Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
kleszcze
Autor Wiadomość
aniobelek Wysłany: 2008-11-28, 21:33   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje
Laurkowa i Karinkowa mamusia

yyy to juz sama nie wiem.

Puuu Wysłany: 2015-07-23, 07:42   

Wyciagam temat.
W niedziele bylismy z dzieciakami na wycieczce na Slezy. Niestety w poniedzialek rano zobaczylam kleszcza u Bartosza (9mies) obejrzalam dokladnie tez Magde (niecale4l.) I u niej znalazlam 2. Kleszcze byly na tyle malenkie ze nie podjelam sie sama wyciagania. Bylam u lekarza odeslali do chirurga ale nie chcialam czekac i pojechalam na pogotowie. Kleszcze wyjete zdaje sie ze nic nie zostalo. Niestety wczoraj wieczorem Magda dastala goraczki(38, 5). Goraczkowala cala noc - nie podawalam nic tylko mierzylam. Z rana tylko stan podgoraczkowy. Niee ma rumienia i poza zmeczeniem nie skarzy sie na nic innego.
Jade z nia dzis do lekarza o co wypytac? Jakie skierowania czy badania?
Po cichu licze ze to zwykle przeziebienie - upal potem klima w aucie ale niepokoi mnie to bo nieczęsto goraczkuje.
Jestem bardzi zla na siebie bo chyba pierwszy raz zapomnialam nas opryskac :kwasny:

adriana Wysłany: 2015-07-27, 18:03   

Starsza Kobieta

Puuu, rumień się może nawet po kilku dniach pojawić więc na pewno trzeba obserwować. A co Wam lekarz powiedział?

mama domowa
ArtAda

Puuu Wysłany: 2015-08-02, 09:34   

adriana, lekarz powiedział żeby obserwować, po 6 tyg można zrobić badania z krwi. teraz rumienia nadal nie ma gorączka się nie powtórzyła

Alix Wysłany: 2015-08-02, 09:57   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Rumienia nie ma większość zakażonych boreliozą, a niektórym może wyjść nawet po 2 miesiącach. W dodatku rumień rzadko wygląda tak charakterystycznie jak na zdjęciach, często to zwykłe małe zaczerwienienie w okolicy ugryzienia. Nie daj się zwieść tym, że nie ma rumienia i nie odpuszczaj badań. Poza tym kleszcze przenoszą też inne infekcje - yersinię, babeszję, chlamydię..., czysta borelioza występuje w 10% przypadków, a te inne bakterie/pierwotniaki nie dają rumienia. Gorączka owszem, jest niepokojąca, ale spokojnie, może nic jej nie jest :) A nawet jeśli - bardzo dobrze, że badasz dzieci. Wcześnie wykryta choroba zazwyczaj łatwo, szybko i dokładnie się leczy. Najważniejsze jest, żeby wyciągnąć kleszcza do 12 godzin po ukąszeniu. Jeśli się nie uda - trudno - trzeba koniecznie dobrze przebadać. Zrób obojgu western blota, elisę sobie daruj, szkoda kasy, daje za dużo wyników fałszywych w obie strony. Po 6 tyg. teoretycznie może jeszcze nic nie wyjść, bo ta zaraza potrafi się kamuflować 2 lata nawet :/ Także jeśli test nie wyjdzie - obserwacja dziwnych objawów.... Jeśli im wyjdzie, możesz dopaść dobrego zakaźnika i zapytać czy jest sens potwierdzać innymi pewniejszymi, ale dużo droższymi i mniej dostępnymi badaniami.

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

An_Ka_2010 Wysłany: 2015-08-03, 09:11   

Nam lekarka też mówiła, że rumień nie jest wyznacznikiem boleriozy. Kazała zrobić badania z krwi IgM i IgG na boleriozę po 6-8 tygodniach.

Alix napisał/a:
Poza tym kleszcze przenoszą też inne infekcje - yersinię, babeszję, chlamydię...,
Alix, na to też porobić testy? O tym nam dermatolog nie mówiła.
W ogóle podejście lekarzy pozostawia wiele do życzenia, pediatrzy olewają temat jak nie ma rumienia, tylko dermatolog powiedziała sensownie co robić.

My... Na zawsze razem :-)

bottila Wysłany: 2016-04-22, 05:34   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

No właśnie najgorsze, że w tym roku jakiś wysyp po prostu! Ja znalazłam coś takiego, że można kleszcza wysłać na badania do centrum badań DNA i oni sprawdzają czy był zarażony...robią też testy pod kątem infekcji odkleszczowych. Mam nadzieję, że nas nie dopadanie żaden...

markdottir Wysłany: 2016-05-13, 06:08   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Trafiłam w sieci na cos takiego i zastanawiam się, bo ja na punkcie kleszczy histeryzuję nieco, a informację o ich zmasowanym ataku w tym roku nie poprawiają mi samopoczucia.
Dodatkowo przedszkole mojego dziecka jest przy lesie, do którego często chodzą na spacery.
http://tick-less.pl/?skel...Content&mid=308
Może któraś z Was już się zapoznała z tym bajerem? Co myślicie?

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Nabla Wysłany: 2016-05-13, 06:16   

Starsza Kobieta
Every man must dine

markdottir, tańsze opcje z Chin:
http://www.aliexpress.com...lent+ultrasonic

(tak, wiem, dla psów, ale można założyć jako bransoletkę). Przynajmniej nie utopisz 100pln...

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

markdottir Wysłany: 2016-05-13, 06:24   

Starsza Kobieta

:rotfl: tylko z Chin przyjdzie jak lato się już skończy.

1% dla Patryka

Kary Wysłany: 2016-05-13, 06:36   

Starsza Kobieta

markdottir, spróbuj Korę namówić na picie czystka ;) Podobno działa cuda (nie tylko w temacie kleszczy).

Łobuz Maksymalny
Miko

markdottir Wysłany: 2016-05-13, 06:37   

Starsza Kobieta

Ile tego trzeba pić? Bo pijemy 1 szklankę dziennie. Na razie nie widzę żadnej różnicy w częstotliwości chorowania. :P

1% dla Patryka

Kary Wysłany: 2016-05-13, 07:04   

Starsza Kobieta

markdottir napisał/a:
Ile tego trzeba pić? Bo pijemy 1 szklankę dziennie. Na razie nie widzę żadnej różnicy w częstotliwości chorowania. :P

Czytałam o 1-2 szklankach dla dziecka i 2-3 dla dorosłego.

Łobuz Maksymalny
Miko

markdottir Wysłany: 2016-05-13, 07:10   

Starsza Kobieta

2-3 szklanki? :sick:

1% dla Patryka

Caska Wysłany: 2016-05-13, 07:13   

Forumowy wyjadacz

O właśnie - co z tym można zrobić, żeby dało się wypić? U mnie jak na razie "wchodzi" jakoś tylko z większą ilością miodu, ale na dietę najlepiej to nie działa :masakra:

Odpowiedz do tematu