Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabiegi wspomagające odchudzanie/modelowanie sylwetki
Autor Wiadomość
Kary Wysłany: 2014-12-18, 19:34   

Starsza Kobieta

Antka napisał/a:
No dobra, ale odbiegamy od watku - tez mnie interesuje jak sie pozbyc cellulitu.

Antka, u mnie tylko ćwiczenia pomogły. Idealnie nie jest. W zasadzie do ideału daleko. Ale ja miałam koszmarny cellulit, widoczny gołym okiem. Teraz trzeba mocno ścisnąć, by zobaczyć. I nie stosowałam żadnych smarowideł. Swego czasu (teraz mi się nie chce) dobrze robił mi peeling kawowy.

Łobuz Maksymalny
Miko

darkbulka Wysłany: 2014-12-19, 06:25   
Starsza Kobieta

Kary napisał/a:
Antka napisał/a:
No dobra, ale odbiegamy od watku - tez mnie interesuje jak sie pozbyc cellulitu.

Antka, u mnie tylko ćwiczenia pomogły. Idealnie nie jest

u mnie tak samo. no i przeorganizowanie jadlospisu, czyli jaknajmniej przetworzone rzeczy

Qurczak Wysłany: 2014-12-28, 17:51   

Poważnie uzależniona

Podrzucam link do fajnego artykulu. W temacie sylwetki bogini seksu ;)

Sama rzucilam temat swoim instruktorom/ trenerom.
Bieganie nie wystarczy. Potrzebne sa cwiczenia zwmacniajace miesnie, rzezbiace sylwetke - brzeszki, http://http://biegologia....n-miec-biegacz/
biegologia.pl/jaka-sylwetke-powinien-miec-biegacz/polprzysiady, silownia. Dodatkowo masaz brzucha - kosmetyki atw (2 xdziennie) i zmienna woda w kapieli plus labotec kolagen.Efekt dopiro po 3 miesiacach, bo tyle trwa wytwarzanie pobudzanego kolagenu.
Sama uznalam, ze dam juz rade pojsc na TBC i nie pasc na jakis wylew czy zawal. Przezylam, ale no nie jestem w stanie zapamietac ukladu (prostego) skoordynowac nogi z rekoma i pamietac ktora to lewa a ktora prawa strona i domyslec sie jakie nazwy co oznaczaja.
Plus jest taki, ze ruch zaczyna mi sie podobac ;) :hyhy:

darkbulka Wysłany: 2015-02-13, 21:10   
Starsza Kobieta

Qurczak, i jak tam po 2mcach? :hyhy:
ja oprócz biegania 3-4razy w tyg, basenu raz i fitness 2x, odrzuciłam marsze po lesie z dziećmi. Akurat ferie mieliśmy.
I to wszystko działa, powoli ale działa. Nawet nie trzeba mocno z jedzeniem się pilnować.

Ostatnio byłam na skleroterapii i babka stwierdziła że mi widać żyły bo nie mam tłuszczu na nogach :cool2:
Do lata liczę że i z brzucha zniknie ta resztka ;)

A z ciekawostek waga raczej stoi za to obwody spadaja

Qurczak Wysłany: 2015-02-14, 20:14   

Poważnie uzależniona

darkbulka napisał/a:
Qurczak, i jak tam po 2mcach? :hyhy:

