Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Oskary
Autor Wiadomość
Blutka Wysłany: 2015-02-04, 11:15   Oskary

Starsza Kobieta

Ja tylko nieśmiało chciałam powiedzieć, że bardzo polskie Oskary w tym roku. :D

http://film.dziennik.pl/o...carow-2015.html

Widzę, że na "Aktualnie w kinie" dyskusja na Oskary zeszła, to może tutaj się powyżywamy. :)

dobbi Wysłany: 2015-02-04, 11:17   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

o to ja się tu skopiuję ;)

dobbi napisał/a:
obejrzałam wszystkie filmy nominowane do Oscara i serio nie rozumiem skąd te nominacje, nie są to z pewnością arcydzieła, jak piszą na plakatach, nie wiem...z braku laku?
4 na 8 filmów są oparte (mniej lub bardziej) na faktach, do tego są dość nudnawe, z raczej słabymi głownymi rolami, no może poza Eddiem Redmaynem.
najbardziej podobał mi się Whiplash i Grand Budapest Hotel.
Birdman poza ciekawą kompozycją filmu jest raczej cienizną, zupełnie nie rozumiem zachwytów na kreacją Keatona.

zachwycił mnie J.K Simmons w Whiplash i Robert Duval w Judge (rola 2 planowa) oraz Patricia Arquette w Boyhood, całkiem wzruszająca jest Julianne Moore w Still Alice.
Zasadniczo pobieżnie nominacje do nagród za role drugoplanowe męskie to jest mistrzostwo, bo wszyscy nominowani zagrali świetnie.

ogólnie rzecz ujmując sroga kupa oscarowa

z pozdrowieniami

dobbi Wysłany: 2015-02-04, 11:18   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

taki Foxcatcher z drewnianym Channingiem Tatuum wymagał sporej odwagi i trzykrotnego podejścia...straszne nudy, straszna główna rola.
Bradley Cooper jako Chris Kyle w Snajperze, to istny ból przy oglądaniu, nie wiem może Eastwoodowi już na starośc coś sie z głową robi...w ogóle sam film jest koszmarnie tendencyjny. no i słynna już chyba scena ze sztucznym dzieckiem :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Whiplash jako jedyny z nominowanych jako najlepszy wzbudził moje emocje.
Boyhood - fajny pomysł, miło się ogląda, ale żeby od razu nominacja...?
Birdman - oprócz pomysłu na realizację nic nowego/fajnego nie wnosi

z pozdrowieniami

dobbi Wysłany: 2015-02-04, 11:19   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

no i nasza Ida, oglądałam ją dawno i moze mnie zaćmiło, ale pamiętam że wychodziłam z kina z mieszanymi uczuciami. na plus zdjęcia, montaż, muzyka i ogólnie klimat. na minus fabuła, mocno spłycona i jakby urwana. nie rozumiem nominacji i zachwytów, ale jestem w stanie zrozumieć, że Akademia mogła stracić przytomosć z wrażenia skoro nominowali Foxcatchera :rotfl:

z pozdrowieniami

alarm Wysłany: 2015-02-04, 11:22   

Net włączony- gar z zupą spalony

dobbi napisał/a:
Birdman - oprócz pomysłu na realizację nic nowego/fajnego nie wnosi

Popieram. Film strasznie przewidywalny, a to coś na sam koniec - żałośnie patetyczne.

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

Blutka Wysłany: 2015-02-04, 11:25   

Starsza Kobieta

Z nominowanych do najlepszego filmu widziałam tylko "Grand Budapest", bo akurat w samolocie mieli latem. :masakra: Sympatyczny film i ślicznie wygląda. Takie tam wszystko ładniutkie. ;)
Bardzo chciałam przez galą obejrzeć jeszcze "Grę tajemnic" i "Teorię wszystkiego", ale ostatnio ciągle mi coś wypada w weekendy, więc czasu nie znajdę. Grrr...
"Birdman" to nie moje klimaty, nie chce mi się tego tykać nawet. "Boyhood" - boję się, że będzie patetyczne i Coehlo. ;)
Reszta zapisana do obejrzenia przy okazji (jak na jakiegoś VODa tanio wrzucą ;) ).

