Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
usuwanie pieprzykow
Autor Wiadomość
elfik Wysłany: 2015-01-17, 20:06   usuwanie pieprzykow
Pampersa mi dali i nowym nazwali

sluchajcie usuwal ktos z was pieprzyki? chce usunac z policzka. nie musze, ale przeszkadza mi wizualnie i zle sie z nim czuje. ze tak powiem bardziej chce zrobic to dla siebie :) jednak troche sie boje.. nie wiem jak to wyglada z bolem i pozniej z gojeniem, dlatego chcialam zapytac czy ktos z Was robil taki zabieg? mozecie polecic jakies miejsce prywatnie?

basia610 Wysłany: 2015-01-17, 23:21   

sprawdź sobie zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych. to chyba dość nowa metoda, a efekty sa super. Mozna usuwać w ten sposób brodawki i odstające znamiona, ale też różnego rodzaju przebarwienia. Z tego co wiem, to właśnie prywatnie raczej sie robi. Przynajmniej ja trafiłam na ofertę w prywatnej klinice.

ziel_lena Wysłany: 2015-01-18, 19:52   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: z G.
elfik napisał/a:
nie wiem jak to wyglada z bolem i pozniej z gojeniem, dlatego chcialam zapytac czy ktos z Was robil taki zabieg?

miałam wycinane znamię metodą 'tradycyjną" tzn znieczulenie, wycięcie skalpelem, szwy. Mam bliznę, ale niewiele widoczną - jak się umaluję to nie widać. Czeka mnie chyba wycięcie kolejnego, bo skóra w jego okolicy spuchła i bolała przez ostatnich kilka dni. Podejrzewam, ze pod pieprzykiem zrobił sie po prostu pryszcz, ale nie mam 100% pewności, będę szła do dermatologa.
Metoda taka, a nie inna, bo lekarz sprawdzał, czy w wycinku nie ma zmian.

Makulatura - to, co na 100% wyniesiesz ze studiowania. ;-)

sternik Wysłany: 2015-01-18, 20:40   

Net włączony- gar z zupą spalony

Sprawdź tylko czy nie masz skłonności do tworzenia bliznowców.

ziel_lena Wysłany: 2015-01-18, 21:24   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: z G.
nie wiem, czy to było do elfik czy do mnie. Jeśli do mnie - raczej nie mam. Wszystkie rany goją sie ladnie, blizny po czasie zanikają, nawet rozstępy, które mam (a mam niewiele) sa prawie niewidoczne.

Makulatura - to, co na 100% wyniesiesz ze studiowania. ;-)

sternik Wysłany: 2015-01-18, 21:45   

Net włączony- gar z zupą spalony

ziel_lena napisał/a:
nie wiem, czy to było do elfik czy do mnie. Jeśli do mnie - raczej nie mam. Wszystkie rany goją sie ladnie, blizny po czasie zanikają, nawet rozstępy, które mam (a mam niewiele) sa prawie niewidoczne.

Do elfik, Ty już wycinałaś 8)

miszka2000 Wysłany: 2015-01-20, 08:34   

kurcze, ja bym się chyba bała. Co prawda aż tylu nie mam i nie przeszkadzają mi ale jednak bałabym się. Może warto wcześniej je przebadać?

elfik Wysłany: 2015-01-20, 23:42   

o dzieki, ja w dzieciństwie miałam usuwane takie rzeczy jeszcze starą metodą, jak by prądem, straszne skojarzenia z tym mam, ogromny ból i uraz do dzis! dlatego chyba chce miec juz bezpieczna metode:) Basia a Ty robilas ta metoda z wykorzystaniem fal radiowych? pierwsze slysze o tym, nigdzie nie natknelam sie w necie na te metode..?
a jak sprawdzic czy mam takie sklonnosci do tworzenia bliznowcow? dzieki dziewczyny:)

Andriel Wysłany: 2015-01-27, 10:50   

Miałam usuwany metodą tradycyjną na lewym ramieniu. Blizna niestety została spora. Rozciagnęła się bardzo. Ale jakoś mi nie przeszkadza. Niestety pieprzyków mam bardzo dużo, będę musiała usunąć też 2 na dekolcie...a tu już blizny będę mi przeszkadzać. Cóż zdrowie jest ważniejsze.

elfik Wysłany: 2015-01-27, 22:30   

no ja jednak zdecydowałam sie na prywatna uznane za reklame/carol, w tej w której leczę się na co dzień, początkowo nie dowiadywałam sie nawet czy istnieje tam taka mozliwosc a okazalo sie ze owszem:) ponoc nie bedzie blizny! a to mnie cieszy no i ogolnie ze bezpiecznie:)
Ostatnio zmieniony przez carol 2015-01-28, 08:01, w całości zmieniany 1 raz  

oladobak Wysłany: 2015-04-26, 17:27   

Jak do nas trafilas?: od znajomej
ja mam jeden duży pieprzyk, który mam wrażenie, że ciągle się powiększa, ale kurde boję się wyciąć, :masakra: nie wiem, że się okaże rakowy, czy coś :zawstydzony:
dodatkowo mam go w miejscu już bardziej intymnym :oczami:

adriana Wysłany: 2015-04-27, 10:58   

Starsza Kobieta

oladobak napisał/a:
ja mam jeden duży pieprzyk, który mam wrażenie, że ciągle się powiększa, ale kurde boję się wyciąć, :masakra: nie wiem, że się okaże rakowy, czy coś :zawstydzony:
dodatkowo mam go w miejscu już bardziej intymnym :oczami:

Polecam iść najpierw do dermatologa, który oceni czy pieprzyk od razu musi iść pod nóż czy wystarczy go obserwować.

I jeśli coś jest podejrzane nie przestanie takie być tylko dlatego, że będziemy udawali że tego nie ma...

mama domowa
ArtAda

oladobak Wysłany: 2015-04-27, 18:14   

Jak do nas trafilas?: od znajomej
myśle, że będzie trzeba go od razu wyciąć, bo jest duży, średnicę ma ponad 1 cm i takie nieregularny jest, odstający :kwasny:

Rileril Wysłany: 2015-05-14, 11:39   

Usuwałam dwa, jeden z pleców i jeden z brzucha;) wszystko goiło się bardzo ładnie, nic nie bolało. Jedynie na plecach została mi mała blizna, bo pieprzyk był blisko kręgosłupa i jak się zgięłam, to jeden szew mi trochę popuścił.

dorencja Wysłany: 2016-02-24, 11:31   ...

Jak dobrze lekarz zrobi to nie będzie śladu. Moja siostra usunęła w klinice na ZŁotej, taki większy na plecach i bardzo ładnie jej się goi.

Odpowiedz do tematu