Dziekuje. Jakos zyje;)
Generalnie zintensyfikowalam wysilek fizyczny. I chyba troszeczke przesadzilam, bo akurat w tym tygodniu dopadlo mnie chyba zmeczenie materialu.
Na poczatku stycznia zaczelam biegac na orbitreku 5 dni w tyg. po 1 h, co w sumie dawalo od 10-12 km/ dzien, 50-55 km/ tydz.
Na poczatku lutego poprawila sie u mnie pogoda i odwazylam sie wyjsc w teren.Przebieglam swoje pierwsze 5 km w zyciu :) Od tamtego momentu zamiennie albo biegam 5 km w terenie (1-2 w tygodniu) albo 10 km na orbitreku.
2 -3 razy w tyg cwicze na silowni z ciezarami.
3-4 razy w tygodniu chodze na fitnes -cwiczenia wzmacniajace - typu pilates, zdrowy kregoslup, streching, plaski brzuch. Dodatkowo chodze 2 razy w tyg. na drenaze limfatyczne i masaz prozniowy nog.
Jestem aktywna 5-6 dni w tyg. od grudnia.
I od razu wyjasnie - nie biore zadnych dopalaczy ( o co mnie posadzano ;) ) ale mam kilkumiesieczna przerwe w pracy, ktora postanowilam wykorzystac prozdrowotnie ;)
Ale i tak jestem bardzo zmeczona takim trybem zycia.
Zdaza sie, ze wracam po porannych cwiczeniach i padam spac.

Efekty sa. pierwsza zauwazalna to owa jedrnosc i zwiezlosc skory.
Tylko ja chce podkreslic, ze ja nie mam generalnie problemow z figura. Po przodkach odziedziczylam bdb przemiane materii i figure. Ale odziedziczylam tez problemy z krazeniem limfatycznym i w konsekwencji obrzeki nog, odkladanie sie toksyn bagatelizowane latami i nasilone w kolejnych ciazach. Mam ogromne problemy z celulitem obrzekowym i wloknistym - nawet w okolicach kostek :oczami: . I z tym walcze drenazami, masazem i bieganiem. Moja masazystka mowi, ze efekty tej walki juz widac:)

Ostatnio zmieniony przez Qurczak 2015-02-14, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  

mikus Wysłany: 2015-02-14, 20:28   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Qurczak, gdzie chodzisz na masaże i na drenaż?
i gratuluję! postępów, zapału i trzymam kciuki żebyś dalej szła jak burza :hurra:

Kalina i Leon

Qurczak Wysłany: 2015-02-14, 20:36   

Poważnie uzależniona

mikus napisał/a:
Qurczak, gdzie chodzisz na masaże i na drenaż?
i gratuluję! postępów, zapału i trzymam kciuki żebyś dalej szła jak burza :hurra:

http://www.studio-urody.w...ob-na-cellulit/
Ja korzystam z zelazka antycellulitowego. :cool2:

darkbulka Wysłany: 2015-02-15, 19:06   
Starsza Kobieta

Qurczak, no to ostro dajesz, moze stad to zmeczenie?
Qurczak napisał/a:
Tylko ja chce podkreslic, ze ja nie mam generalnie problemow z figura.

ja tez nie narzekam ;) bardziej daze do takich posladkow

wg obliczen moj poziom tluszczu jest na poziomie 21-23% a chcialabym mniej

szkoda, ze silki nie mam gdzies blisko, ech...

w tym mcu poswiecilam juz 47h na aktywnosc, ale to byly ferie, a jak pisalam chodzilam z dziecmi po lesie codziennie po 2-3h robiac po kilkanascie km

Qurczak Wysłany: 2015-02-16, 10:16   

Poważnie uzależniona

Takie posladki to marzenie ;) U mnie poziom tluszczu jest pewnie na poziomie 35 %- biorac pod uwage ocene wizualna i nieobiektywna.
Moim glownym celem jest uzyskanie swietnej formy fizyczno-psychicznej. I wolalabym miec figure miedzy 25-30%. No ale w moim kanonie piekna kobieta powinna miec kraglosci i troche sadelka rownomiernie rozlozonego po ciele ;) Nie mialabym nic przeciwko posiadaniu ciala Selmy Hayek czy Monici Bellucci. ;)

ancek Wysłany: 2015-02-16, 13:04   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

ja ćwicze min 3xtyg zazwyczaj z Chodkowską, raz w tygodniu basen i dwa razy masaz banką chinską - jest dośc nieprzyjmeny ale bardzo skuteczny. :)

kot Wysłany: 2015-03-17, 12:28   

Starsza Kobieta

Qurczak napisał/a:
kosmetyki atw

Qurczak, jak oceniasz ich skuteczność? Bo ja pod wpływem Twojego postu kupiłam ich preparat (Balsam wyszczuplająco-odmładzający z kolagenem) i nie wiem czy widzę różnicę (ale zdjęcia "before" nie zrobiłam ;) ).

