Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
dostawka do łóżka dla niemowlaka
Autor Wiadomość
kotetsu Wysłany: 2014-10-03, 11:31   dostawka do łóżka dla niemowlaka

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Nie mogę znaleźć tematu, więc pytam.
Poszukuję jakiejś dostawki, w rozsądnej cenie.
Jakie miałyście dostawki do łóżka rodziców dla niemowlaka miałyście? Na co zwrócić uwagę? Jak jest z materacami - chyba trudniej dobrać jakiś sensowny?
Trochę w necie pogrzebałam i jestem trochę cenami przerażona, bo dużo widzę jakichś po 700, 800 pln, a to moim zdaniem dużo za dużo...
Widzę też że są jakieś niby wielofunkcyjne, ale na ile się potem z tego korzysta?

Na jak długo taka dostawka wystarcza? Czy jest wygodna przy nocnym karmieniu?
Czy to się w ogóle sprawdza?

bottila Wysłany: 2014-10-26, 20:00   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Nie wiem po co w sumie ta dostawka? Rodzice mają swoje łóżko dziecko swoje. Ja nie odczuwam potrzeby kupowania/wydawania w ogóle pieniędzy na coś takiego.

sheila Wysłany: 2014-10-26, 21:12   

Poważnie uzależniona

bottila napisał/a:
Nie wiem po co w sumie ta dostawka?

A ja wiem. :hyhy:
U nas sprawdziła się bardzo dobrze - jeszcze przed porodem najmłodszej wiedziałam, że będę karmić na żądanie i że na pewno nie będę wstawała w nocy, ergo malutka będzie spała razem z nami. Problem był jednak taki, że łóżko w sypialni mamy na 140 cm i żadnej szansy na większe, a często gęsto rankami przychodzą do nas starszaki. Trzeba więc było wymyśleć coś co powiększy łóżko, da jednocześnie barierkę i trochę przestrzeni dla maluszka, tak żeby mi go nie zgnietli i żeby nie spadł. I tak w naszym domu zagościła dostawka.

Kupiliśmy używaną Baby Bay, do tego materacyk - razem zapłaciliśmy 200 pln.
Czy się sprawdziło - tak. Kiedy karmiłam od strony krawędzi łóżka, to dostawka stanowiła takie zabezpieczenie na wypadek upadku, a jeśli się ocknęłam i miałam siłę, to przeturliwałam na nią malutką.
Natomiast nigdy chyba nie zdażyło się, żebym w nocy przełożyła malutką do dostawki jeśli karmiłam ją od strony wewnętrznej łóżka - zbyt zmęczona i niedospana jestem na to. ;)

Spały w niej także starszaki jak do nas przychodzili. :hyhy:
Używaliśmy jej przez pierwsze 6-7 miesięcy.

Myślę, że zamiast dostawki można kupić łóżeczko z opuszczanym bokiem i spróbować je dosunąć do krawędzi łóżka - wtedy na dłużej starczy.

synek
córcia
córuteńka

Matylda Wysłany: 2014-10-27, 06:25   

Starsza Kobieta

sheila napisał/a:
Myślę, że zamiast dostawki można kupić łóżeczko z opuszczanym bokiem i spróbować je dosunąć do krawędzi łóżka - wtedy na dłużej starczy.

W ikei są takie ze zdejmowanym bokiem, bardzo dobrze robią za dostawkę :)

FotoStwory

kotetsu Wysłany: 2014-10-27, 11:25   

Dzięki. U nas łóżko 160 cm, ale nasz czterolatek też chętnie się wprasza, głównie rano. Czasem przyjdą jeszcze dwa koty i wtedy miejsca za dużo nie ma :rotfl:
Byłam ciekawa jak z odkładaniem w praktyce. Tak mi się wydawało, że przy karmieniu to różnie może się chcieć na śpiocha.
U nas dodatkowym problemem jest to, że mało miejsca w sypialni, więc mimo, że też się zastanawiałam nad takim w standardowym wymiarze to jednak kupiłam dostawkę - ma 90x55 cm. Dopiero przyszła, jeszcze nawet nierozpakowana, więc jak poużywam to polecę.
A na wiosnę będziemy się przeprowadzać, nie wiem jeszcze jakie będziemy mieć łóżko - dostawka ma ten plus, że ma więcej poziomów regulacji, więc myślę, że nie będzie problemu dostosować do nowego łózka. Choć może na wiosnę dostawka już nie będzie potrzebna, zobaczymy.

