Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Peeling - przyjaciel skory
Autor Wiadomość
campari
[Usunięty]
Wysłany: 2006-04-20, 09:05   Peeling - przyjaciel skory

Cytat:
Złuszczanie to jeden ze sposobów odmładzających skórę.
Jest to zabieg prosty, ale niezbędny, ponieważ przyspiesza odnowę komórkową.
Wraz ze starzeniem się skóry martwe komórki coraz dłużej zalegają na jej powierzchni. Ich usuwanie powoduje szybszą regenerację.
Zabieg peelingu sprawia, że skóra staje się bardziej gładka, lepiej ukrwiona, młodsza, świetlista, elastyczna, a składniki odżywcze zawarte w kosmetykach wchłaniają się dużo lepiej.
Osoby ze skórą suchą, delikatną lub wrażliwą mogą sobie pozwolić na peeling- raz na 10 dni. Dla skóry tłustej zabieg taki polecany jest dwa razy w tygodniu.
Przeciwwskazaniem do wykonania peelingu są zmiany alergiczne, stany zapalne, ranki i podrażnienia skóry.
Przy cerze tłustej i normalnej można zastosować tzw. peeling mechaniczny. Ma on często postać kremu z rozdrobnionymi pestkami brzoskwiń, orzechów, ganulowany wosk z jojoby, czy drobinami piasku morskiego. Nakłada się go na lekko zwilżoną skórę, którą mokrymi palcami masuje się przez 2 - 3 minuty.
Drugim rodzajem peelingu jest peeling enzymatyczny. Zawiera on enzymy rozpuszczające kreatynę.
Na twarz nakładamy cienką warstwą, a kiedy podeschnie usuwa się go palcami. Jeśli masz cerę wrażliwą możesz zmyć twarz tonikiem.
Pamiętaj żeby nakładając peeling omijać okolicę oczu.

Jeśli Twoja skóra jest bardzo zanieczyszczona warto sięgnąć po Cleanising Scrub z linii Clearskin -antybakteryjny peeling AVON. Ten złuszczający preparat doskonale oczyszcza pory najbardziej tłustej i zanieczyszczonej skóry. Intensywny, mentolowy zapach i niebieski kolor pozostawia uczucie świeżości i chłodu.
Również warty polecenia jest Special Peeling firmy Babor, zawierający zmielone pestki moreli i pielęgnujący olej sezamowy. Przeznaczony jest do intensywnego usuwania zaskórników. Wygładza powierzchnię skóry nadając jej świeży wygląd. Jednocześnie stabilizuje jej kwasowość.
Firma Soraya pomyślała o osobach walczących z trądzikiem specjalnie dla nich stworzono serię ANTY, w skład której wchodzi peeling, który nie tylko usuwa z powierzchni skóry martwe komórki naskórka i oczyszcza pory, ale dzięki wyciągom z ziół alantoinię i D-pantenolu ma działanie łagodzące. Kosmetyki z Serii Anty mają działanie antybakteryjne ściągające.
ERIS ma również propozycję dla osób z problemami naczynkowymi.
Peeling enzymatyczny specjalny ma łagodne działanie, usuwa zbędną zrogowaciałą warstwę naskórka twarzy, a ze względu na skład jest szczególnie polecany do wszystkich rodzajów cer z problemami naczynkowymi.
Jeśli robienie peelingu sprawia Ci ogromna radość istnieje również kosmetyk, który możesz stosować codziennie. Jest nim Peeling morelowy (St. Ives Swiss Formula). W zależnosci od potrzeb istnieje w wersjach grubo i drobnoziarnistej. W jego skład wchodzą wyciągi z moreli, czarnego bzu, kukurydzy i nagietka lekarskiego. Nadaje skórze zdrowy i świeży wygląd.
Dla kobiet, które dobrze się czują mogąc wybrać coś dla siebie, bez zastanawiania się nad rodzajem cery firma Eris wymyśliła Program 24h, w skład, którego wchodzą również peelingi mechaniczne z ziołami i miodem pszczelim działającym odżywczo i regenerująco.
Osoby ze skórą wrażliwą powinny sięgnąć po La Praire ESSENTIAL EXFOLIATOR - Peeling. Jest to krem złuszczający, który ma działanie ściągające pory I sprawia, że skóra staje gładka.