Teraz ten balsam jest w promocji i zastanawiam się czy brać dalej czy olać.

Gonia
Hania
:police:
Demony Bezsilności: Niewarto, Zatrudno i Zastrasznie

Marcepanowa Wysłany: 2015-03-17, 20:44   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze
zamyślona

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
Żadne masaże, drenaże, a już tym bardziej kosmetyki mi nie pomogły na cellulit. A wydałam na nie już tyle, żeby z czystym sumieniem stwierdzić, że to wszystko ściema. Pomaga tylko ćwiczenie i dobra dieta. A też kiedyś nienawidziłam się męczyć. :rotfl:

Cardio w tradycyjnym wydaniu do tej pory nie lubię, ale polubiłam spinning (na stacjonarnych rowerkach), jest całkiem przyjemny i dobrze robi na uda i pupę. Ale tak poza tym wolę spokojniejsze ćwiczenia. Nie ma co szarżować, jak organizm mówi nie. Można zacząć od pilates, żeby tylko ruszyć cztery litery z fotela.

Sometimes
Sitting in the dark
Wishing you were here
Turns me crazy
But it's you
Who makes me
Lose my head

Qurczak Wysłany: 2015-03-21, 11:23   

Poważnie uzależniona

kot napisał/a:
Qurczak napisał/a:
kosmetyki atw

Qurczak, jak oceniasz ich skuteczność? Bo ja pod wpływem Twojego postu kupiłam ich preparat (Balsam wyszczuplająco-odmładzający z kolagenem) i nie wiem czy widzę różnicę (ale zdjęcia "before" nie zrobiłam ;) ).

Teraz ten balsam jest w promocji i zastanawiam się czy brać dalej czy olać.

Jeszcze nie zebralam sie by kupic :masakra:
Moge ocenic skutecznosc podjetych dzialan ;)
Ja cwicze 5 dni / tydz po ok 2 h.
Aeroby( 1 h na orbitreku - 10-14 km zalezne od dnia) i jakies rozciagajace wzmacniajace cwiczenia. 2 *w tyg mam drenaze limfatyczne i masaze prozniowe (po 1 h).
Uwazam, ze drenaze i masaz prozniowe w moim przypadku byly super potrzebne. Pieknie wymodelowaly mi nogi i rozbily zastoiny tluszczowo wodne spowodowane kiepskim krazeniem limgatycznym. Ja do zagadnienia podeszlam kompleksowo - od zawsze mam w miare zfrowe naeyki zywieniowe, sport i masaz.
U mnie nogi zawsze byly slabym punktem mojego ciala - 32%tluszczu, podczas gdy np tulow tylko 19% a ramiona 21%. No i nadmierne zatrzymywanie wody w organizmie - 56%.
No a wczoraj przelamalam psychiczna bariere i prawie przebieglam 10 km ( 9, 5 w 1h2 min)

KatarzynaAgata Wysłany: 2015-03-25, 21:02   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Diet, metod, zabiegów jest bardzo dużo. Czasem trzeba dobrze poszukać i weryfikować, co pomorze albo nie zaszkodzi.
Osobiście specjalnie nie korzystam tych wynalazków.
Od znajomych wiem, że to jednej osobie pomorze, drugiej już niekoniecznie.

Nie mniej wygląda na to, że teraz powinnam zacząć choć trochę się ruszać.
Konsultuję więc z rehabilitantem co najlepiej mi się sprawdzi.
:)

Odpowiedz do tematu