Rozwala mnie nominacja dla Keiry. :D

"Idy" nie widziałam, ale muszę koniecznie zobaczyć. Polskim krótkim dokumentom kibicuję dla zasady. :D

Oleta Wysłany: 2015-02-04, 11:33   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: z forum na G!
dobbi napisał/a:
no i nasza Ida, oglądałam ją dawno i moze mnie zaćmiło, ale pamiętam że wychodziłam z kina z mieszanymi uczuciami.

No to nie jestem sama - uffff.... Nie, że zły film, nie że szkoda czasu na oglądanie go, ale żeby od razu wybitne dzieło....? :niepewny:

Natomiast trafiłam na Tok FM na audycję, w której pani Bożena Janicka opowiadała "Idę" scena po scenie, tłumacząc przy okazji głębię każdej ze scen - jakież ona tam odkryła drugie, trzecie i dziesiąte dna! Poczułam się uboga duchem... ;) Ale słuchało się ciekawie.

I jeszcze jedna ciekawostka a propos "Idy" - natrafiłam na fb na taki protest:
http://citizengo.org/pl/1...fb&tcid=9844164

Ludzie, którzy traktują samych siebie zbyt poważnie, mają smutne życie!

sternik Wysłany: 2015-02-04, 21:44   

dobbi napisał/a:
obejrzałam wszystkie filmy nominowane do Oscara

Ja jeszcze nie, boję się Whiplash bo nie lubię tego typu filmów, ale widziałam Grand Budapest Hotel - bardzo lubię klimaty Wesa Andersona, a Birdman trochę rozczarował, rzeczywiście spodziewałam się czegoś więcej.
Michael Keaton jako najlepszy aktor szału nie robi, ale Rosamund Pike w Zaginionej Dziewczynie zagrała nieźle, podobał mi się też Edward Norton jako aktor drugoplanowy.
Liczę też na Naszą Klątwę, choć zwiastun Joanny też robi wrażenie (ale nie widziałam jeszcze ich konkurentów).

Blutka Wysłany: 2015-02-05, 07:28   

Starsza Kobieta

Naszą Klątwę można zobaczyć legalnie tutaj: http://legalnakultura.pl/...ra-nasza-klatwe

sternik Wysłany: 2015-02-09, 09:21   

Widziałam wczoraj Boyhood i oprócz tego, że to ciekawy eksperyment z nagrywaniem filmu przez 12 lat, to więcej nic szczególnego w nim nie widzę.

Oleta   Wysłany: 2015-02-11, 21:35   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: z forum na G!
A ja obejrzałam dziś "Dziką drogę" z nominacjami dla Reese Witherspoon i Laury Dern i polecam! bardzo dobre kino i obie role rzeczywiście świetne. :)

Ludzie, którzy traktują samych siebie zbyt poważnie, mają smutne życie!

Kary Wysłany: 2015-02-12, 07:14   

Starsza Kobieta

Obejrzałam "Zaginioną dziewczynę". Jednak po lekturze książki to zero zaskocznia ;) Ale psychopatka niezła :hyhy:

Plus załamałam się jak Doogie Howser się postarzał :mur: A my wciąż takie młode :rotfl:

Łobuz Maksymalny
Miko

Antka Wysłany: 2015-02-13, 10:10   

Forumowy wyjadacz

A mozna gdzies Joanne obejrzec?

sternik Wysłany: 2015-02-13, 12:27   

Kary napisał/a:

Plus załamałam się jak Doogie Howser się postarzał :mur: A my wciąż takie młode :rotfl:

No nie mów, nieźle się trzyma jak na 41 lat :hyhy:

Kary Wysłany: 2015-02-13, 12:48   

Starsza Kobieta

sternik napisał/a:
Kary napisał/a:

No nie mów, nieźle się trzyma jak na 41 lat :hyhy:

Nie no, generalnie tak.. ale ja go pamiętam jak jeszcze mleko pod nosem miał. Bosh, to ja jestem stara :masakra:

Łobuz Maksymalny
Miko

Odpowiedz do tematu