źrodlo: babyboom.pl

Nigdy nie robilam sobie peelingu :oops: chyba czas zaczac:) a Wy robicie? macie jakies wyprobowane przez siebie kosmetyki do tego rodzaju zabiegu upiekszajacego>
Tak mnie naszlo z tym tematem, bo podobno przed solarium dobrze jest cos takiego sobie zrobi, ja w prawdzie z roznych wzgledow na solarium nie wybieram sie i nie wybiore, ale peeling zrobic sobie moge ;-)

aniobelek Wysłany: 2006-04-20, 09:07   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje
Laurkowa i Karinkowa mamusia

ja robilam ale zadnych rewelacyjnych efektow nie widzialam wiec przestalam!jest mydelko Dove z peelingiem!taniutkie i chyba tak samo dobre jak te plynne!bo peeling to pewnie peeling!

campari
[Usunięty]
Wysłany: 2006-04-20, 09:13   

o wlasnie sklamalam, mam Dove balsam z jakimis granulkami do peelingu, czasami go uzywam :mrgreen:

kronikarz Wysłany: 2006-04-20, 10:40   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
kronikarz

Ja często robię peeling twarzy, bo mam skłonności do przetłuszczania. Oprócz tego raz na dwa tygodnie robię peeling z soli gruboziarnistej całego ciała - skóra jest potem super gładka. Oczywiście potem natłuszczam skórę oliwką dziecięcą ;-)

wosia Wysłany: 2006-04-20, 11:28   
reklama

czasami stosuje peeling na twarz, a sporadycznie na całe ciało...
kronikarzu ta sól gruboziarnista to kuchenna stosujesz czy jest w dragerii jakiejs firmy?

monique7 Wysłany: 2006-04-20, 12:16   

robię jak mi się przypomni, ale jestem leniwa do peelingów i maseczek

Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajmy go sobie zabrać.

mrau Wysłany: 2006-04-20, 12:20   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

campari napisał/a:
Nigdy nie robilam sobie peelingu :oops: chyba czas zaczac:)

beti co cie tak anszlo ze nie robilas tego czy tamtego?:D a to kosmetyczka a to peeling...:))) widze tu silan potrzebe dodbania o siebie:)) to nie jest przymus:))))))

campari
[Usunięty]
Wysłany: 2006-04-20, 12:23   

mrau napisał/a:
widze tu silan potrzebe dodbania o siebie:))
yes, yes, yes

Noa Wysłany: 2006-04-20, 16:48   

Forumowy wyjadacz
sweet kitty

Robię raz na 2 tygodnie peeling twarzy i dekoltu.
Peeling ud robięraz w tygodniu, w poniedziałki - aby osłodzić początek tygodnia.
Kupuję czasem gotowy peeling, ale ostatnio korzystam z przepisu zaczeroniętego z innego forum, czyli:
- łyżeczka kawy mielonej na dłoń + żel pod prysznic i wcieramy.

Kiedyś też robiłam peeling z kawy, soli, cynamonu i żelu pod prysznic - to przepis z jeszcze innego forum.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
G.B. Shaw

annkula Wysłany: 2006-04-20, 16:57   
taka-ja

monique7 napisał/a:
robię jak mi się przypomni, ale jestem leniwa do peelingów i maseczek

a juz myslałam, że tylko ja tak mam ;-)

czasami potrzeba odrobiny szaleństwa, by postawić kolejny krok

campari
[Usunięty]
Wysłany: 2006-04-20, 17:16   

kronikarz napisał/a:
Oprócz tego raz na dwa tygodnie robię peeling z soli gruboziarnistej całego ciała - skóra jest potem super gładka.
chyba sobie dzisiaj zrobie, a co :mrgreen:

kronikarz Wysłany: 2006-04-20, 17:23   

kronikarz

Wosiu ze zwykłej gruboziarnistej soli robię, chociaż ostatnio... z ciechocińskiej - dostałam w prezencie :mrgreen:

wosia Wysłany: 2006-04-21, 06:39   
reklama

ach dzieki dziewczyny, zastosuje sobie i solny i ten intrygujący kawowy na przemian :mrgreen:

campari
[Usunięty]
Wysłany: 2006-10-12, 15:46   

jaki peeling uzywacie do twarzy?
cos ostatnio mi sie skora przetluszcza i rozniste syfadziejstwa wyskakujana paszczy, normalnie jak u nastolatki :evil: musze z tym powalczyc troche :evil:

aniobelek Wysłany: 2006-10-12, 15:47   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje
Laurkowa i Karinkowa mamusia

zadnego :lol:

Odpowiedz do tematu