Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Aliexpress i Ebay
Autor Wiadomość
Madeleine Wysłany: 2015-05-18, 18:21   Aliexpress i Ebay

Starsza Kobieta

Znacie, korzystacie? Co polecacie, co nie?
Konkretne towary, sprzedawcy?

zaraza Wysłany: 2015-05-18, 19:47   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Ebay - tutaj w UK i od lokalnych sprzedawców. Więc zawsze wszystko dochodziło.
Przyznam szczerze, że wolę Amazona. Tylko jak ja się przyzwyczaję do jednej platformy to później trudno mi ją zmienić :zawstydzony:

Nabla Wysłany: 2015-05-18, 20:27   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Madeleine napisał/a:
Co polecacie, co nie?

Z Alliexpress - wyłącznie drobiazgi za grosze. Folie na telefon, przelotki do gniazdek, kabelki, duperelki - są ok, dochodzą w 1-2 miesiace, kosztują tyle co nic (najczęściej 1$ z przesyłką).

Ubrania z Alli są do niczego - zawsze za małe na Europejki i niezależnie od wszytej metki, zawsze one size.

Z eBaya.co.uk to polecam wszelkie używane markowe ciuchy/buty dziecięce, chodzą za grosze, tylko przesyłkę trzeba dobrze przemyśleć. No i aukcje mają fatalne zdjęcia z reguły.

Poza tym to ja mam nałóg Amazonowy i kupuję tam wszystko, od pieluch, przez masło orzechowe, makaron czy podpaski, aż po beanbag (paczka wielkości lodówki z darmową wysyłką) czy buty (darmowe zwroty).

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Madeleine Wysłany: 2015-05-19, 06:00   

Starsza Kobieta

Odkad w Amazonie zniknela opcja bezplatnej dostawy powyzej 25 funtow, do Polski z niego nie kupuje. Do Niemiec i owszem, crocsy, kredki, ksiazki.

Z Ebaya (.com, kraj pochodzenia Chiny/ Indie) zamawiam namietnie piora wieczne, jakies kabelki, ostatnio - foremki do ciastek, ktos z forum 8) mi podpowiedzial balony - i faktycznie, tez grosze kosztuja, a atrakcyjne foliowe stwory za 1 USD zamiast 15 zlotych w Polsce plus przesylka. Aha, peeling do stop, takie tam rzeczy.
Nigdy nie mialam problemu, ze nie doszlo, choc akurat z innego sklepu, jak przesylka zaginela, to pay pal oddawal zawsze pieniadze bez zajakniecia.

darkbulka Wysłany: 2015-05-19, 06:32   
Starsza Kobieta

Moj maz zamawial dla nas smartfony z aliexpress. czekalismy jakies 3-4 tyg. cenowo wyszlo bardzo konkurencyjnie (te same parametry smartfona kupowanego w PL, a cena o polowe nizsza).

Jest jeszcze jeden serwis
http://global.rakuten.com/en/
tutaj moj maz kupowal piekarnik, bo w wynajetym mieszkaniu w DE prawie nic nie ma

czarnonaczarnym Wysłany: 2015-05-19, 07:05   

Forumowy wyjadacz

Od pewnego czasu korzystam z aliexpress, wcześniej zdarzało mi się korzystać z ebay kupując u Chińczyka. Kupuję głównie małe rzeczy (1-3$ z wysyłką). Na razie wszystko doszło, choć nie ukrywam, że na jedną rzecz już dosyć długo czekam :mad:

K Z L M

Nabla Wysłany: 2015-05-19, 07:06   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Madeleine napisał/a:
pay pal oddawal zawsze pieniadze bez zajakniecia

O tak, PayPal jest rewelacyjny dla kupujących (gorzej jak się jest po tej drugiej stronie :/ ) bo zawsze rozstrzyga na korzyć i jest świetnym narzędziem do straszenia sprzedawców. Tylko terminów trzeba pilnować, zwłaszcza przy zakupach na Aliexpress, bo ich czasy dostawy bywają dłuższe niż okres zgłaszania sporu w PayPalu.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

czarnonaczarnym Wysłany: 2015-05-19, 10:44   

Forumowy wyjadacz

Teraz już nie ma płatności paypal na aliexpress

K Z L M

Anu Wysłany: 2015-05-21, 09:10   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

Zdarzyło mi się dwa razy skorzystać z aliexpress, na razie ok. Z innych nie korzystam, bo zwykle koszty przesyłki są nieadekwatne do kosztu samego produktu. Ale gdyby była taka możliwość, to chętnie, bo nie mam problemów z kupowaniem w internecie. Mogłabym jak Nabla, wszystko kupować online :)

Konwiktorska 6

Rileril Wysłany: 2015-06-12, 12:15   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Na ali kupowałam, spoko opcja;) za etui które na allegro kosztowało 35 zł + przesyłka zapłaciłam 4,50 zł z przesyłką;D jak dla mnie bomba;)

wiolonczela Wysłany: 2015-06-12, 19:25   

Poważnie uzależniona

Nabla napisał/a:

Z eBaya.co.uk to polecam wszelkie używane markowe ciuchy/buty dziecięce, chodzą za grosze, tylko przesyłkę trzeba dobrze przemyśleć. No i aukcje mają fatalne zdjęcia z reguły.

Poza tym to ja mam nałóg Amazonowy i kupuję tam wszystko, od pieluch, przez masło orzechowe, makaron czy podpaski, aż po beanbag (paczka wielkości lodówki z darmową wysyłką) czy buty (darmowe zwroty).

Mam to samo. A dodatkowo Na Amazonie kupiłam całe drobne wyposażenie domu typu szczotka do toalety, lampy do łazienki, żarówki, bajery do ogrodu.

Na eBayu korzystam tez często z ogłoszeń lokalnych - ludzie oddają za grosze albo za darmo w zasadzie wszystko, sama tez tam wystawiałam po przeprowadzce niepotrzebne juz rzeczy.

maria92 Wysłany: 2015-07-21, 09:48   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: Google
Kupuję regularnie na Aliexpress, oprócz konieczności długiego czekania do niczego nie można się przyczepić.

Urtica Wysłany: 2016-03-21, 09:41   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Czy kupowałyście może coś na Etsy.com? Czaję się na kilka plakatów, niestety są tylko na tym portalu, ale mam nieco obaw.

czarnonaczarnym Wysłany: 2016-04-05, 08:32   

Forumowy wyjadacz

Kupowałam grafiki, ale takie do druku ;)

K Z L M

Urtica Wysłany: 2016-04-06, 07:55   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

czarnonaczarnym, dzięki za odzew, również udało mi się znaleźć w wersji do druku, więc obawy mam już nieco mniejsze ;)

Transakcje poszły bez problemu? Zastanawiam się jak tam sytuacja wygląda z ochroną kupujących :niepewny:

Odpowiedz do tematu