał/a:
chciałam cc ale w Gdańsku poprzednia cesarka nie jest wskazaniem i zostałam zmuszona do prób naturalnego porodu.
We wszystkich szpitalach?

P.
:police: rodzinna pasja

marta15 Wysłany: 2014-03-19, 07:54   

dziubutek napisał/a:
chciałam cc ale w Gdańsku poprzednia cesarka nie jest wskazaniem i zostałam zmuszona do prób naturalnego porodu.

Ja byłam przekonana że po pierwszym cc nie można zmusić do sn jak pacjentka odmawia :zdziwko: Chyba któraś dziewczyna tu na forum pisała że jest taki przepis.

U mnie po pierwszym cc (brak postępu porodu i gestoza) w drugiej ciąży lekarka powiedziała mi że będę mieć cc. Jak powiedziała po cc sn raczej się nie praktykuje bo zbyt duże jest ryzyko, no chyba że bym się uparła rodzić naturalnie to mi nie zabronią. Nie upierałam się ;) Wybrałyśmy datę i poszłam na zaplanowane cięcie które wspominam bardzo mile.

kometa Wysłany: 2014-03-19, 09:37   

Starsza Kobieta

No we Wro jest podejscie, ze praktykuje sie probe SN po CC, ale trzeba wyrazic na to zgode. Nie wiem czy to jest przepis czy jakies zalecenie PTG.

Dziubutek w szoku jestem, ze tak Cie dlugo trzymali i jeszcze do tego z oksy :zdziwko:

lizka Wysłany: 2014-03-19, 10:14   

kometa napisał/a:
No we Wro jest podejscie, ze praktykuje sie probe SN po CC, ale trzeba wyrazic na to zgode. Nie wiem czy to jest przepis czy jakies zalecenie PTG.

Dziubutek w szoku jestem, ze tak Cie dlugo trzymali i jeszcze do tego z oksy :zdziwko:

To jest tylko zalecenie PTG.

Ja miałam umówione drugie CC a i tak wpisałam w kartę że nie wyrażam zgody na próbe porodu SN podając uzasadnienia i wskazania.

Zastanawia mnie tylko dlaczego to wszystko tak bardzo zalezy od widzimisie czy polityki lekarza/szpitala.
Na śląsku (w wiekszosci) CC planowe dalej na zimno i wcześniej (ok 38tc).

lizka, Maciuś (02-02-2005r) i Michałek (30.08.2013)

Odpowiedz do tematu