Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy poród - cc, a jaki był drugi?
Autor Wiadomość
kometa Wysłany: 2014-03-19, 10:30   

Starsza Kobieta

Polityka i widzimisie danego ordynatora - tak podejrzewam. Ja mam taki termin ustalony na przyjecie do CC, ze nie wiem czy dotrwam ;)

dziubutek Wysłany: 2014-03-19, 18:34   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

poohatka napisał/a:
dziubutek napisał/a:
chciałam cc ale w Gdańsku poprzednia cesarka nie jest wskazaniem i zostałam zmuszona do prób naturalnego porodu.
We wszystkich szpitalach?
z tego co wiem, to we wszystkich. Na pewno w Wojewódzkim i na Klinicznej (ja tam właśnie rodziłam 2 razy). koleżanka za cc na Zaspie dawała " w łapę"- szczegółów nie znam.
Dopiero 3 ciąża po dwóch cc jest na 100% zakończona cc. Z tym, że zostałam poinformowana, ze kolejnego cc mogę nie przeżyć :masakra: zresztą kolejnego dziecka nie przewidujemy w swoich planach

emka Wysłany: 2014-03-25, 16:17   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Pierwszy poród - cc z powodu ułożenia miednicowego.

Drugi - sn z wyboru (ani mój lekarz ani w szpitalu nikt mnie specjalnie namawiał ani na cc ani na sn). W moim szpitalu nie widzieli problemu z rodzeniem po cc, tzn. podają i oksytocynę jak trzeba i znieczulenie zzo. Ja wzięłam zzo i sam poród wspominam dobrze, chociaż zakończony vacuum a mały urodził się niedotleniony (dziecko ważyło 4140 a znieczulenie za późno mi dali i zahamowało akcję, dodatkowo personel zniknął na długo bo była awaryjna cesarka u innej pacjentki... :masakra: ).

Ogólnie w moim odczuciu sn - tak, ale w dobrym szpitalu i z dobrą własną położną. To jest nie do przecenienia... i tylko tego żałuję, mogłam lepiej wybrać/trafić.

Misiaczek Wysłany: 2014-10-16, 14:11   

Forumowy wyjadacz
www.petycje.pl

Drugi tez niestety cc. Chciałam rodzic sn ale było ryzyko ze blizna po pierwszym cc sie rozejdzie bo dziecko okazało sie duze.

Justyna Wysłany: 2014-10-16, 17:47   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
Forever Young

Dwie cc.
Dziś, po ponad 2 latach od ostatniej cesarki na usg widziałam wewnętrzne szwy.
Zdziwiłam sie nieco,ze jeszcze się nie rozpuściły.

3x7=My

madziulka Wysłany: 2014-10-16, 21:34   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

poohatka napisał/a:
dziubutek napisał/a:
chciałam cc ale w Gdańsku poprzednia cesarka nie jest wskazaniem i zostałam zmuszona do prób naturalnego porodu.
We wszystkich szpitalach?

ja rodziłam dwa miesiące temu na zaspie i nikt mnie nie zmuszał do porodu naturalnego. miałam umówioną cesarkę (chętnie podzielę się namiarami na lekarza, nie dawałam mu "w łapę") na piątek, ale już w środę trafiłam ze skurczami i położyli mnie na patologii. mój lekarz był dopiero w piątek a już w czwartek proponowali mi cc jeżeli chcę. także ja zaspę polecam :)

poohatka Wysłany: 2014-10-17, 06:53   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
madziulka, ja miałam podobny układ - ustawiałam się z moim lekarzem prowadzącym na cc. Ale to pierwszy poród był (wskazania były). :)

P.
:police: rodzinna pasja

dziubutek Wysłany: 2014-10-17, 08:25   

madziulka napisał/a:
ja rodziłam dwa miesiące temu na zaspie i nikt mnie nie zmuszał do porodu naturalnego.
to może przez ponad 2 lata coś sie zmieniło i u nas. Oby!

