Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Stres - jak sobie z nim radzicie w pracy?
Autor Wiadomość
BeniaKa Wysłany: 2016-01-20, 22:11   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak coś jest nie tak, to najlepiej zmienić, przynajmniej ja tak uważam. Po co marnować życie na stresy i nieprzyjemności? Praca się zawsze znajdzie :)

ona77877 Wysłany: 2016-01-21, 09:47   

o prace dobra wcale nie tak latwo, niby zawsze mozna cos znaleźc, ale to najnizsza krajowa, ja bym probowala jakos przetrzymac wszystko

allabama Wysłany: 2016-06-12, 10:40   

Stres może być powodowany przez różne czynniki. Zmęczenie, nieodpowiednie nastawienie do pracy, poczucie zagrożenia (np. brakiem kompetencji). Polecam spróbować bardziej przygotować się mentalnie przed każdym dniem roboczym, nastawić się na intensywną pracę. Oprócz kawy może warto zacząć brać coś na koncentracje. Sama pracuje w hotelarstwie i w trakcie sezonu zazwyczaj muszę się wspomagać się opłacaniem reklam na forum.

Regulamin. Kary
Ostatnio zmieniony przez Kary 2016-06-13, 07:00, w całości zmieniany 1 raz  

aleela Wysłany: 2016-06-14, 09:54   

Jeśli chodzi o stres, to ja sobie słabo z nim radzę. Myślałam o sporcie, ale na niego tak mało czasu...

Cesia Wysłany: 2016-11-03, 13:13   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Trochę bieagałam, ale teraz zimno, na siłownie nie mam kiedy, spać się chce, kawa za kawą, ostatnio to nawet juz mnie w okolicach serca boli, jakieś tiki mam, nie za bardzo sobie radze z tym stresem, melisę jedynie pomiędzy kawami. Mama suszonego owocu głogu mi dała na herbatkę na wzmocnienie.

Soliwka Wysłany: 2016-11-08, 11:13   

U mnie długotrwały stres doprowadził do migren. Na Babińcu, doczytałam, ze taki silny stres nie musi wywołać bólu, aleee może wywoła go moment odprężenia po nim. Więc tak czy siak trzeba stresu unikać, może najlepszym sposobem to po prostu nie brać tego wszystkiego do siebie, typowa korpo zasada nr. 6 :)
Podejrzenie reklamy. markdottir - moderator forum
Ostatnio zmieniony przez markdottir 2016-11-30, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  

lucyfear Wysłany: 2016-11-17, 20:58   

Soliwka napisał/a:
Więc tak czy siak trzeba stresu unikać, może najlepszym sposobem to po prostu nie brać tego wszystkiego do siebie, typowa korpo zasada nr. 6 :)

Jakby to było takie proste, to problem stresu by nie istniał. :) A niestety, w dzisiejszych czasach ciężko go uniknąć, na studiach miałam gorzej, melisa wcale mi już nie pomagała; na szczęście teraz trochę w pracy lżej, ale też mi się zdarzają, jak ja to nazywam "mikrozawały serca". Ostatnio ćwiczę sporo, takie zmęczenie fizyczne mi trochę pomaga, ale boję się, że przy takiej pogodzie złapię jakieś świństwo (bo oczywiście w pracy wszyscy chorzy i roznoszą te zarazki). :looka:

dmuchawce, latawce, wiatr!

Cesia Wysłany: 2016-12-14, 11:11   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Ha, to fakt a teraz sezon chorobowy, u mnie w domu mąż ponad miesiąc chory dzieci żołądkowa (dobrze, że juz probiotyk łykają bo w proszku nie chciały), a mnie oprócz 2 dniowego kataru na razie nic. Kupiłam sobie jeszcze ostatnio witaminki.

Edytowałam, podejrzenie reklamy. markdottir, moderatorka forum
Ostatnio zmieniony przez markdottir 2016-12-14, 11:42, w całości zmieniany 1 raz  

babusia-jagusia Wysłany: 2017-05-10, 20:18   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
ale jeszcze nie teraz

Jak do nas trafilas?: od znajomej
Jakaś rozsądna suplementacja nie zaszkodzi, natomiast ja ostatnio faktycznie stres w pracy i przekłada mi się na bóle głowy...

Pieniądze nie dają szczescia, dopiero zakupy... Marilyn M.

ewka01 Wysłany: 2017-05-18, 11:47   

ja staram się znaleźć sobie jakieś zajęcie po pracy, które pomoże mi się wyładować i zrzucić całe napięcie. Nie biorę żadnych tabletek tylko np. idę na siłownię i tam cały swój ewentualny gniew wyładowuję na worku treningowym.

Baltazaar Wysłany: 2017-06-28, 13:29   
Baltazaar

Jak do nas trafilas?: znajoma
Moim zdaniem najwazniejsze jest oddzielenie pracy od zycia prywatnego. Wiem ze to nie jest latwe - sama przez dlugi czas po powrocie do domu od razu wlaczalam maila i odpisywalam klientom, a telefon to odbieralam do 23… Az wyladowalam na ostrym dyzurze z powodu nadcisnienia. To mi oczy otworzylo. Nie mowie ze bylo latwo na poczatku. Ale teraz sie trzymam zasady, ze na prace mam 8 godz. Jesli czegos nie zrobie - trudno, to znaczy, ze mialam za duzo do zrobienia. I to co zostalo czeka na nastepny dzien.

MalaAla Wysłany: 2017-07-04, 11:32   

może zabrzmi to głupio, ale mi w kryzysowacyh sytuacjach pomaga meliska ;)

tamirra Wysłany: 2017-07-12, 07:20   

Też wolę meliskę chociaż akurat nie w naparach tylko w tabletkach, to najbezpieczniejsza opcja i działa na tyle łagodnie że można i potem prowadzić czy pracować. Czasami jak mnie boli brzuch z nerwów to też biorę i się to uspokaja.

aleksandrace Wysłany: 2017-07-25, 20:29   

Ze stresem najlepiej walczy się...na spokojnie. :) polecam jogę, medytację i proste ćwiczenia relaksacyjne, które można wykonywać nawet przy biurku w pracy. Bardzo często może też pomóc spokojna muzyka, gorąca kąpiel i ulubiona herbata lub po prostu rozmowa z kimś bliskim.

Odpowiedz do tematu