figa Wysłany: 2014-10-27, 15:42   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Jak do nas trafilas?: z g.;)
kotetsujaką kupiłaś?Moja siostra szuka więc będę wdzięczna za namiar 😊

cola Wysłany: 2014-10-27, 15:51   

My mielismy marki Geuther o takie

Lozeczko bylo wraz z materacem i ochraniaczem. Bok mozna bylo zdjac i lozeczko dopiac do loza malzenskiego. Ja uzywalam jak na zdjeciu. Bylo w uzytku az dziecko zaczelo sie podnosic. Juz nie pamietam w ktorym to miesiacu zycia bylo. 6? :niepewny:

Zmora Wysłany: 2017-01-23, 07:31   

Starsza Kobieta

Wyciągam. Korzystam od pół roku z dostawki Klupś Piccolo Due (vel Piccolo Duo) i jestem bardzo zadowolona. To była jedyna dostępna w realnym czasie dostawka, która pasowała do naszego - jak się okazało - niskiego łóżka. Przy pierwszym dziecku miałam kołyskę i jednak taka dostawka jest dla nas lepsza. Kupiłam z firmowym materacykiem i do niego akurat mam kilka zastrzeżeń. Gdyby ktoś był zainteresowany szczegółową opinią, to chętnie się podzielę wrażeniami :)

markdottir Wysłany: 2017-01-23, 09:32   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Ja się skusiłam na Next2Me Chicco, bo chciałam coś, co szybko mogę zamienić w niezależne, mobilne łóżeczko. Na razie czeka na swojego "pasażera", a mój mąż wyszukuje wady. :lol:

Zmora, napisz parę słów jak oceniasz użytkowanie dostawki, bo teoretycznie widzę same zalety. Przy pierwszym dziecku nie widziałam potrzeby posiadania dostawki, zwłaszcza, ze dostaliśmy łóżeczko. Teraz ze względu na ciągłe wizyty córki starszej w naszym łóżku, chciałabym młodszą nieco odizolować.

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Zmora Wysłany: 2017-01-23, 11:02   

Starsza Kobieta

markdottir napisał/a:
chciałam coś, co szybko mogę zamienić w niezależne, mobilne łóżeczko

Zamykanie i kółeczka to był mój priorytet :rotfl: i przez pół roku użyłam tej funkcji 1 raz, gdy montowaliśmy szafę w pokoju i trzeba było po prostu wywieźć łóżeczko, żeby było więcej miejsca do składania :rotfl: Ale przy pierwszym dziecku trochę wyjeżdżałam z łóżeczkiem (kołyską) z sypialni do pokoju dziennego - teraz już nie wiem, po co ;)

Mój starszak raczej do nas do łóżka nie przychodzi, ale mąż śpi spokojniej dzięki temu, że maluszek nie jest między nami. Do tego nie muszę "trzeźwieć" co 3h ze snu, żeby dziecko wyciągnąć, więc myślę, że jest bezpieczniej niż z łóżeczkiem/kołyską obudowanym z 4 stron.

Dostawka mi się sprawdza, myślę, że zostałabym przy tej opcji przy kolejnym dziecku.

markdottir Wysłany: 2017-01-23, 11:09   

Starsza Kobieta

:rotfl: ja niestety mam ciasno w sypialni i muszę odsunąć dostawkę, żeby dostać się do komody, wiec na pewno będę używać tej opcji codziennie. ;)

1% dla Patryka

Zmora Wysłany: 2017-01-23, 11:19   

Starsza Kobieta

Faktycznie, uczciwie rzecz ujmując, kółeczek używam często, bo odsuwam do odkurzania. Ale bez dziecięcia w środku, więc nie montuję czwartego boku.

markdottir Wysłany: 2017-01-23, 11:21   

Starsza Kobieta

;) zobaczymy. Dam znać, jak się sprawdza. :)

1% dla Patryka

Zabunia Wysłany: 2017-01-23, 11:21   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: Gimbla, Wiedzmowe, CAROL :))
Ja z perspektywy czasu żałuję, że ba etapie kompletowania pokoju Młodego nie znałam tego rozwiązania. Michał i tak śpi z nami, jego łóżeczko niby dosunięte do naszego, ale wiadomo prze szczebelki go nie przecisne a w łóżku ciasnawo bo dziedzic śpi na pajaca...

A jak potem z przenosinami dziecka do osobnego/odsuniętego łóżka?

new :)

Zmora Wysłany: 2017-01-23, 11:34   

Starsza Kobieta

Zabunia, ja jeszcze nie wiem, dostawki ciągle używamy.

Odpowiedz do tematu