Puuu Wysłany: 2014-10-17, 08:56   

dziubutek, mi się wydaje, że to teraz są obowiązujące na terenie całego kraju standardy - w szpitalu przy przyjęciu przy drugim porodzie (pierwszy zakończył się cc nieplanowanym) pytali mnie o to czy chcę próbować SN czy CC - -powiedziałam, że CC i w karcie i w książeczce zdrowia dziecka mam wpisaną informację że było cięcie - powód stan po cc odmowa porodu SN. Lekarka prowadząca, która mnie trochę zachęcała do SN mówiła, że jak najbardziej po cc wszpitalu mają obowiązek mnie zapytać a ja mam prawo odmówić SN.

dziubutek Wysłany: 2014-10-17, 13:47   

w 2012 roku w innych częsciach kraju tez chyba obowiązywała odmowa sn po cc, ale mnie te nikt nie pytał o metodę ewakuacji Młodego. Leżąc na patologi próbowała podjąć temat rozwiązania z zaznaczeniem, ze chce cc. Zostałam poinformowana, ze wybierać sobie nie mogę, a dla dziecka jedynym słusznym wyjściem jest sn. Trafiłam nawet na położną która podczas próby wywołania porodu i mega skurczy postanowiła podzielić się swoja wiedzą na temat możliwych powikłań po cc :rotfl: . Koniec końców i tak skończyło sie na cc z powikłaniami.

Puuu Wysłany: 2014-10-17, 14:45   

dziubutek, ja dwa razy trafilam na ta sama lekarle na porodowce i za pierwszym razem po 7h lezenia pod ktg ze skurczami wleciala powiedziala ze sugerje cc na ktore moge sie niezgodzic ale grozi to " zamartwica wewnatrzmaciczna plodu" i wieloma innymi powiklaniami. Tym razem jak uslyszala ze na ccto to z lubością na twarzy informowala mnie że po cc moze grozic mi wyciecie macicy :oczami:

kulka 79 Wysłany: 2014-10-22, 23:57   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ja miałam cc w 2006. Brak postępu porodu 16h od odejścia wód, zanik tętna dziecka. Córę wyciągnęli siną :(
Teraz też bym chciała cc, żeby nie przeżywać znów tego samego, ale dotąd słyszałam, że w Trójmieście mają w d... co się chce. Towarzystwo Gin. swoje, a oni swoje.
Madziulka, wysłałam Ci priv.

minimiszmasz Wysłany: 2014-10-23, 07:35   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Pierwszy poród cc, brak postepu porodu (a chciała naturalnie. Przy drugim już nawet nie mogłam "chcieć" - łożysko przodujące...

Jestem w kropce....... zgadnij w której

kotetsu Wysłany: 2014-12-13, 17:59   

Pierwszy poród cc, brak postępu porodu i zagrażająca zamartwica płodu - po całej nocy prób sn i podaniu zzo.
Za to drugi - sn dość ekspresowe i bardzo się cieszę, bo to było niesamowite przeżycie i odczarowało mi złe wspomnienia z pierwszego porodu.
Przy przyjęciu było pytanie czy podejmuję próbę sn - miałam skurcze co 3 minuty i 4-5 cm rozwarcia. Powiedziałam, że tak, ale był moment, że tego gorzko żałowałam :rotfl: Zażądałam nawet zzo albo cc - cokolwiek, ale okazało się, że rozwarcie jest już 9-10 cm i urodziłam bez tego. I bardzo się cieszę.
W św. Zofii warszawskiej jest praktyka robienia przed terminem porodu USG blizny i ocena czy nadaje się do sn po cc. Ale na USG nie dotarłam, bo miałam ustalone na czwartek a urodziłam we wtorek :oczami:
A z drugiej strony ze mną na sali poporodowej leżała dziewczyna po drugiej cc. Dzień po cesarce przyszła pani doktor robiąca jej cesarkę i powiedziała, że bardzo dobrze, że się nie zgodziła na próbę sn, bo sama blizna ok, ale tkanka poniżej blizny cienka i przy próbie byłoby duże prawdopodobieństwo, że macica pęknie, ale właśnie poniżej blizny.

Misiaczek Wysłany: 2014-12-13, 22:44   

Forumowy wyjadacz
www.petycje.pl

Drugi tez niestety cc ze względu na wage dziecka.

Odpowiedz do tematu