Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
odnawianie mebli
Autor Wiadomość
Camille Wysłany: 2014-10-17, 18:06   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Madziara*x, ja maluję duluxem aksamitnym matowym. Malowałam i surowe drewno i okleinę. Przy okleinie są odpryski, ale to chyba nieuniknione.

synek 12 lat
córeczka 9 lat
i maleństwo ur. maj 2014

MarMaja Wysłany: 2014-10-17, 18:14   

Starsza Kobieta

Madziara*x napisał/a:
Czy macie jakąś sprawdzoną farbę, białą, matową ?

no cóż, będę nudna i polecę kolejny raz fluggera :hyhy:
Możesz wybrać stopień połysku i masz dodatkowo odpowiednie podkłady.
Farby są wydajne, więc ostatecznie koszt wychodzi całkiem przyzwoity.
Kolor bazowy biały, ale możesz wybrać również z mieszalnika.
http://flugger.pl/Farby/D...u_i_drewna.aspx

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

Sill Wysłany: 2014-10-19, 08:53   

Poważnie uzależniona

a ja fluggera nie polecam. Malowałam moje szafki chyba 20 warstwami, bo nic nie kryło. I po roku wyszedł mi na wierzch sęk, widać różnicę koloru.

Blutka Wysłany: 2014-10-19, 09:07   

Starsza Kobieta

Ja malowałam kredens Dekoralem (akrylowa emulsja) - w tym blat, na którym od paru lat coś ciągle stawiam, klucze kładę, takie tam. Wszystko pięknie się trzyma, nic nie odpryskuje (ale malowałam dobrze odtłuszczone, przeszlifowane podłoże).

late Wysłany: 2014-10-19, 09:08   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Do mebli tylko I wylacznie Annie Sloan chalk paint. Wystarcza 2-3 warstwy, bez zadnego przygotowania, scierania, podkladow, trzyma sie na wszystkim. Efekt jest matowy I tylko trzeba pamietac, zeby potem meble potraktowac woskiem, bo farba, jak nazwa wskazuje, jest kredowa I tak sie tez zachowuje po pomalowaniu. Po wosku efekt jest super.

http://www.anniesloan.co.uk/acatalog/paints.html

Sill Wysłany: 2014-10-19, 13:23   

Poważnie uzależniona

OT: late, dlaczego masz wszystkie I z wielkiej litery?

late Wysłany: 2014-10-19, 13:33   

Sill, angielski spellcheck :oczami: (poprawia wszystkie "i" na "aj")

awangarda w stylu retro Wysłany: 2014-10-19, 17:27   

Starsza Kobieta

late napisał/a:
Do mebli tylko I wylacznie Annie Sloan chalk paint. Wystarcza 2-3 warstwy, bez zadnego przygotowania, scierania, podkladow, trzyma sie na wszystkim. Efekt jest matowy I tylko trzeba pamietac, zeby potem meble potraktowac woskiem, bo farba, jak nazwa wskazuje, jest kredowa I tak sie tez zachowuje po pomalowaniu. Po wosku efekt jest super.

http://www.anniesloan.co.uk/acatalog/paints.html
dalas mi do myslenia late. a pamietasz moze jaka jest wydajnosc puszki 1 l?

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

late Wysłany: 2014-10-19, 17:47   

awangarda w stylu retro, na 100% Ci nie odpowiem, bo malowalam tylko kilka razy, ale tak - na ikewoskim stoliku takim pod sciane (side table) - 2 warstwy max, zeszlo moze 1/8 puszki. Na stoliku starym, komunistycznym pod tv, 2 warstwy zeszlo 1/2 puszki, na drzwiach (2) malowanych pomaranczowa, swiecaca farba do drewna - 2 warstwy, 1/2 puszki. Wszystko bez jakegokolwiek przygotowania. Naprawde polecam te farby, wydaje mi sie, ze to nie jest tylko jednosezonowa moda, bo wiekszosc osob, ktore zajmuja sie odnawianiem mebli tutaj w UK, wlasnie te farby stosuje. Maja tez bardzo fajne kolory. Sa drogie, to prawda, ale oszczedza sie mnostwo czasu I energii.

edit - warto obejrzec ten filmic, zeby zobaczyc, jak pokrywa http://www.anniesloan.co...._the_paint.html

awangarda w stylu retro Wysłany: 2014-10-19, 18:04   

Starsza Kobieta

late napisał/a:

edit - warto obejrzec ten filmic, zeby zobaczyc, jak pokrywa http://www.anniesloan.co...._the_paint.html
no dobra to teraz czatuje na jakas promocje :)

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

oevidaron Wysłany: 2015-01-18, 18:56   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Witam. Renowacja starych mebli to proces złożony lecz nie skomplikowany. Pierwszy krok to usunięcie starych farb i lakierów. Zapraszam na reklamę.
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2015-01-18, 18:57, w całości zmieniany 1 raz  

nituszka Wysłany: 2016-11-22, 20:27   

Net włączony- gar z zupą spalony

podpowiedźcie proszę co zrobić z takimi krzesłami, żeby nie wyglądały tak zbyt "antykowo" :cool2:

Gdzie wszyscy wiedzą, że tego nie da się zrobić, przyjdzie ktoś, kto nie wie i to zrobi.

Blutka Wysłany: 2016-11-23, 08:19   

Starsza Kobieta

nituszka, nawet fajne, ale faktycznie przyciężko wyglądają. Może by je tak na biało pociągnąć? :)

nituszka Wysłany: 2016-11-23, 11:44   

Net włączony- gar z zupą spalony

Blutka napisał/a:
Może by je tak na biało pociągnąć?

to na razie jedyna opcja jaka mi do głowy przyszła. tylko wtedy nie wiem jaka tapicerka. pewnie na jakieś szarości by się skończyło.
Ostatnio w jakiejś gazecie chyba widziałam takie w kolorze, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie to było :niepewny:

Gdzie wszyscy wiedzą, że tego nie da się zrobić, przyjdzie ktoś, kto nie wie i to zrobi.

Mikoszka Wysłany: 2016-12-18, 09:46   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Podziwiam Was, że decydujecie się samodzielnie odnawiać meble ;) Ja jestem takim antytalenciem, że pewnie po renowacji wyglądałyby jeszcze gorzej niż przed :) A czy któraś z Was szukała może firmy, która wykonałaby renowację mebli na zlecenie? Bo ja również chciałam odnowić meble po babci, a nie kupować beznadziejną sklejkę ze sklepu, ale jednak nie chcę sama ryzykować i wolę to komuś zlecić. Np trafiłam na stronę firmy reklama, w której ludzie zajmują się między innymi renowacją. Z tego co widziałam na zdjęciach ich realizacje są w porządku. Wiecie moze ile taka usługa może kosztować?
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2016-12-18, 09:47, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu