Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Szklarnia tudzież tunel foliowy
Autor Wiadomość
Madziara*x Wysłany: 2014-03-17, 12:20   Szklarnia tudzież tunel foliowy

Forumowy wyjadacz
Dream's for sale ...

Jak do nas trafilas?: G.
Czy ktoś jest szczęśliwym, bądź nie, posiadaczem ?

Zakupiłam właśnie taką mini szklarnię, 6m2.

I planuję tam hodować głównie zioła.

Ale strasznie mnie ciągnie, żeby postawić taką dużą, na pomidory, ogórki, bakłażany itd.

Czy to się sprawdza, czy jest sens kupować ?
Bo ogólnie co roku hoduję ogórki, pomidory, dynie, niektóre zioła "na świeżym powietrzu".
Bez żadnego okrycia. Może nie są jakieś mega wielkie, ale na pewno pyszne ;)

Warto zainwestować w taką szklarnię ?

Blutka Wysłany: 2014-04-05, 18:34   

Starsza Kobieta

Ja bym się bała, że mi odfrunie. ;)
Aczkolwiek nie powiem, myślałam o szklarence na pomidory.

Szpilka Wysłany: 2014-04-05, 18:39   
Starsza Kobieta

Madziara, ja mam taka LIDLowa miniszklarnie (co roku jest w oferce, teraz tez już widziałam jakiś czas temu - warto zaczekać do długiego weekendu majowego, bo wtedy tanieją). Kosztuje cos w okolicach 100-120 zl.
Stosuje ja do wcześniejszego wysadzenia pomidorow i papryki (wysadzam w okolicach 1 maja), potem zdejmuje i przenosze w inne miejsce, wkładam później cukinie i ogorki, bo mi jakos slabo rosna. Skladam po jakichś 2 mcach. Przetrwala już dwa sezony.

Na duza nie mam miejsca, a i pomidory, cukinie i papryki rosna mi jak szalone bez tego. Do ogorkow nie mam chyba reki, bo z tych samych sadzonek u mamy jest wysyp, a u mnie ledwo co wyszlo z ziemi.

...

oooommmmmmm

baily Wysłany: 2015-01-27, 11:26   
Pampersa mi dali i nowym nazwali
superbabka

Ja również mam mini szklarnię, ale zrobioną własnymi siłami ze starych okien. Sięga mi do kolan i otwiera się od góry, ale mogę tam najwyżej rozsady posadzić. Przez całe lato bałabym się tam cokolwiek trzymać, no bo by się pewnie zaparzyło.

Jutro będzie futro :) ;p

mada55582 Wysłany: 2015-01-31, 10:25   

Net włączony- gar z zupą spalony

ja mam dużą szklarnie i pomidory już na początku czerwca :lizak: fajna inwestycja jeśli naprawdę chcesz tam działać. bo przyznam szczerze trzeba pamiętać o otwieraniu zamykaniu podlewaniu wymianie gleby jesienią itp pierdoły u nas od marca służy już do siania rozsad które potem wędrują do ogrodu. jeśłi chodzi o tunel to sprawdzi się jeśli masz ciche i niezbyt wietrzne miejsce no niestety w czasie silnego wiatru u teścia został połamany. chyba że masz kogoś kto może ci zrobić na porządnym stelażu ( moi rodzice mają na stelażu do zabudowy gk i tego żadne licho nie rusza do tego grubsza folia i jest super.

My

Odpowiedz do tematu