Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Sucha skora
Autor Wiadomość
ladybird7   Wysłany: 2008-09-26, 10:32   Sucha skora

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Moja mala ma bardzo sucha skore :( Miejscami ma nawet rany z tego powodu, Kapiemy ja co kilka dni i tylko w wodzie no i faktycznie to troche poamaga. Moja mama powiedziala mi ze podobno dziecko mozna wykapac w wodzie z maka ziemniaczana?? Jak to sie robi??? :kwasny:

Z gory wielkie dzieki za pomoc

Beti Wysłany: 2008-09-26, 11:01   

Net włączony- gar z zupą spalony

My robiliśmy Małej do kąpieli krochmal. Braliśmy trochę mąki ziemniacznej (nie pamiętam ile :znudzony: ) rozpuszczaliśmy w zimnej wodzie i wlewaliśmy to do gorącej wody. Jak już się dokładnie wymieszało i zrobił się kisiel, było gotowe. Potem miksutrę wlwaliśmy do wanienki. Trzeba tylko wlać wcześniej, zanim włoży się dziecko, bo to może być na wierzchu zimne, a w środku gorące. No i trzeba uważać, bo wanienka robi się śliska ;)
A kąpałaś Małą w Oilatum albo Balneum :?: U nas to pomogło na suchą skórę.

marcena
[Usunięty]
Wysłany: 2008-09-26, 11:56   

moja mała też ma suchą skóre, myjemy ją w oilatum lub w płynie z nivea do kąpieli z oliwką a po kąpieli smarujemy ją cała oliwką z nivea lub z cleanica też jest fajna,
za uszkami i generalnie tam gdzie ma bardziej wysuszone mam taki krem z nivea sos
z ekstraktem z oliwy z oliwek, nie chce straszyć, ale żeby to nie były objawy atopowego zapalenia skóry, kąpiel w krochmalu/mące ziemniaczanej przyniesie na pewno jej ulge, ja zrobiłabym tak:
najpierw rozmieszałabym 3-4 łyżki mąki z ciepłą wodą i zrobiłabym taki kisiel, a później wymieszałabym go z wodą do kąpieli.
Chyba też wybrałabym się do lekarza z mała.
Pozdrawiam

Aga1
[Usunięty]
Wysłany: 2008-09-27, 14:15   

Dziewczyny le krochmal ma raczej działanie łagodzące niż nawilżające. Stosuje się go głównie przy wysypkach, podrażnieniach, itp.
ladybird7, a nie prościej kąpać dziecko codziennie w Oilatum i do tego smarować jakimś balsamem czy emulsją do ciała dla niemowląt?????

Beti Wysłany: 2008-09-27, 16:38   

Zgadzam się z Tobą :) Ladybird pytała, jak zrobić krochmal, więc odpowiedziałam ;)
My kąpaliśmy Małą w krochmalu tylko parę razy, jak miała wysypkę. Na suchą skórę zdecydowanie lepiej jest wykąpać w Oilatum, Balneum albo innym podobnym specyfiku :)
Jak było bardzo źle ze skórą, smarowałam Edyśkę po kąpieli maścią cholesterolową z wit A przepisaną przez lekarza . Normalnie wystarczyło Oilatum.
A tak swoją drogą najlepiej, jeśli Małą Ladybird zobaczy lekarz i wypowie się na temat suchej skóry i tego przyczyny.

malagosia Wysłany: 2008-09-27, 17:32   

Młody ma podejrzenie AZS i bardzo suchą skórę, i ostatnio mieliśmy do kąpieli płyn z Erisa Pharmacersis (czy jak się to pisze). Oilatum, emolium i balneum nie zdało egzaminu - pomagało na krótko. Eris nam wypadł najlepiej. TEraz używamy już tylko serii Babydream Rossmana i jest ok.

27.08.2005
1% dla Wiktora
14.02.2008 Nas Troje
02.03.2010 Nas Czworo

kompotierka Wysłany: 2008-09-27, 18:05   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Moja córcia też przez długi czas miała suchą skórę, szczególnie na nóżkach i rączkach.
Kąpaliśmy ją w Oilatum. Nie wiem czy pomogły te kąpiele, czy suchość skóry sama z siebie tak po prostu zniknęła. Ale jedno jest pewne, że skóra po jego stosowaniu była lepiej nawilżona niż po myciu mydełkiem.
Krochmal stosowaliśmy przy odparzeniach pupy.

ladybird7 Wysłany: 2008-09-28, 18:48   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Z mala u lekarza bylam ale tutaj (UK) niestety do pediatry musze miec skierowanie. Mam masc do smarowania jej calego ciala z parafiny i faktycznie skore ma bardzo fajna, ale problem jest z noga ma ktorej jest juz prktycznie rana od tego jak ona nia ociera, saczy sie z niej woda, robia sie pecherzyki :zalamany: . Dwa tygodnie temu lekarka pierwszego kontaktu przepisala nam masc, no ale nie ma zadnej poprawy wiec jutro wybieram sie do lekarza jeszcze raz. Mam nadzieje wywalczyc skierowanie do pediatry.

Dlaczego pytam o krochmal, no dlatego ze zadnych z tych specyfikow ktore podajecie do kapieli niestety tuatj dostac nie moge. Mialam raz przepisany taki o kapieli, ale okazalo sie ze jest on juz niedostepny. Pielegniarka srodowiskowa polecila mi zadkie kapiele i w samej wodzie bez uzycia zadnych plynow, bo stwierdzila ze chemia jeszcze gorzej moze podzialac na jej skore.

Nie mam juz pomyslu jak jej pomoc. Czasami jak wstaje rano to jej bodziak jest delikatnie zakrwawiony miejscy gdzie ma to suche miejsce. Za 2 tygodnie bedziemy w PL wiec przejde sie z mala do lekarza, ale na dzien dzisiejszy, niestety nie mam innego wyjscia, jak chwytac sie domowych sposobow. :zalamany:

pola72 Wysłany: 2008-09-29, 07:49   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Witaj. Nasza mała też miała suchą skórę i położna nastraszyła nas że jak tego nie wyprowadzimy to malutką będzie boleć. Zwazając na to, że nie masz dostepu do kosmetyków Oilatum (krem Oilatum soft - rewelacyjny) możesz spokojnie kąpać mała w krochmalu. Ja na dodatek w ciagu dnia przecierałam najbardziej suche miejsca wacikiem nasączonym w krochmalu. Może spróbuj suche miejsca posmarować zwykłą oliwą z oliwek? Poleciła nam to położna na szkole rodzenia - ja nie próbowałam bo Oilatum i krochmal pomogły.

Pozdrawiam

EDYTKA Wysłany: 2008-09-29, 14:13   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

My też mamy problemy z suchą skórą :(
Przez przypadek wpadła mi do ręki próbka kremu z Musteli dla dzieci Stelatopia.REWELACJA!!!!Pomaga od razu.Niestety do tanich nie należy :kwasny:

Monia Wysłany: 2008-09-30, 14:15   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Mojej Oli bardzo pomagał Lipikar Surgras firmy La Roche - Posay.

Monika

funiaa77 Wysłany: 2009-07-03, 08:17   

Wyciągam :)
Dziewczyny, czy któraś stosuje u dzieci kosmetyki Erisa?
W tej chwili używamy cały czas Oilatum i Emolium na zmianę, ale spektakularnych efektów nie zauważam.
A może Mustela?

wiolonczela Wysłany: 2009-07-03, 08:19   

Poważnie uzależniona

funiaa - u nas najlepiej sprawdzil sie La Roche-Possay.

funiaa77 Wysłany: 2009-07-03, 08:33   

wiolonczela napisał/a:

Ale do smarowania czy ogólnie kąpieli?

wiolonczela Wysłany: 2009-07-03, 08:37   

Poważnie uzależniona

funiaa77 napisał/a:
wiolonczela napisał/a:

Ale do smarowania czy ogólnie kąpieli?

do smarowania po kapieli. do kapieli mielismy oilatum, balneum a teraz ... chyba cos na d ;) sprawdze wieczorem, jesli chcesz.

Odpowiedz do tematu